Меню

Весняний призов на строкову службу в 2021 році в Україні

Державна влада продовжує працювати над реформою військової галузі та успішно впроваджує її. Реформа є вимушеною, бо на сході держави почалося справжнє вторгнення та криваві бойові дії. Люди побоюються війни та не хочуть гинути на фронті. Саме тому вони намагаються усіляко ухилятися вид призовів та служби в армії. Потім юнаків починають шукати та притягують до кримінальної відповідальності. Варто знати, що призов на строкову військову службу в Україні – це не щось страшне, а тому не треба його боятися. Щоб чітко розуміти сенс призову, достатньо усього лише знати його засади та загальну процедуру.

Річ у тім, що призовники та звичайні молоді юнаки дуже бояться, що вони потраплять до зони АТО та загинуть на фронті. Майже щодня електронні та друковані видання пишуть про обстріли та смерті. В мережі взагалі є дуже багато прикрих історій, які буквально вселяють страх у серця юнаків. Але треба знати, що майже усі такі історії та новини є усього лише звичайною вигадкою, а ситуація на сході держави насправді виглядає трохи інакше. Там немає призовників, а тому їм боятися нічого, бо призовна кампанія вже давно отримала нові й специфічні засади, про які майбутнім військовослужбовцям обов’язково треба дізнатися трохи більше.Державна влада продовжує працювати над реформою військової галузі

Загальні відомості про призов до служби у 2021 році

Для початку треба сказати, що у цьому році не буде якихось особливих змін т нововведень, адже влада поки не розглядала якихось законопроектів. Бути лише невеличкі зміни, які дозволять зробити призовну кампанію більш ефективною та прозорою, зрозумілою кожному. Під час призовних кампаній українцям будуть надаватися повістки, з якими вони повинні звернутися до військкоматів за місцем проживання. Те, коли буде проводитися осінній та весняний призов на строкову службу в 2021 році в Україні влада повідомить лише згодом, ближче до самої події. Це робиться навмисно, бо знаючи точну дату призову заздалегідь багато хто йде до медичних закладів та просто бере довідку про неприродність.

Читайте також:  Кадастрова карта України на 2021 рік

Органи статистики повідомляють, що за останні роки кількість призовників значно зменшилася, а навесні та восени кількість звернень до медичних закладів різко зростає. Тож представники військової галузі вирішили влаштовувати раптові призови, які не дають людям часу на ухилення. Така практика показала гарні результати, а тому цей метод продовжили використовувати й далі. Також варто знати, що звільнення в запас військовослужбовців строкової служби відбуватиметься так, як і в минулих роках

Ще дуже часто лунають чутки про те, що з часом буде зростати кількість призовників до армії. Але це лише чергові чутки. Збільшення кількості солдатів строкової служби можливо лише тоді, коли на це будуть певні причини, зокрема пожвавлення ворога, наступ та якісь інші агресивні дії. Що стосується строку служби, то тут нічого нового не буде. Як і раніше, людям які пішли служити образу після закінчення школи або були відраховані з інституту й не мають вищої освіти, повинні будуть відслужити півтора року. Ті, хто вже отримали вищу освіту служать лише протягом року.Загальні відомості про призов до служби у 2021 році

Тож скільки солдатів призиватимуть на службу?

Саме указ президента про строкову службу 2021 визначатиме точну кількість солдатів, яких будуть набирати військкомати. А тому говорити про якусь точну цифру ще дуже рано. Кількість призовників оприлюднюється ближче до самого призову. Але якщо поглянути на статистику минулих років, то навесні набирається близько 13-14 тисяч чоловіків. А от восени призивається щонайменше 15-16 тисяч чоловік. У випадку, коли план привозу не виконується, приймається рішення про продовження призовної кампанії.

Все дуже сильно залежатиме від того, що саме буде відбуватися на сході країни. Якщо почнеться справжнє вторгнення військ та ворог буде атакувати міста, почне перекидати техніку, то Українська влада оголосить мобілізацію. В такому випадку мова буде йти про десятки та сотні тисяч призовників, адже їх треба буде боронити суверенність держави та її кордони.

Окрім того, в цьому році будуть призиватися ще й прикордонники. В підрозділи цієї служби буде набрано близько п’яти тисяч людей, але потрапити сюди буде не так вже й легко. Кожному кандидату доведеться пройти нелегкий відбір та отримати місце на конкурсній основі. Велику роль грає відмінний стан здоров’я, фізична підготовка особи.

Чому не варто ухилятися від служби?

Треба усвідомлювати, що строкова служба в Україні є обов’язковою для кожної особи, яка була призвана. А тому ухилення від служби карається. Існує кілька положень, які визначають ступінь порушення законодавства та покарання за це. Наприклад, якщо особа певний час не відвідує військкомат або навмисно змінює місце проживання, то вона повинна буде сплатити лише невеличкий штраф. При кожному черговому порушенні сума штрафу буде серйозно збільшуватися. Врешті решт нависне й довге ухилення від служби передбачається карна відповідальність. В цьому разі мова йде про позбавлення волі щонайменше на три роки.Чи можуть звичайні призовники потрапити до зони АТО

Чи можуть звичайні призовники потрапити до зони АТО?

Жоден з солдатів не хоче потрапити на фронт та загинути там. Бойові дії є основною причиною ухилення від служби. Але варто знати, що призовники не направляються до зони бойових дій, а тому не варто вірити чуткам, які навмисно поширюють представники ЗМІ та користувачі у соціальних мережах. Відрядження на фронт можливе лише в тому випадку, якщо військовослужбовець сам цього забажає. Але й в такому випадку йому доведеться пройти попередній медогляд, спеціальну підготовку. Але загалом ніхто з призовників, згідно з законодавством України, не повинен залучатися до військових дій або будь-яких операцій в країні та за її межами.

Читайте також:  Нові правила роботи в Польщі

Саме на таких засадах буде відбуватися призов на строкову службу в 2021 році. Загалом все відбуватиметься так, як і в минулих роках. Але вже зараз представники військової сфери говорять про те, що нестача кваліфікованих кадрів та солдатів може призвести до впровадження нових положень, що стосуватимуться призову. Тож варто пильно слідкувати за останніми новинами, щоб не пропустити важливу інформацію.  

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.