Меню

Мінімальна зарплата 2020 в Україні

Зараз в Україні відбуваються основоположні зміни шляхом впровадження купи різних реформ, прийняттям законопроектів та визначенням курсу розвитку відповідно до європейських стандартів та вимог. Однак залишається дуже багато невирішених проблем, одна з яких – це рівень забезпеченості громадян та загальна якість життя в державі. Важливим показником у цьому питанні можна вважати рівень соціальних стандартів, зокрема мінімальної заробітної плати громадян України. Тож громадян цікавить те, якою саме буде мінімальна зарплата на 2020 рік в Україні та чи зміниться їх життя на краще найближчим часом.

Мінімальна зарплата 2020

Що являє собою мінімальна заробітна плата?

Загалом мінімальна заробітна плата являє собою певну грошову масу, яка гарантується державною владою відповідними статтями у законодавстві громадянам за виконану працю. Це мінімальна грошова маса, яка повинна виплачуватися роботодавцем своїм працівникам за умови відпрацювання повної кількості робочих годин.

Зазвичай таку зарплату отримують особи, які не мають кваліфікації, особливих знань та навичок. Однак законодавством визначені випадки, коли працівникам може нараховувати менша за мінімальну заробітна плата. Наприклад, так відбувається коли особа працює лише на половину ставки або на четверту частину. Але якщо особа відпрацьовує повну норму робочого часу і її офіційна зарплата є меншою за мінімалку, то тоді встановлюються спеціальні доплати. Доплати покликані прирівняти прибуток кожного громадянина до рівня мінімальної заробітної плати й нараховуються разом з зарплатою.

Мін. зарплата в Україні визначається не лише нормативними документами, а й проектом бюджету на поточний рік. Водночас представники державної влади мають повне право корегувати цей соціальний стандарт у випадку появи непередбачуваних ситуацій. Що стосується саме 2020 року, то на цей період розповсюджується дія бюджетної резолюції, у якій чітко встановлений розмір підвищення мінімальної заробітної плати. Водночас деякі політики ведуть дебати з приводу підвищення мінімалки до трошки вищого рівня з метою суттєвого покращення якості життя громадян.

Читайте також:  Последние новости о повышении зарплаты помощников судьи в Украине в 2022 году

Використання соціального стандарту

Підвищення мінімальної заробітної плати 2020 згідно з тарифною сіткою впливає не лише на забезпеченість громадян та рівень їх життя. Насправді соціальний стандарт має ще купу різних шляхів його використання, наприклад:

  1. Визначення суми пенсійних відрахувань.
  2. Встановлення величин різного роду податків та зборів.
  3. Визначення даних та умов визнання особи банкрутом.
  4. Розрахунок сум штрафних санкцій.

Це лише декілька випадків, коли має значення сума мінімалки, Насправді випадків застосування цього соціального стандарту набагато більше, ніж здається на перший погляд. Уся інформація з цього приводу міститься у чинному законодавстві, тож за необхідності з усіма положеннями та нюансами можна легко ознайомитися.

приклад розрахунку соціальної пільги

Тож як саме збільшиться мінімальна зарплата?

Перш за все, представниками державної влади не було визначено чіткої дати збільшення мінімальної заробітної плати. Швидше за все, підвищення традиційно відбуватиметься наприкінці року або в другій його половині. Однією з причин цього є те, що поки політики не дійшли одностайного рішення з приводу визначення точного розміру суми мінімалки. Перш за все, бюджетною резолюцією встановлюється підвищення мінімальної зарплати до суми у 4425 гривень. Звісно, мінімальна зарплата 2020 на руки в Україні буде меншою, якщо відняти усі обов’язкові відрахування.

Однак сума у 4425 гривень хоч і є найбільш вірогідним підвищенням, зараз деякі політики пропонують встановити зростання мінімалки до щонайменше п’яти тисяч гривень. Це викликано тим, що зараз в державі наявні певні ресурси та можливості, які можна спрямувати на покращення якості життя громадян. Але при цьому не розглядаються випадки, коли ці ресурси можуть знадобитися для вирішення інших проблем. Саме тому поки не біло прийнято одностайного рішення з цього питання. Скоріше за все, мінімалка буде збільшені згідно з встановленими у бюджетній резолюції нормами.

Читайте також:  Повышение зарплаты учителям в 2022 году в Украине

Як відомо, зростання мінімальної заробітної плати неодмінно впливає на різні сфери життя громадян. Перш за все, зростає середня заробітна плата та забезпеченість кожного громадянина окремо. Деякі спеціалісти у сфері економіки, публікуючи свої прогнози, стверджують, що середня зарплата українця повинна сягнути десяти тисяч гривень щонайменше. Але інші кажуть, що реальна середня зарплата, яка визначатиметься не на основі опосередкованих даних, становитиме десь вісім або дев’ять тисяч гривень.

Питання оподаткування мінімальної зарплати

Дуже важливу роль грає не те, яким саме буде підвищення, а яким виявиться розмір мінімальної зарплати в Україні чистими на руки. Для цього треба розуміти, як оподатковуватиметься мінімалка та якими будуть суми усіх податків, зборів. У цьому році не планується корегувати Податковий кодекс та суми основних податків, а тому все залежатиме саме від розміру соціального стандарту.

Найбільшим податком для українців є податок на доходи фізичних осіб. Його розмір складає 18% від загальної величини доходу людини. ПДФО не сплачується певними категоріями громадян, до яких входять, наприклад, військові та державні службовці. А є ще військовий збір, який є обов’язковим для кожного громадянина. Його розмір складає усього лише 1,5% від суми доходу. До суми доходу враховуються усі можливі джерела прибутку, що надходив особі під час визначеного терміну. Що стосується соціального внеску, то він сплачується самим роботодавцем з загального зарплатного фонду та не має відношення до працівників установи, компанії чи служби, тож його враховувати не потрібно.

гроші

Після проведення невеличких підрахунків можна визначити, що загалом за умови отримання людиною мінімальної заробітної плати у розмірі 4425 гривень, відрахування становитимуть 862 гривні.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.