Меню

Останні новини про підвищення зарплати лікарям в Україні 2018

Важко сперечатися з тим, що здоров’я – це найважливіше в житті кожної людини. Вислів «здоров’я за гроші не купиш», звичайно, уже застарів, а медицина прогресувала до нечуваних висот, однак у той же час кожна людина хоче відчувати себе здоровою та повноцінною. В житті кожної людини наступає момент, коли потрібно звернутися до лікарів. Про те, яка буде зарплата лікаря у 2018 році в Україні, піде мова у даному матеріалі.  гроші в руках

Підвищення у попередньому році

У рамках шокового підвищення, яке вступило в силу у січні 2017 році, оклади всіх бюджетників підвищилися на 50%, у тому числі і лікарів, при цьому мінімальна заробітна плата зросла до 3200 гривень.

Рівень оплати праці лікарів залежить від кваліфікації лікаря, його стажу роботи, а також складності робіт. Якщо говорити про якийсь конкретний приклад, то заробітна плата дільничного лікаря буде складати якнайменше 4970 гривень, при цьому уже враховуються усі надбавки (мова йде про 13-й розряд). Фельдшер (10 категорія) з 2017 року отримує 4350 грн.

Враховуючи теперішню макроекономічну ситуацію в країні, цілком очевидно те, що у 2018 році збільшення окладів медичних працівників очікувати не варто. Про те, яке конкретно підвищення слід очікувати медикам (якщо воно буде взагалі) можна буде сказати конкретно лише після затвердження нового проекту бюджету на наступний рік та впровадження нової медичної реформи. Залишається лише читати останні новини про підвищення зарплати лікарям в Україні 2018. Кабінет Міністрів

Зарплати по 25 000 гривень?

Після втілення в життя нової медичної реформи, про яку піде мова нижче у даній статті, українці лікарі зможуть заробляти від 15 до 25 тисяч гривень. Таку заяву зробила У. Супрун в ефірі 5-го каналу. Все залежить від того, скільки клієнтів буде у медпрацівника та де він буде працювати. Цілком можливо, що зарплата після впровадження медреформи будуть навіть вище.

Читайте також:  Підвищення зарплати депутата міської Ради у 2021 році в Україні

При цьому Супрун наголосила на тому, що один лікар не зможе приймати не більше 2000 пацієнтів. За її словами, це відповідає вимогам Світової організації охорони здоров’я. Таким чином, з’являється  можливість розрахувати конкретну кількість хвилин, що виділяється на кожного пацієнта.

Сенс медичної реформи

На початку липня 2017 року Україна зробила перший крок на шляху до глобального реформування медицини, прийнявши проект закону про державні фінансові гарантії при наданні медичних послуг. Спричинено це тим, що охорона здоров’я у нашій країна уже довго залишається безкоштовною лише на папері, а перехід до страхової системи забезпечить мінімальну гарантовану медичну допомогу. Прийняття цього законопроекту справило справжній фурор в пресі, але звичайні громадяни впевнені, що критикувати законопроект не можна лише по тій причині, що страхова система не може буде гірше того безладу, що у нас є на даний момент. Нова модель фінансування медицини повинна почати діяти уже з 1-го січня 2018 року. Замість фінансування лікарських установ тепер планують виділяти гроші на окремого громадянина, дотримуючись гасла «гроші ідуть за пацієнтом». Також в рамках реформи передбачається індексація зарплати лікаря в Україні.

Основою нової реформи стане введення «державного гарантованого пакету», в який буде включатися певна кількість лікарських послуг. Оплачувати цей пакет буде держава (згідно з тарифом, який буде установлюватися кожен рік). До 2020 року на реформування планується виділити щонайменше 82 мільярди гривень, при цьому акцент буде, в першу чергу, робитися на сільських лікарнях, оскільки ті у першу чергу страждають від недостатнього фінансування. Варто зазначити, що введення пакету стосується як державних, так і приватних клінік (головна умова – це наявність відповідної ліцензії).

Пакет передбачає надання першою та екстреної допомоги (дітям до 14 років будуть оплачуватися і інші види допомоги).  Крім того, державою буде надаватися фінансова допомога під час пологів.лікар міряє тиск

Читайте також:  Повышение зарплаты воспитателей детского сада в 2021 году в Украине

Критика реформи

Деякі аналітики вважають, що подібна реформа призведе до загибелі тисячі українців, а також викличе масове скорочення лікарів в 2018 році в Україні. Депутати-опозиціонери впевнені, що таким чином У. Супрун хоче повністю ліквідувати фармацевтичну індустрію в Україні, що стане підґрунтям для відкриття ринку іноземним компаніям. Також вони звинувачують Супрун в тому, що вона хоче зробити медицину в Україні платною. Де-факто медицина є безкоштовною, але і так всім зрозуміло, що медики не живуть на одну заробітну плату, тому до таких заяв все ж можна відноситися по-різному.

У будь-якому разі медицина потребує реформування, оскільки на даний момент отримується достатньо парадоксальна ситуація, коли ми мовби то медицина існує в умовах ринку, але насправді громадяни за податки, які вони сплачують, не можуть отримати достойної допомоги, тому вимушені звертатися до приватних клінік.лікар педіатр

  Скільки отримують лікарі в інших країнах?

Зовсім не дивує те, що розмір заробітної плати лікарів в 2018 році в Україні є одним з найменших заробітних плат у Європі, що і відображається на якості надання послуг. Висококваліфіковані кадри краще б працювали за кордоном та отримували достойні гроші, ніж отримувати копійки в Україні.

В Англії, наприклад, лікар без будь-якого досвіду може розраховувати на 70 000 фунтів у рік, що є досить достойною оплатою по британським міркам. Якщо перевести це у українську національну валюту, то уже за рік британський лікар може стати гривневим мільйонером. Найбільш поціновані спеціалісти (хірурги, анестезіологи) можуть розраховувати на 300 000 фунтів в рік. У Німеччині лікар-початківець може отримувати близько 3 тисяч євро, а в США лікарі взагалі вважають справжніми королями. Саме професія лікаря, згідно з актуальним рейтингом «Форбс» входить в перелік найбільш високооплачуємих у Сполучених Штатах Америки (хірург з великим стажем може заробляти до 40 тисяч доларів у місяць). Крім того, спеціалісти можуть розраховувати на різноманітні соціальні пільги та гонорари за наднормову роботу.   лікар слухає хворого   


Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.