Меню

Мінімальна зарплата в Європі у 2021 році

Більшої частині населення здається, що середня заробітна плата в Європі на 2021 рік за межами мрій. Тисячі євро, які громадяни тієї чи іншої країни отримують, здаються величезними сумами. А чи так це є насправді? Може бути не все так благополучно, як здається?

Яка середня заробітна плата в Європі на 2021 рік?

Мінімальна зарплата в Європі у 2021 році – методика розрахунку середніх зарплат

Процес підрахунку середньої ЗП різних країн проводиться місцевими статистичними агентствами. Для цього вони:

  • складають список всіх професій, спеціальностей і посад, які офіційно враховуються державою;
  • всі доходи працівників підсумовують за списком;
  • отримане число ділять на кількість посад.

Таким чином, мінімальна зарплата в Європі у 2021 році  не завжди буде правдивою. Адже складають і ділять виручку трудящих не в одній сфері, а у всіх. Це можуть бути і керівники фірм, і підприємці, і навіть прибиральниці в школі. Виходить, заявлений результат середнього заробітку в країні не зовсім відображає дійсність і є спотвореним.

Найбільш просунуті центри, які займаються обчисленням середніх заробітків в державі, намагаються проводити більш глибокі моніторинги всіх соціальних груп, областей діяльності, професій для того, щоб мінімізувати похибку при обчисленнях.

Проте отримана картина все одно не відображає повною мірою реалій. Крім цього, середньомісячні доходи в основному вважаються без утримання з них податків, соціальних виплат та інших внесків. Тому отримані показники вважаються завищеними приблизно на 30% в залежності від самої країни.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що середній дохід населення тієї чи іншої країни, затверджений офіційно, не є об’єктивним. Вирішуючи відправитися на заробітки в європейську державу, варто ставитися до подібних відомостей з обережністю.

Мінімальна і середня ЗП в Європі – скільки вона складає?

Нині однією з найнижчих мінімальних зарплат у 2021 році в ЄС виступає ЗП в Болгарії, складова всього лише 261 €. Не беручи до уваги той факт, що за останнє десятиріччя величина доходів населення істотно збільшилася, вона все ще набагато нижче показників Західної та Північної частини Європи. Лідируючі позиції за величинами мінімальної ЗП за виконану роботу займає Люксембург. Мінімалка на території країни становить 1999 євро.

середня заробітна плата в Європі на 2021 рік

Європейський союз являє собою вкрай змішане об’єднання, якщо дивитися з точки зору умов праці населення. Так, Південна і Східна Європа вагомо відстають від Північної і Західної Європи за відомостями щодо мінімальної ЗП.

Читайте також:  Розмір заробітної плати психологів в 2020 році в Україні

Статистичне відомство ЄС ділить країни за величиною мінімальної ЗП на три групи:

  1. До складу 1 групи включено 10 країн Східної Європи. Величина мінімалки на території цих держав є найнижчою в ЄС і коливається від 261 до 859 € в місяць.
  2. До складу другої групи входять 5 країн, розташованих на півдні Європи. Мінімальна зарплата на території цих держав коливається від 600 до 900 € в місяць.
  3. У складі 3 групи зібрані лідери за розміром мінімальної ЗП. Це північні і західні країни континенту. Мінімалка на території цих країн варіюється в межах 1400 до 2000 на місяць. До них відносяться: Великобританія, Франція, Бельгія, Німеччина, Нідерланди, Ірландія, Люксембург.

При проведенні подальшого аналізу стало відомо наступне. Розмір середньої зарплати, а також підвищення середньої зарпатні в Європі в 2021 році  є дуже різними залежно від держави. Так, в Австрії працівники можуть отримувати близько 2000 € за виконання тієї чи іншої роботи. У Греції наймачі платять співробітникам до 3000 € на місяць.

Країною з найвищим рівнем середніх зарплат є Норвегія. Умови в цієї країні є задовільними оскільки економічний розвиток на вищому рівні. Для того, щоб отримувати таке грошове забезпечення повинна бути освіта та достатній рівень професіоналізму. Середній розмір ЗП на території країни може перевищувати 3000 €.

Так чи інакше, для отримання високого доходу слід багато працювати. Безпосередньо сам часовий показник зайнятості населення, тобто годинне вироблення в тиждень, яскраво демонструє стан справ співробітників і відображає зв’язок між рівнем доходів громадян країни і їх добробутом.

На скільке зросте заробітна плата в Європі та коли відбудеться подія – відкрите на сьогодні питання, відповідь на яке бажають знати усі. Місцеві мешканці очікують позитивні зміни. Як воно буде, стане відомо через декілька місяців.

Читайте також:  Середня зарплата в 2019 році

Резюме

Аналіз зарплати в Європі показав, що мінімалка вище середнього українського прибутку. Саме тому більша частина українців бажає працювати саме там. При цьому мало хто зрозуміє важкі умови праці та проживання. Продукти харчування та сплата житла настільки великі, що відкласти гроші для близьких дуже складно. Саме тому держава застерігає від заробітків у Європі, пропоную себе реалізувати у рідної країні.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *