Меню

Мінімальна зарплата в Європі у 2020 році

Щорічно кількість трудових мігрантів в Європі постійно зростає. І це не дивно, адже рівень матеріального забезпечення та умови праці на цьому континенті найкращі в цілому світі.

Саме на західну Європу припадає найбільша кількість міліонерів, найвищі показники тривалості життя та найвищі ВВП на душу населення. Багатьох українців цікавить якою ж буде середня заробітна плата в Європі на 2020 рік. Власне, про це питання і поговоримо дальше.

Банкноти Євро

Хто отримує найбільше?

Залежно від внутрішньо політичного курсу країни оплата праці того чи іншого працівника в різних країнах Європи може суттєво відрізнятись.

Разом із тим, існують так звані «престижні професії», які в кожній цивілізованій країні є найбільш необхідними. Так, як показує статистика, на високу зарплату в європейських країнах можуть розраховувати:

 • лікарі;
 • фармацевти;
 • військові;
 • вчителі;
 • поліція;
 • служба порятунку.

Що ж стосується працівників небюджетної сфери, то найбільші статки вдається заробляти:

 • менеджерам;
 • спеціалістам IT-сфери;
 • економістам;
 • підприємцям;
 • ректутерам.

Середня та мінімальна зарплата в Європі у 2020 році

Як і в Україні, підвищення середньої зарплатні в Європі в 2020 році, відбудеться вже з початку 2020-го року. Суттєво збільшилась із приходом нового ноку така в Республіці Польща. Так, мінімальна зарплата на законодавчому рівні збільшилась аж на 350 злотих у порівнянні з 2019-м роком.

Найменша сума, на яку може офіційно розраховувати громадянин Польщі, становить в 2020-му році аж 2600 злотих (в попередньо році – 2250 злотих). Проте це ще не кінець. До кінця року польська влада обіцяє збільшити «мінімалку» до рівня 3000 злотих. До 2023-го року нинішній уряд країни обіцяє підвищення найменшої зарплати до 4000 злотих.

Що ж стосується рівня середньої зарплати в цій сусідній країні, то вона суттєво відрізняється залежно від сфери зайнятості та місцевості.

Читайте також:  Розмір заробітної плати моряків в 2020 році в Україні

Так, заробітна плата брутто (тобто, до моменту відчислення податків), то спеціалісти IT-сфери в Польщі можуть розраховувати на 7,5-8,3 тис. злотих щомісяця. Ті, хто зайняті в серах нерухомості, будівництва, переробки, підприємництва, отримують приблизно по 5 тис. злотих. Дещо менше – 4-4,5 тис. злотих – мають ті, що займаються сферою послуг (проживання та харчування), торгівлею та ремонтом автотранспорту, транспортуванням та складами.

Середня заробітна платня в країнах Європи

Найбільші зарплати в Польщі мають жителі таких регіонів, як: Мазовецьке, Приморське, Сизестське, Лодзинське. Найменше ті, що проживають, в: Підкарпатському, Великопольському.

Не повним буде аналіз, якщо не сказати на скільки зросте заробітна плата в Європі Західній та Центральній.

Латвія

Попри підписану Європейську соціальну хартію та обіцянку встановити мінімальний розмір заробітної плати у розмірі 1000 євро, ситуація в Латвії у новому році так і не змінилась. Як і в попередньому році, вона становить 339 доларів. Це дуже мало із врахуванням цін та потреб населення.

Саме тому уряд країни намагається знайти якнайшвидший вихід із ситуації, а багато чиновників запевняють, що вже до середини року «мінімалка» зупиниться на рівні 500 євро.

Литва

Куди краща ситуація у сусідній Литві. На 7,6% збільшився найменший оклад. Відтак, розмір зарплати тут становить від 471 дол.

Нідерланди

Приріст мінімального окладу в Королівстві Нідерланди у порівнянні з попереднім роком, в 2020-му склав 1,2%. Відтак, до моменту відрахування податків найменша сума працівника становить 1655 доларів.

Франція

На такий самий відсоток – 1,2% – збільшується оклад і у Франції. Жителі цієї країни зможуть отримувати по 1350 доларів.

Німеччина

Хоча тільки на 1,9% збільшились заробітні плати в Німеччині, між тим рівень матеріального забезпечення працевлаштованих тут залишається стабільно на високому рівні. Найменша сума за роботу – 1358 дол. в місяць.

Читайте також:  Середня зарплата в 2019 році

Велика Британія

На суму 1531 дол. щонайменше може розраховувати той, хто офіційно працевлаштований у Великій Британії. Позитивний приріст заробітних плат тут складає 4,8%.

Чехія

«Мінімалка» в Республіці Чехія в 2020-му році розпочинається із цифри 525 дол. Таким чином, збільшення відбулось на 7,6%. З урахуванням результатів інших європейських держав цей показник ближчий до середнього рівня.

Як зрозуміло із усіх цих даних, в Україні ситуація залишається чи не найгіршою в Європі. Нижчі показники серед європейських країн лише в Білорусії (156 дол.) та Молдовії (125 дол.). В Україні ж мінімальна зарплата з початком року – 157 дол. Тішить позитивна динаміка нашої країни. Протягом поточного року вона становить 13,2%. В РФ – всього 7,5% приросту.

Можна зробити прогноз, що як і в попередні роки, кількість українських мігрантів буде все ще збільшуватись. Кращі фахівці, навіть в сусідніх державах, можуть розраховувати на зарплату 2-3, а то й 5 тис. доларів.

Додатковим мотиватором виїжджати за кордон стає рівень соціального захисту та медичного обслуговування, що гарантуються усім працевлаштованим в розвинених країнах Європи.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *