Меню

Доплата мінімальної зарплати у 2021 році в Україні

Відповідно до норм чинного законодавства, мінімальна заробітна плата – це своєрідна гарантія, а тому жоден громадянин не повинен отримувати за свої старання менше. Але бувають випадки, коли через особливості тарифних розрядів або специфіку роботи людина повинна була б отримати суму у 2000 або 3000 гривень. В такому випадку законодавство зобов’язує роботодавця здійснювати спеціальні доплати до мінімалки.

Доплати до мінімальної зарплати в Україні

Саме тому роботодавці цікавляться, скільки буде доплата мінімальної зарплати у 2021 році в Україні, як вона виглядатиме та розраховуватиметься в залежності від відпрацьованого співробітником часу.

Спочатку про мінімальну зарплату

Мінімальна заробітна плата – це певна соціальна гарантія. Сума мінімалки традиційно підвищується владою щороку, але останні новини говорять про те, що в 2021 році можна очікувати два підвищення. Станом на початок року рівень мінімальної заробітної плати повинен становити цілих 6000 гривень – приріст цілих 20%, а ще одне зростання буде у серпні до суми у 6500 гривень – приріст трохи більше 8%.

Саме таке рішення нещодавно було прийнято владою, хоча у прогнозі Мінекономрозвитку йшлося про підвищення мінімалки до 6200 гривень у кращому випадку. Тож наразі уряд ставить досить високу планку, досягти якої буде непросто. Згідно зі словами політиків, такі зростання певним чином стимулюватимуть споживчий попит на продукцію українського виробництва.

Загалом такі зміни оцінюються у позитивному руслі. Єдине питання виникає з приводу того, який саме тиск на бюджет держави створюватимуть такі зростання. Якщо збільшення мінімалки не сильно вдарить по економіці України, то можна очікувати ще більші зростання в майбутньому, що обов’язково покращить якість життя звичайних українців.

З чого складається мінімалка?

На кожному підприємстві бухгалтер, який проводить розрахунки зарплати, повинен знати, що входить до мінімальної зарплати та як нараховуються доплати.

Як зросла мінімалка в Україні

Сама заробітна плата може складатися з великої кількості частин, серед яких може бути:

  1. Основна частина зарплати з використанням тарифних ставок – це стандартна винагорода за виконану працю та її складність відповідно до таблиці тарифних розрядів.
  2. Виплати за час відрядження – спеціальні доплати, що здійснюються людині за час її перебування у відрядженні та становлять 60 гривень на добу.
  3. Сума індексації заробітної плати.
  4. Доплати за працю у понаднормовий час та у вихідні дні.
  5. Додаткові разові доплати, наприклад, премії за підсумком року або з нагоди якогось свята.

Це лише частина складових зарплати, але бувають випадки, коли вони разом дають суму, що менша за мінімальну заробітну плату. В такому випадку й здійснюються доплати, які беруться з фонду додаткової заробітної плати. Важливо знати, що доплата до мінімальної зарплати у 2021 році в обов’язковому порядку повинна здійснюватися в день виплати заробітної плати, а при нарахуванні авансу розрахунок доплати не відбувається.

Як розраховуються доплати за неповний робочий час?

Насправді те, які здійснюється доплата до мінімальної при неповному робочому часі – це дуже важливе питання, оскільки бухгалтери дуже часто роблять незначні помилки, які потім виходять боком при чергових перевірках.

Перш за все, у випадку, коли людина з певних причин не відпрацювала свій робочий час у повному обсязі або є з нею був укладений трудовий договір, наприклад, на половину ставки, то тоді й визначення мінімальної заробітної плати робиться відповідно до норм робочих годин.

У випадку з половиною ставки мінімалка буде 3000 гривень станом на початок року та 3250 гривень у середині року. А якщо ставка становить 0,75, то тоді мінімальна зарплата буде 4500 та 4875 гривень відповідно. Тож доплати будуть здійснюватися до суми мінімалки, перерахованої відповідно до відпрацьованих годин або ставки.

Що не є доплатою?

Індексація і доплата до мінзарплати, наприклад, хоч і є доплатами схожого характеру, але їх особливості зовсім різні. Індексація є складової заробітної плати, а тому чим вона менше, тим й менше виходить сама доплата.

Доплати до мінімалки в Україні

Так само й з іншими додатковими виплатами, які часто можуть помилково прийматися за доплату до мінімалки. Додатковими виплатами до зарплати не є нарахування за роботу в нічний час та понаднормово, а також нарахування за відрядження та особливості роботи у від’їздах.

Читайте також:  Выплата при рождении второго ребенка в 2020 году в Украине

Окремо треба зазначити, що також доплатами не вважаються премії та нарахування за працю у шкідливих для здоров’я умовах.

Усі ці, а також інші нюанси детально описані у чинному законодавстві, але через правки, що робляться майже кожен місяць, бухгалтерам дуже важно встигнути за всіма змінами. Але з доплатами рекомендується бути максимально уважним, оскільки під час проведення перевірок на них звертається увага в першу чергу.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.