Меню

На що звернути увагу при покупці приватного будинку в Стрию

Сучасний український ринок нерухомості багатий на пропозиції та попит, а значить, продаж-придбання кожного об’єкта пов’язані з певним, досить високим ризиком. Та мова навіть не про шахрайство, а про юридично нечисті угоди, коли продавці намагаються завищити або занизити реальну вартість майна, ввести покупця в оману з інших, принципово важливих питань.

Досить часто сьогодні жителям Стрия, які вирішили придбати у власність приватний будинок, доводиться самим вирішувати масу проблем, самостійно розбиратися у всіляких нюансах угоди, щоб не потрапити у справжню халепу. А значить, ще до підписання договору необхідно бути максимально обізнаним та підготовленим. А після не нехтувати обережністю, не поспішати та бути дуже уважним протягом всієї угоди.

Вивчення правовстановлюючих документів

Згідно із законом приватний будинок та земельна ділянка під ним – це різні об’єкти нерухомості, що володіють абсолютно різними кадастровими номерами. Однак (все за тим же законом) продати їх окремо неможливо. А значить, купуючи приватний особняк, слід потурбуватися про те, щоб в результаті угоди і земля під ним стала належати саме покупцеві, а не комусь іншому. Належати офіційно, за документами.

Але перш, ніж приступити до візуального огляду будинку та земельної ділянки в Стрию, слід ознайомитися з правовстановлюючими документами на ці об’єкти нерухомості. Для цього продавець повинен надати покупцеві:

 1. Свідоцтва про право власності: на землю та на будинок.
 2. Дозвіл на введення дома, як будівлі, в експлуатацію.
 3. Документи, що послужили підставою для вступу в права власності.
 4. Свідоцтво про право власності та офіційний дозвіл на будівництво.
 5. Технічний паспорт та план на земельну ділянку, а також на будинок.
 6. Кадастрові паспорти та план – на дім, та на землю.
 7. Виписка з ДРРП про відсутність/наявність обтяжень, арештів на об’єкти, що цікавлять.
 8. Виписка з будинкової книги із зазначенням всіх зареєстрованих за даною адресою.
 9. Нотаріально завірена згода на реалізацію майна від всіх співвласників та від подружжя.
 10. Дозвіл на реалізацію від попечительської ради, коли власником будинку та землі є неповнолітній, а також якщо за адресою прописані неповнолітні діти продавця.
Читайте також:  Індексація заробітної плати у серпні 2021 року в Україні

На DOM.RIA можна безпечно купити будинок в Стрию через те що тут є перевірені оголошення та будинки. Кожен будинок досліджував інспектор який пройшов спеціальну підготовку. Він ретельно все задокументував та зафіксував панорамною камерою. На сайті кожен житель України може скористатися програмою перевіреного житла. А завдяки перевіреної інформації опублікованій на сайті DOM.RIA став №1 серед конкурентів.

На що звертати увагу?

Правовстановлюючі документи на будинок та на землю – це два різних пакети юридичних паперів. В наявності повинні бути ті, та інші обов’язково. Окремо продати ці два об’єкти не можна. Та навіть якщо будівля не добудована, на неї неодмінно повинні бути правовстановлюючі документи. Не потрібно слухати продавця, який запевняє, ніби потім узаконити будівлю можна буде «без проблем». Проблеми обов’язково виникнуть, а в гіршому випадку справа може скінчитися знесенням будинку.

Необхідно упевнитися, що будинок в Стрию точно знаходиться на земельній ділянці, що належить конкретному продавцеві. А також переконатися, що немає порушення сусідських кордонів. Крім того, тип будівлі, заявлений в документації, повинен точно відповідати споруді що існує в реальності.

Потрібно буде також перевірити наявність реального розміщення господарських будівель на плані. Якщо їх на плані немає, вони або незаконні, або документ неактуальний. Та й площу території краще б переміряти, щоб вона збігалася з офіційно вказаними цифрами.

Читайте також:  Где купить накладки на тормозные колодки в интернет магазине

Самостійний візуальний огляд будівлі

Дизайн та внутрішнє планування майбутнього житла – це, звичайно, дуже важливо. Але не на цих характеристиках будівлі слід зосередитися насамперед при візуальному огляді будинку. Головне – технічний стан будівлі та комунікаційних систем.

Заміські будинки купувати та, відповідно, оглядати краще навесні, коли очевидними стають всі недоліки:

 • високий рівень вологості;
 • вогкість;
 • затоплення підвалу або підпілля;
 • сліди цвілі та гнилі.

Двері та вікна – справа другорядна, їх завжди можна замінити. На відміну від несучих конструкцій, стан яких має стати предметом найпильнішого вивчення. Можливо разом з фахівцями, які зможуть у своєму висновку поручитися за те, що будинок надійний та не становить загрози для життя та здоров’я майбутніх мешканців.

Слід перевірити систему опалення будівлі (незалежно від пори року) – батареї повинні повністю нагріватися не пізніше ніж за півгодини після запуску котла. Також перевірці підлягає наявність та справність спускових кранів та іншого.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *