Меню

Накази ДСНС України за 2022 рік

Питання про те, чи буде оптимізація або реформа ДСНС України в 2022 році виникає щороку. Постійно з’являються новини, які стосуються цього питання, і якщо говорити про 2021 рік, то інформації досить багато. Реорганізація ДСНС в Україні в 2021 році триває, і варто обговорити нюанси даного питання.

Накази ДСНС України за 2022 рік

Реформа ДСНС України 2022 останні новини

ДСНС України з початку року повинна повністю перейти на ризик орієнтований підхід. Це призведе до того, що кожен суб’єкт отримує певну категорію пожежного ризику, саме від цієї категорії залежить частота перевірок. Власне кажучи, саме таку інформацію надає влада України в законі про пожежний нагляд.

Якщо говорити про принципові зміни, щодо діючих правил, то категорія ризику буде присвоюється в індивідуальному порядку. Раніше використовувалися групи, які були близькі за видом діяльності.

Наприклад, всі лікарні і школи, кінотеатри автоматично мали одну групу ризику, але тепер у них у всіх будуть власні показники, засновані на декількох факторах, в тому числі буде враховуватися і протипожежний стан кожного об’єкта, а також сумлінність тих людей, які ведуть його управління, так постановляють останні новини про реорганізацію ДСНС України в 2022 році.

Категорію ризику є можливість згодом змінити, причому її можна буде як підвищити, так і знизити, і від цього буде змінюватися періодичність планових перевірок.

По запиту «реформа ДСНС України 2022 останні новини» стало відомо, що влада передбачає шість категорій ризику, і об’єкти надзвичайно високої категорії будуть перевірятися не рідше одного разу на рік, далі на спадання, і об’єкти з останньої групи перевіряються раз на шість років – це категорії низького ризику, яка за законодавством не вимагає ніяких перевірок і, до речі кажучи, як каже реформування ДСНС в Україні, останні новини про скорочення співробітників не згадуються, значить в цьому плані приводів для хвилювання точно немає..

Читайте також:  Закон україни про звернення громадян станом на 2022 рік

Оптимізація роботи відомства

Раніше обговорювалося питання з приводу того, що у ДСНС має бути нове джерело фінансування, тому що без цього провести модернізацію обладнання і домогтися досить вагомого збільшення заробітних плат просто не вийде, і це при тому, що очікується скорочення деяких центрів ДСНС України

Щорічно пожежі і стихійні лиха завдають величезної шкоди майну і здоров’ю співробітників відомства. Якщо говорити про середню статистику, то представники Укрсстату порахували, що 1 хвилина пожежі завдає шкоди на 4300 тисячі гривень. Щодня відбувається близько 1000 пожеж, і в них гине не менше 20 осіб. Природно, тут мова не йде про халатність, просто це досить Службова техніка.

З 2012 року у ДСНС скоротився ліміт на матеріально-технічне забезпечення відомства. І все це призвело до того, що пожежно-рятувальна техніка виробила свій ресурс виробництва. Вона вимагає заміни.

Більшість з предметів техніки експлуатується понад встановлений термін, що неприпустимо при комплектації підрозділів особливого реагування. Чи можна вимагати результат від людей, якщо їм просто нічим працювати?

Накази ДСНС України

Поетапна реорганізація відомства почалася ще восени в 2018 році, зараз очікується реорганізація ДСНС України 2022. За цим усім стежив Володимир Зеленський, і тоді були масові скорочення деяких зайвих управлінських ланок, а також були прибрані дублюючі посади. Все це дозволило збільшити якість роботи, а також підвищити ефективність оперативного реагування.

Читайте також:  Довідник кодів УКТ ЗЕД в Україні 2021

Перший етап передбачав скорочення структур, і варто нагадати про те, що тоді було ліквідовано декілька центрів ДСНС. Обговорювалося реформування ДСНС України аж до повного розформування відомства, але це все чутки.

Реорганізація пожежної служби

І обговорюючи останні новини про розформування ДСНС УКраїни в 2021 році, необхідно нагадати ще й про те, що сьогодні розробляється проект реорганізації протипожежної служби. Справа в тому, що прийнята нова адміністративна реформа, про що свого часу зробив заяву заступник міністра з НС.

Головна ідея даного заходу полягає в тому, щоб розмежувати функції, які стосуються сфери пожежної безпеки – це служба, яка залишиться в складі ДСНС отримає функції державного пожежного огляду.

Вона буде виконувати завдання, які торкнуться забезпечення пожежної безпеки, але тільки для особливо важливих об’єктів. Дана частина залишиться воєнізованою в неї за планами, повинні будуть ходити ті пожежники, які сьогодні носять погони. До речі кажучи, влада зробила заяву про те, що при організації служби Погони не по губляться, хоча про це багато хто переживає.

Щодо майбутнього, то тут треба розглянути проект реформи ДСНС в Україні. З нього можна зробити висновки, що в міру того, як відбуватиметься докомплектація підрозділів для нової протипожежної служби, відбудеться природне скорочення персоналу – деякі співробітники підуть на пенсію.

Фактично реформа спрямована на те, щоб легалізувати ті норми, які діють сьогодні, тому що на практиці наполовину протипожежні служби забезпечуються саме місцевим бюджетам, власне кажучи, комплектацію теж можуть забезпечувати цивільні фахівці.

Що з зарплатами?

Тепер варто сказати кілька слів щодо заробітної плати. Законопроект про підвищення уточнюється, але відомо, що він торкнеться також співробітників військових частин, людей, які зайняті у федеральних органах влади, а також тих професій і служб, які прирівняні до армійських структур.

Читайте також:  Штатний розпис для підприємств у 2020 році

Були підписані накази ДСНС України за 2022 рік, які стосуються збільшення військових заробітних плат, і окладів співробітників МНС на 3 %. Заплановано таке підвищення на 1 жовтня, але тут можна сказати, що пандемія і криза тривають, тому новини можуть змінитися. Підвищення має торкнутися заробітних плат військовослужбовців, митників та інших робітників правоохоронних органів. Залишається тільки стежити за поточними новинами.

Резюме

Аналізуючи діяльність ДСНС в Україні 2021 року слід сказати, реформування йде повним кроком.  Наступний 2022 рік не виключенням та тягне за собою кардинальні зміни. Які, стане відомо у грудні 2021 року.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.