Меню

Населення України на 2021 рік

Нещодавно було розглянуто питання з приводу проведення перепису населення України на 2021 рік найближчим часом. Річ у тім, що актуальна інформація з приводу кількості населення в державі дасть змогу більш об’єктивно оцінювати можливості країни, її демографічний стан та планувати економічний розвиток.

Нащо знову проводити перепис?

Служба статистики вже повідомляла, що загалом населення держави складає трохи більше 42 мільйонів чоловік. Однак приросту населення не було вже багато років, а тому чисельність українців невпинно зменшується. Більш того, тепер при розрахунках не беруть до уваги жителів окупованих територій, що мають українське громадянство, бо через бойові дії та анексію немає можливості точно визначити їх кількість. Переважна більшість жителів цих територій виїхала за кордон чи змінила постійне місце проживання.  Оскільки державні зміни потребують актуальної інформації, було вирішено визначити точну кількість населення України станом на початок 2021 року та слідкувати за демографічними змінами протягом усього року.Нащо знову проводити перепис

Невеличка ретроспектива

Насправді ще у Середні віки мешканці нинішніх територій України намагалися підрахувати точну кількість людей, що проживають тут. На Русі перепис проводився для того, щоб визначити розмір данини та призначити її. Історично датою проведення першого перепису вважається саме 1897 рік. За той період, коли Україна перебувала у складі Радянського Союзу перепис проводився усього лише шість разів. Нинішня тенденція така, що тепер точна кількість жителів держави буде визначатися щороку або раз у два роки, поки країна знаходиться у тяжкому становищі.

Взагалі на долю українців випадало чимало випробувань, що призводили до скорочення кількості населення. Варто знати, що у 1993 році кількість жителів країни становила 52, 2 мільйони чоловік й це найбільша цифра за усю територію. Взагалі держава посідала різні місця за кількістю населення у світі. Одного разу вона навіть посіла чотирнадцяте місце. Однак моменту 1993 року кількість українців почала поступово зменшуватися, а темпи зменшення лише зростають з кожним роком. Зараз держава посідає місце, далеко нижче за тридцяте.Населення України

Чому зменшується кількість жителів України?

Усі експерти майже в один голос стверджують, що чисельність населення України у прийдешньому році буде ще меншою й це покаже перепис. Взагалі усього лише за 4-5 місяців кількість жителів скорочується 80-140 тисяч чоловік, що дуже й дуже багато. Основними причинами такого скорочення експерти вважають:

  1. Низький рівень життя в державі.
  2. Малу народжуваність та поступове старіння нації.
  3. Бойові дії на сході країни.
  4. Занадто велику смертність.

Варто не забувати, що багато молодих спеціалістів виїжджає за кордон у пошуках гарного місця роботи та кращого життя. Більш того, українці навіть навчатися вирішують саме за кордоном, бо там освіта краща. Також в Україні великий рівень безробіття, постійно скорочуються робочі місця. Взагалі  низька зайнятість населення України в 2021 році та інші не менш важливі фактори можуть призвести до того, що кількість українців сягне усього лише 41 мільйона.

Читайте також:  Довідник кодів УКТ ЗЕД в Україні 2021

Згідно з останніми даними, смертність переважає майже в кожному регіоні країни. На сто померлих налічується усього лише 69 новонароджених. Однак на Рівненщині та Закарпатті спостерігається приріст населення. Така сама ситуація й у Києві, але лише рахунком внутрішньої міграції. Також органи статистики зазначають, що жінок в державі щонайменше на три мільйони більше, ніж чоловіків.Чому зменшується кількість жителів України

Детальніше про зайнятість

Зараз ринок праці в Україні потерпає від купи різних факторів. Поступово зростає рівень безробіття, хоч державна влада намагається боротися з цим. Молодим українцям набагато легше виїхати за кордон, підтвердити там свою кваліфікацію та отримувати набагато більші заробітні платні, ніж рахувати копійки тут.

Саме завдяки перепису можна буде встановити реальні показники зайнятості. Потім згідно з цими даними будуть вживатися певні заходи. Однак досить швидко виправити ситуацію державна влада навряд зможе.

Національне різноманіття країни

Взагалі перший перепис, який проводився в ті часи, коли країна вже набула незалежності, показав, що в ній проживає 78% українців. Інша частина – представники інших націй. Найбільше різноманіття спостерігалося саме на Донбасі, на Кримському півострові та на Закарпатті. В Україні проживає чимало росіян, загальна частка яких приблизно складає 17%. Однак у зв’язку з останніми подіями ця цифра потроху зменшується, бо українці почали ставитися до росіян вороже.

Також у державі живе чимало молдаван та кримських татар. Останні залишилися жити на Кримському півострові після його анексії, а тому визначити точну їх кількість неможливо. Багато поляків, греків, євреїв та навіть циган їде на постійне місце проживання в України. Однак кількість представників цих національностей складає усього лише 1-2% від загальної кількості жителів.

Читайте також:  Правила дорожного движения Украины 2022

Можна знайти інформацію з приводу того, що раніше в державі проживало дуже багато представників єврейського народу. Однак внаслідок страшного Голокосту загинули мільйони людей, що були євреями. З часом були скасовані будь-які обмеження на перетин кордону, а тому євреї вирушили на свою рідну землю.

За попередніми даними національний склад населення України повинен зазнати якихось особливих змін. Очікується, що й надалі зменшуватиметься частина росіян, що живуть на теренах держави.Національне різноманіття країни

Урбанізація

Згідно з офіційними даними, ще на початку минулого століття переважна більшість українців проживала саме у селах. Однак з часом як і у багатьох інших країнах почав підвищуватися рівень урбанізації. Навіть перший перепис, який проводився в незалежній державі показав, що в містах проживає приблизно 68% людей. З часом цей відсоток буде ставати лише більшим.

Взагалі саме на Запоріжжі, Харківщині та Дніпропетровщині, Донеччині й Луганщині найбільший відсоток міського населення. Однак в деяких регіонах не можна зібрати достовірну інформацію через ведення бойових дій. Що стосується Тернопільщини, Закарпаття та Івано-Франківщини, то там майже половина населення проживає в селах.

Зараз в державі налічується приблизно 460 міст, а густота населення становить понад 70 осіб на квадратний кілометр. Однак внаслідок того, що населення України станом на 2021 рік виявиться значно меншим, ніж очікується, показники можуть суттєво відрізнятися від минулих значень.

Віковий розподіл

В Україні вже багато років спостерігається одна дуже важлива проблема – старіння нації. Лише за останні роки частка дітей в країні стала значно меншою. Також поступово стає меншою кількість зайнятого населення в державі. Смертність в державі не дуже велика, однак вона усе одно перевищує народжуваність. А також в Україні живе дуже багато пенсіонерів. Нещодавно навіть було запропоновано деяким містам надати статус «міст-пенсіонерів». Саме в таких містах найвищий відсоток осіб похилого віку. Серед таких виділяється саме Чернігів.

Читайте також:  Графік перевірок підприємств на 2018 рік

Що стосується регіонів, де проживає найбільше молоді, то серед них варто виділити саме Закарпаття, Волинь, Рівненщину. В цих регіонах середній вік жителів сягає приблизно 35 років, що є дуже гарним показником. Однак проблема полягає в тому, в певних регіонах частка новонароджених малюків складає усього лише якихось 13-15%, що дуже мало.

Отримання об’єктивної інформації – головна мета перепису

Експерти запевняють, що саме перепис населення України 2021 дозволить отримати об’єктивну інформацію про демографічні показники. Реальна картина дозволить надалі правильно спланувати шляху розвитку багатьох галузей країни. Наприклад, дуже важливим є саме показник навантаження. Він визначається як відношення кількості залежного населення до працездатного населення. Зараз цей показник перевищує 40%, однак це загальна цифра. Він дуже сильно відрізняється в певних регіонах. Наприклад, у Києві співвідношення складає 1000 до 520.

Взагалі у державі є одна суттєва проблема. Річ у тім, що працездатним платникам податків доводиться своїм коштом забезпечувати осіб непрацездатного віку. Так на десять платників припадає десь 9 непрацездатних осіб. Деякі експерти запевняють, що якщо в державі поступово пришвидшуватиметься процес старіння, то через деякий час від цього буде суттєво страждати активна частина населення країни. старіння нації

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.