Меню

Нові правила отримання польської візи в 2021 році

Починаючи з 2017 року між Україною та Євросоюзом почала працювати угода про безвізовий режим. Туристи 90 днів можуть вільно перебувати в країні без оформлення документів. Однак віза в Польщу для українців ще потрібна в деяких випадках.

Оформлення візи в Польшу для українців

Вступило в силу правило про вільний перетин прикордонного контролю поширюється лише на туристів, які оформляли раніше візу категорії «С». Для переїзду в Польщу по роботі, на навчання та ведення бізнесу – потрібно оформити національні візи до Польщі 2021 категорії «D».

Угода про безвіз на 90 днів поширюється на українців з біометричними паспортами. Якщо на руках паспорт старого зразка, то буде потрібно отримати візу «С» в установленому порядку.

Робоча віза в Польщу

Дозвіл перебувати в Польщі тривалий час і працювати на її території – підтверджується штампом в паспорті. Надана трудова віза дозволяє отримати роботу за наймом, а також вести індивідуальну трудову діяльність. Серед українського населення досі існує думка, що для бізнес-візи потрібне окреме оформлення – це не так.

Для підприємницької діяльності здобувачеві необхідно представити бізнес-план і договори з польськими партнерами. Робоча віза дає право на власний бізнес в Польщі. Незаперечна перевага даного документа в тому, що його володар має право не тільки працювати в Польщі, а й подорожувати по інших країнах Шенгенської зони. А після 6 місяців українець може претендувати на ВНЖ.

Для роботи згідно міграційної політики Польщі, українець повинен знати нові правила видачі польської візи. Він має право оформити один з двох типів дозволів на роботу. Вони розрізняються за такими характеристиками:

 1. Короткостроковий — найпоширеніший тип, що надається на 6 місяців. Отримавши візу даного виду, громадянин України має право здійснювати трудову діяльність в Польщі на запрошення (Oświadczenie) не більше півроку.
 2.  Довгостроковий тип дозволяє працювати 1 рік. Його називають-дозвіл від Воєводи. Староста-голова відділу працевлаштування адміністративного округу.

З 1999 року, після адміністративної реформи, в країні перетворено 16 воєводств. Довгостроковий тип візи на запрошення zezwolenia оформляється тривалий термін, іноді до декількох місяців. Якщо отримати тривалий дозвіл на запрошення від старости, то працівник може самостійно обирати роботодавця або братися за індивідуальну діяльність.

Якщо вас запросив Староста, то воєводська віза 2021 буде оформлятися в його окрузі у відділі у справах іноземців. Варто додати, що така процедура носить автоматичний характер. Іними словами – якщо запрошення Zezwolenia – польська робоча віза 2021 гарантована.

Читайте також:  Закон України про місцеве самоврядування 2022 року

Нові правила оформлення польської візи – які документи будуть потрібні українцю?

Основне, що необхідно трудовому іммігранту в наступному році, – це знайти надійного роботодавця. Починати оформляти візу можна після офіційного запрошення на вакантне місце. Запрошення повинно містити:

 • спеціалізацію;
 • пропонований оклад;
 • термін дії запрошення до Польщі;
 • інструкції посади.

Крім цього, в повідомлення надається повна інформація про роботодавця: реквізити, адреса, номери контактних телефонів. Популярність польських вакансій, викликала зростання числа сумнівних агентств. Вони надають запрошення від фірм-одноденок.

Польска віза

Не підозрюючий шахрайства працівник витрачає особисті кошти на оформлення трудового договору та запрошення, але в фіналі залишається обдуреним. Навіть підвищений рівень безпеки до реєстрації агентств з працевлаштування не гарантує претендентам 100% захисту від шахраїв.

Краще проявити пильність і уточнити час роботи того чи іншого підприємства. Запрошення від роботодавця повернутися до змісту підготовчі етапи для оформлення трудової візи. Нові правила отриманні польської візи передбачають проходження декілька пройти кілька підготовчих етапів по збору необхідної документації.

Процес виглядає наступним чином:

 • пошук вакантного місця;
 • якщо у вас немає біометричного паспорта, то слід оформити туристичну візу «С»;
 • далі необхідно відвідатиПольщу і пройти співбесіду у роботодавця;
 • потім вам надається дозвіл на трудову діяльність;
 • останнє оформляється у воєводстві при спільному візиті з роботодавцем.

Після отримання дозволу на роботу представник компанії складає запрошення на вакантне місце. Трудовому іммігранту слід зібрати стандартний пакет документів, необхідний для оформлення візи. Здобувачеві необхідно зареєструватися на прийом в консульство. Це можна зробити по телефону або на сайті диппредставництва.

Відвідати консульство в призначений день для подачі документації та проходження процедури зняття біометричних даних. Якщо ви запізнитеся або взагалі не з’явитеся в консульство в призначений час — це негативно відіб’ється на вашій репутації. В якості реабілітації можна представити документи, які свідчать про поважну причину неявки.

В якості реабілітації можна представити документи, які свідчать про поважну причину неявки.

Пакет документів

При вдалих збігах обставин можна підготувати документацію в короткий термін. Перелік обов’язкових паперів виглядає наступним чином:

 • анкета, заповнена на будь-якому з можливих мов: англійська, польська або українська (тут можна завантажити бланк заяви на отримання національної візи Польщі українською мовою, а тут — анкета на візу Польщі польською мовою);
 • загальногромадянський паспорт;
 • закордонний паспорт;
 • ксерокопії посвідчень (якщо мережа);
 • лист-запрошення від роботодавця (oświadczenia) у встановленій формі;
 • 2 фото (білий фон);
 • чек на оплату консульського збору (необов’язковий);
 • страховий поліс (оформлюється на місці перед подачею документів).

Увага! Трудова віза на закупи до Польщі 2021 оформляється тільки в консульстві або візових центрах з акредитацією. Можна звернутися до посередників, але особиста присутність в консульстві знадобиться для дактилоскопії та співбесіди.

Читайте також:  Антикорупційна програма на 2021 рік

Вартість візи

Для роботи має дві величини. За дозвіл працювати не більше 6 місяців доведеться заплатити 80 євро. А в разі оформлення річної візи, вартість збору зростає до 450 Євро. Без оплати консульського збору-оформлення документів виключено. У разі негативного результату і відмови, витрачені кошти не будуть повернуті здобувачеві.

Відмова у видачі

Відмовити можуть не тільки через претензії до особи заявника, а й при підозрі роботодавця в нещирості. Також причиною заборони може стати відсутність того чи іншого документа або невірні/помилкові відомості про себе.

Новий регламент оформлення робочої візи в 2021 році

З 2018 року використання робочої візи в Польщі для українців регламентується за оновленим міграційним законодавством, завдяки вступили в силу поправкам. Нові правила роботи в Польщі говорять прознаходження працівників з України та інших держав в країні. В них введена нова документація:

 • підстави для офіційної праці;
 • оновлені карти побиту (ВНП);
 • карти поляка.

Цей перелік представляє невелику частину змін.

Значна частина функцій з працевлаштування з воєводств передані старостам в управління з працевлаштування повітами. Всі види Oświadczenie отримали комерційний підтекст і стали платними, величиною 30 злотих.

Вся документація від здобувача реєструється в реєстрі польських державних органів. Примітно, що оплату і реєстраційні дії — делегували роботодавцю. Ці витрати, швидше за все, будуть стягнуті з працівника. Обов’язково укладається трудовий договір, незалежно від типу працевлаштування: довгострокове або сезонне.

Примірник контракту для працівника повинен бути складений зрозумілою йому мовою. У найближчі 7 днів трудовий договір необхідно зареєструвати у всіх державних фондах медичного і соціального страхування на випадок:

 • захворювання;
 • травмування;
 • вагітності;
 • медичного обслуговування.

Стежити за термінами перебування українського працівника в Польщі, відтепер буде роботодавець. Копія трудової візи повинна зберігатися в організації. Карта польських воєводств період сезонної роботи збільшено до 9 місяців.

До них відносяться:

 • готельний бізнес;
 • туризм;
 • сільське господарство.

За заявами польської влади, перелік буде розширюватися з року в рік. Варто сказати, що термін 9 місяців перебування працівника, починає виникати з моменту перетину митниці. До недавнього часу, працівник повинен був змінювати запрошення (Oświadczenie) або дозвіл воєводи (Zezwolenia), якщо відбувалися реформи в організації. Тепер це не потрібно. Обставини, за якими можна не змінювати запрошення документи виглядають так:

 • фірма роботодавця змінила місцезнаходження і навіть назву;
 • компанія змінила власника;
 • перехід всієї компанії або її частини під управління сторонньою фірмою.

До 2018 року такі ситуації змушували працівника змінювати основні документи. Тепер знаходження українців та інших іноземців у Польщі спрощено.

Студентська віза

Це довгострокова віза, що відноситься до категорії «D». Дозвіл перебувати в Польщі протягом року. Дозволяє навчатися в загальноосвітніх школах, коледжах і вузах. Крім перебування в країні, студент має можливість відвідувати будь-які країни Шенгенської зони. Але виїжджати на тривалий термін з Польщі не можна. А якщо є наміри відвідати Старий Світ, то тільки в якості туриста.

Пакет документації для отримання студентської візи може мати відмінності в залежності від типу оформляється дозволу: короткострокового на півроку або довгострокового на 12 місяців. Але є схожі нюанси.

Загальний перелік документів виглядає таким чином:

 • анкета, заповнена українською, польською або англійською мовами;
 • фото 2 шт.;
 • копії сторінок закордонного паспорта з раніше оформленими візами;
 • загальногромадянський паспорт громадянина України;
 • страховий поліс для студентської візи; чек на оплату поліса;
 • запрошення від освітнього закладу на навчання;
 • підтвердження про зарахування на курс; графік навчального процесу (для учнів 2-4 курсів).
Читайте також:  Правила отримання польської візи в 2022 році

Страховий поліс для поїздки в Польщу для студентів до 18 років:

 • паспорт батьків з відміткою про дитину; страховий поліс, оформлений батьком;
 • свідоцтво про народження; загальногромадянські паспорти батьків (опікунів);
 • договір опікунства (для опікунів); дозвіл на виїзд неповнолітнього, завірений у нотаріуса; паспорт дитини (якщо є);
 • персональна інформація про супроводжує (якщо неповнолітнього супроводжують треті особи);
 • документи про зарахування в навчальний заклад.

Крім перерахованих паперів, слід надати підтвердження про місце проживання студента в Польщі.

Якщо студент планує проживати в гуртожитку або орендувати житлоплощу у місцевих жителів, необхідно представити гарантійний лист від приймаючої сторони. Український дозвіл на виїзд дитини за кордон підтвердження платоспроможності щоб переконати співробітників консульства про наявність грошових коштів, належить показати документи наступного характеру:

 • банківська виписка про наявність рахунку з позитивним балансом;
 • довідка про рух грошових коштів за останні 3 місяці;
 • наявність дорожніх чеків;
 • гарантійний лист про спонсорську допомогу від приймаючої сторони (з підтвердженням спорідненості та платоспроможності поручителя).

Повну інформацію про отримання польської візи та чи можлива робота по польській візі в Чехію в 2021 році, можна получити завдяки ознайомленню з нововведеннями в законодавчих актах.

Резюме

За 1,5-2 місяці до закінчення терміну дії візи громадянин України може подати клопотання про видачі йому карти побиту (ВНЖ). Вперше вона видається строком на 15 місяців.

При вторинному обігу термін може бути збільшений до 3 років. Але процес цей трудомісткий і витратний. У 2021 році вартість оформлення становить 340 PLN, і 50 PLN доведеться віддати за виготовлення документа.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.