Меню

Нарахування зарплати 2021 рік

Бухгалтерам кожного підприємства доводиться виконувати дуже багато різних задач, що не обмежуються лише обрахуванням податків та подачею звітності. Чималих навичок потребує звичайне нарахування заробітної плати.

Начислення зарплати в 2021 році

Річ у тім, що в цьому питанні є багато нюансів, а влада щороку вносить в процедуру нарахування певні поправки, робить нововведення та доповнення. Тож з урахуванням останніх змін, бухгалтерам корисно знати, як саме проводиться процедура нарахування, як виглядає приклад нарахування зарплати в Україні та про які нові нюанси обов’язково треба не забувати.

Величина мінімальної заробітної плати у 2021 році

Розпочати огляд процедури нарахування заробітної плати треба саме з суми мінімалки. Загалом мінімальна зарплата виплачується робітникам за виконання простих обов’язків, що не потребують кваліфікації та якихось особливих знань.

Як відомо, мінімалка у 2021 році буде збільшена до суми у 5003 гривень. Варто пам’ятати, що ця сума повинна в обов’язковому порядку оподатковуватися.

А ще нарахування мінімальної зарплати в 2021 році має свої певні правила. Згідно з чинним законодавством, роботодавець не зможе виплачувати своєму робітнику суму за місяць меншу, ніж мінімалка. Винятки ставлять випадки, коли особа працює на половину ставки або у неї скорочений робочий день.

Якщо у людини, яка працює на повну ставку заробітна плата з певних причин не дотягуватиме до 5003 гривень, то роботодавець зобов’язаний здійснювати доплати таким чином, щоб робітник отримував мінімальну заробітну плату.

Складові зарплати працівника

Роботодавець може виплачувати працівникові різного роду виплати, але далеко не всі вони підпадають під поняття заробітної плати. В такому випадку треба керуватися низкою нормативних документів, а саме:

  1. ЗУ «Про оплату праці».
  2. Інструкцією зі статистики з заробітної плати (Інструкція №5).
Читайте також:  Зарплата учителя в 2020 году в Украине

Дуже важливо вміти орієнтуватися у цьому питанні, оскільки знання усіх нюансів нарахування заробітної плати потрібне для правильної плати податків та подання податкової звітності. Будь які помилки у цьому процесі можуть призвести до поганих наслідків, зокрема до чималих штрафів.

Під час нарахування зарплати треба пам’ятати, що робітнику може нараховуватися основна заробітна плата, що являє собою певну грошову суму, яка відповідає нормам праці.

Основна зарплата обговорюється при працевлаштуванні, може бути додатково зазначена у трудовому договорі та в деяких випадках залежить від тарифного плану. Також є додаткова заробітна плата, яка являє собою ряд доплат за понаднормову працю, певні успіхи у робочій діяльності, тощо. А ще заробітною платою вважаються компенсаційні виплати, що, наприклад, надаються за результатами праці за рік.

Яка буде мінімальна заробітна платня

На усі ці виплати роботодавець або бухгалтер підприємства повинен нарахувати єдиний соціальний внесок. Водночас ЄСВ не нараховується на доходи, що не вважаються зарплатою, а саме:

  1. Будь-які нарахування, що здійснюються представниками фондів державного соціального страхування. Це можуть бути, наприклад, виплати з лікарняний або по вагітності.
  2. Оплата перших п’яти діб непрацездатності, що повинно здійснюватися коштом роботодавця.
  3. Будь-які види дивідендів або процентні ставки.
  4. Компенсаційні виплати на відрядження. Суди можуть входити не лише добові, а ще й компенсація проїзду, проживання, харчування тощо.
  5. Матеріальні допомоги, що виплачуються підприємством – грошові допомоги на оздоровлення та з метою вирішення соціально-побутових питань.
  6. Виплати при припиненні дії трудового договору та при звільненні працівника.
  7. Внести підприємств з метою страхування своїх робітників та ряд інших додаткових виплат.

Бухгалтер повинен обов’язково знати про ці виплати та їх статус, щоб правильно здійснювати оподаткування заробітної плати та нараховувати ЄСВ.

Читайте також:  Повышение зарплаты депутата городского совета в 2020 году в Украине

Як повинно здійснюватися нарахування зарплати?

Нарахування зарплати 2021 рік, як і раніше, здійснюватиметься на основі деяких критеріїв.

Перш за все, роль у нарахуванні гратиме табель звітності робочого часу працівника, встановлений трудовим договором з зазначенням посадових окладів та норм робочого часу. Виходить, що береться встановлений оклад співробітника та кількість відпрацьованих ним робочих годин за місяць.

Якщо працівник пропрацював увесь місяць, то йому виплачується заробітна плата в повному обсязі, але якщо табель звітності нараховує, наприклад, не 168 годин, а усього лише 120, то здійснюється відповідний перерахунок. Завдяки такій системі працівники отримують зарплату відповідно до того, скільки саме вони відпрацювали за місяць. Така система застосовується до окладів, але преміювання працівників може здійснюватися окремо, незалежно від норми відпрацьованих годин та за рішення роботодавця.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *