Меню

Нові штрафи за порушення ПДР в 2022 році

У новому 2022 році водії України в черговий раз здивуються нововведенням в ПДР. У даній ситуації мова йде про нові штрафи за порушення ПДР в 2022 році, які повинні вступити в силу згідно з прийнятими законопроектами. Посилення правил пов’язане з свавіллям на українських дорогах і збільшенні кількості ДТП.

нові штрафи в 2022 році за порушення ПДР України

Штрафні санкції для українських водіїв

Верховна Рада прийняла рішення щодо штрафних санкцій за порушення правил ПДР. Тепер мінімальний штраф становитиме 510 грн. або 30 неоподатковуваних мінімумів. Мінімальний штраф накладається за наступні порушення:

  • під час їзди водій проігнорував пристібання ременя;
  • мотоцикліст не захотів надягати гермашльом;
  • розмова під час їзди здійснюється без застосування гарнітури;
  • водій порушив правила пересування по перехрестях, біля зупинок, проїхав на червоний сигнал світлофора,проігнорував правила обгону транспортного засобу, що рухається попереду.

Також таблиця штрафів передбачає покарання за приховування водія з місця ДТП. Для винесення штрафу кожна ситуація розглядається індивідуально. В результаті адміністративне покарання становить 3400 грн. (у попередньому році штраф становив 255 грн.) Аналогічна сума стягнеться з порушників, які в населених пунктах проігнорували швидкісні характеристики і переміщалися зі швидкістю понад 50 км/год.

Відмова надання переваги пересування швидкої допомоги, поліції, аварійних та інших аналогічних служб тягне за собою покарання 680 грн. (у 2021 році він становив 510 грн.). Якщо водій створив аварійну ситуацію і факт доведений відповідними органами, йому доведеться заплатити штраф 1445 грн., якщо воно призвело до ДТП-850 грн.

нові штрафи в 2022 році за порушення ПДР

Вивчаючи нові штрафи в 2022 році за порушення ПДР України стало відомо про посилення практично всіх пунктів правил.

Наприклад, при управлінні водієм машини без відповідних дозволів загрожує йому адміністративним покаранням у сумі 425 грн. Якщо особа взагалі не має прав-покарання становитиме 3400 грн. Порушення правил водіями, які раніше порушили зазначений пункт правил тягне за собою адміністративне покарання в сумі 20400 грн.

При черговому повторному порушенні протягом року штраф збільшиться до 40800 грн. При цьому можливе позбавлення прав керування транспортним засобом на період 5-7 років.

Штрафи за керування ТЗ у п’яному стані

Незважаючи на значне грошове покарання за водіння в алкогольному стані українські водії ігнорують вказане правило. У порівнянні з 2020 роком в 2021 році кількість аварійних ситуацій, спровокованими п’яними водіями не зменшилася, а збільшилася. Чверть ДТП спричинила за собою множинні смерті

З цих причин нові штрафи в 2022 році за порушення ПДР України, зокрема, за керування транспортним засобом в алкогольному стані, збільшаться. Адмінштраф стане більше майже на 7000 грн. Таким чином, факт фіксації керування машиною у п’яному вигляді спричинить за собою покарання у 17000 грн. і позбавлення прав на 12 місяців. При повторному ігноруванні факту водієві доведеться поповнити казну держави на 34000 грн. Для посилення заходів об буде позбавлений прав строком на 3 роки.

При черговому порушенні сума штрафних санкцій збільшиться до 51000 грн., транспортний засіб може бути конфіскований відповідними органами, а водійських прав водій не побачить протягом 10 років.

Зазначені заходи Верховна Рада вважає справедливі. Деякі депутати переконані, вони занадто м’які. Тому, не виключено, що ближче до кінця 2021 року будуть внесені чергові корективи в законодавчі акти. Якщо таке станеться таблиця штрафів за порушення ПДР України буде оновлена в автоматичному режимі. Ознайомитися з даними можна буде завдяки відвідуванню сайту МВС або спілкуванню на тематичних форумах.

Читайте також:  ПДФО у 2022 році в Україні

Нові штрафи для пішоходів

У ПДР зазначено, що пішоходи також є учасниками руху. Тому вони, як і водії також можуть притягуватися до адміністративної відповідальності за порушення ПДР. У 2021 році зафіксована достатня кількість порушень з боку пішоходів, завдяки яким на українських дорогах склалася аварійна ситуація.

Згідно з новими правилами покарання за перехід в недозволеному місці посилиться до 255 грн. (цього року воно становило 51 грн.). Якщо зазначене правило порушив велосипедист, адмінштраф складе 340 грн.

Штрафи за порушення ПДР України

Якщо буде зафіксовано пересування велосипедиста в алкогольному стані йому доведеться сплатити за порушення ПДР 680 грн. При створенні аварійної ситуації на дорозі штраф складе 850 грн.

Покарання за ДТП за наявності жертв та постраждалих

Зміна штрафних санкцій посилиться до всіх учасників руху та аварійних ситуацій.

Якщо під час аварії був зафіксований факт алкогольного сп’яніння, якщо один з учасників був в наркотичному або іншому виді сп’яніння покарання зводиться до позбавлення волі строком до 3 років. При цьому водій не зможе керувати транспортним засобом протягом 3-5 років. Сьогодні адміністративне покарання таким порушникам передбачає сплату штрафів у розмірі 3400-8500 грн.

Коли аварійна ситуація спровокувала травму і отримання важкого пошкодження водієві передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5-8 років).

Якщо під час аварії водій був п’яний, і ситуація на дорозі спричинила за собою смерть, йому загрожує позбавлення волі строком на 5-10 років. При наявності декількох жертв термін позбавлення волі складе 7-12 років. При цьому водій не зможе керувати транспортним засобом протягом 7-10 років.

Також з нововведень 2022 року слід зазначити штраф за не проходження техогляду транспортного засобу. Мінімальний штраф становитиме 680 грн., максимальний – 1360 грн.

Читайте також:  Дострокові парламентські вибори в Україні в 2020 році

Резюме

Вже сьогодні відомо, штрафи за порушення ПДР України в 2022 році будуть переглянуті в бік збільшення. Таким чином ВР розраховує на зменшення кількості аварійних ситуацій на дорогах і шанобливе ставлення водіїв на дорозі по відношенню один одному.

Зазначені заходи не є остаточними. Не виключено, що ближче до кінця 2021 року в законодавчі акти будуть внесені чергові корективи.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.