Меню

Одноразова допомога при народженні дитини в 2021 році

Проблема збільшення допомоги на дітей обговорювалася й при попередньому кабінету міністрів. Коаліція знов підняла це питання та запропонувала кілька варіантів надання допомоги.

Зокрема, Законопроект №2801 «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», що пояснює, яка одноразова допомога при народженні дитини 2021 році буде запроваджена. Законопроект був схвалений у профільному комітеті та став підґрунтям до змін у соціальній сфері.

Допомога матерям в Україні

 Допомога 2014-2021

 Сума одноразової державної допомоги сім’ям новонароджених, була збільшена ще у 2014 році, і з того часу не змінювалася. Цю проблему треба вирішити, адже з того сумнозвісного року інфляція зросла, але сума виплат не змінилася: в законі немає зв’язку між рівнем інфляції чи прожиткового мінімуму з допомогою при народженні дитини.

Проблема набула реальних обрисів вже після виборів: адже виділених коштів допомоги вже не вистачає на реальні потреби сім’ї з новонародженим, тому цю суму треба переглянути.

Крім того, у багатьох випадках дітей народжували лише для того, щоб отримати гроші. Майже три роки таки сім’ї живуть на допомогу, а потім передають дітей державі. Така позиція не дає надію виростити здорову молодь, тому депутати запропонували інший шлях підтримання сімей з дітьми.

Пряме збільшення виплат

 Одним з варіантів надання допомоги є значне збільшення суми виплат. Так, держава має сплачувати:

  • першу дитину — 100000 грн;
  • на другу 200000 грн;
  • на третю та кожну наступну — 400000 грн допомоги.

Нові розміри одноразової допомоги сім’ям з дітьми було винесено у другому читанні на розгляд парламенту, але після перегляду бюджету країні законопроект було скасовано. Тому, на жаль, у 2020 році розміри виплат залишитися такими ж, як і шість років тому. Але комітет молоді та спорту твердо вирішив, що грошова допомога при народженні дитини має бути збільшена, та розробили інші варіанти соціальної підтримки.

Як підтримати родину

Проект Закону № 2000-П «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2020 рік» було скасовано, але не відкинуто взагалі. Наразі є два шляхи підтримки батьків та дітей, і. якщо вони будуть погоджені в Раді, дитячі гроші будуть захищені від батьків та вручені їм по досягненню 18-річного віку.

Заяви влади щодо підвищення виплат

Передавати гроші дитини пропонують двома шляхами: або через створення спеціального фонду, або через впровадження економічного паспорта.

Читайте також:  Розмір виплати при народженні дитини в 2019 році

Депозит

 Законопроект «Про економічний паспорт» передбачає, що соціальна допомога при народженні дитини буде збільшена, але не одночасно й на руки, а у формі депозиту на ім’я дитини, що має поповнюватися щороку. Це поповнення буде кшталт «дитячого» депозиту, що пропонують деякі банки у вигляді варіанту довгострокового зберігання коштів.

Перший внесок по депозиту становить 50000 грн. — це виплата від держави. Депозит можуть поповнювати батьки, а зростати він буде шляхом нарахування депозитних відсотків. Так, при відсотковій ставці 10 % річних, за десять років без додаткових поповнень сума вкладу зросте вдвічі та сягатиме 105470 грн. А за повних 18 років — до повноліття сума складе 191 тис. грн.

Це стане гарним стартом майбутнього громадянина та дозволить йому витратити депозитні кошти на придбання житла або здобування освіти. У надзвичайних обставинах батьки теж зможуть скористатися «депозитними» грішми, депутати припускають, що гроші можуть бути зняті у випадку тяжкої хвороби дитини, або ж нагальній потребі купівлі житла. Всі інші випадки доопрацьовані не були. Також не знайдені джерела для таких депозитів.

«Фонд майбутнього»

Якщо ініціатива з депозитами не дістане підтримки, є інший варіант підтримки молодих громадян. Він стосується заснування пункту Конституції, згідно якого всі природні багатства країни належать народу України. На відміну від попереднього проекту, депутати чітко визначили джерело для «дитячих» виплат.

Додаткова допомога при народжені дитини

Одноразова допомога при народженні дитини 2021 в Україні має збільшуватися коштом прибутку, отриманого з реалізації корисних копалин України. Але ця сума значно менша за ту, що пропонують депутати у першому варіанті. Наприклад, у 2019 році 1%від суми за реалізації добутку корисних копалин в Україні становивблизько 1400 грн. За 18 років сума досягла 28 тис. грн.. Це невеликі гроші наразі, а за вісімнадцять років потому інфляція зробить їх купівельну спроможність ще меншою.

Читайте також:  Розмір аліментів на дитину 2021 в Україні

На фоні епідемії та зниження темпів росту економіки перспективи підвищення виплат на дитину залишаються під великим питанням. Але профільний комітет має надію, що один з варіантів буде доопрацьований та розглянутий при прийнятті бюджету в наступні роки. Бо стимулювати народжуваність виплатами, відірваними від прожиткового мінімуму, не варто — вважають автори законопроекту.

Як оформити соціальну допомогу на дитину 2021 році

Якщо депутати не прийдуть до згоди щодо збільшення виплат — а наразі питання додаткових додатків з бюджету не розглядається, то матеріальна допомога при народженні дитини в Україні в 2021 році буде такою ж, як і у попередньому періоді. Для отримання допомоги треба звернутися особисто до центру соціального захисту або звернутися за допомогою в режимі онлайн.

Грошову допомогу мають отримувати один із батьків або опікун новонародженої дитини. Найкраще буде звернутися тому, хто планує оформити відпустки по догляду за дитиною: так «декретні» роки попадуть до трудового стажу.

Інформація про те, які треба документи при оформленні допомоги при народженні дитини, є на державному порталі Мінсоцполітики.  Якщо узагальнити інформацію, то для отримання одноразової допомоги треба:

  • паспорт батьків або опікуна, що планує скористатися декретною відпусткою;
  • витяг з наказу про надання декретної відпустки (для працюючих);
  • ідентифікаційний код особи, що звернулася за допомогою;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • довідка про відкриття рахунку у державному банку.

Подача заяви при особистому зверненні відбувається за попереднім записом (у телефонному режимі або за особистим зверненням). У означений день слід прийти до центру, на місці написати заяву та надати оригінали та копії документів.

Непрацюючі громадяни можуть надати оригінал, копії трудової книжки та декларацію про доходи — це надасть їм шанс отримати збільшену відплату.

Читайте також:  Оплата лікарняних в 2019 році в Україні

Онлайн заяви

На порталі Мінсоцполітики за посиланням https://e-services.msp.gov.ua/можливо оформлення допомоги при народженні дитини в 2021 році в Україні в режимі онлайн. Заяву можна створити за допомогою електронного цифрового підпису або через активну адресу електронної пошти (заборонено використовувати пошту з російських ресурсів).

Після підтвердження адреси батькам буде запропоновано заповнити анкету на сайти з зазначенням детальних відомостей про батьків з записом місця реєстрації та поточної адреси. Також треба знати, який саме орган соціального захисту надає послуги за зазначеною адресою. Особа, що звернулася, має вибрати бажаний спосіб отримання допомоги — через Укрпошту або ж на банківський рахунок.

Надавати скановану копію свідоцтва про народження не потрібно. Розгляд заяви триватиме 10 дні. На зазначену електронну адресу обов’язково прийде відповідь працівника, який безпосередньо займався анкетою. Виплата призначається з дня, наступного після надання заяви.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *