Меню

Оновлений план перевірок на 2021 рік

Ні для кого не секрет, що план перевірок на 2021 рік Держпраці можна побачити зараз у вигляді проекту. Наскільки він змінився і що чекає суб’єктів господарювання залежить від рішення контролюючих органів.

План перевірок на 2021 рік

План перевірок на 2021 рік Держпраці – що собою являє?

Документ встановлює право на можливість проведення перевірок Держпрацею та її територіальними органами без попереднього погодження з прокуратурою на підставі звернень та заяв про факти:

 • порушень роботодавцем вимог трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права (в тому числі вимог охорони праці, що спричинили виникнення загрози життю і здоров’ю працівників);
 • ухилення роботодавця від оформлення трудового договору, неналежного оформлення трудового договору або укладення цивільно-правового договору, фактично регулює трудові відносини між працівником і роботодавцем.

Говорячи простими словами, трудова інспекція поділяє роботодавців на категорії в залежності від того, наскільки сильна шкода може бути заподіяна життю і здоров’ю працівників, а також їх трудовим правам, покладеним кожному працівникові згідно з Кодексом законів про працю. Періодичність перевірок на підприємстві залежить від того, до якої категорії ризику воно віднесено.

План перевірок на 2021 рік ДФС – різновиди

Виділяють п’ять категорій ризику: низьку, помірну, середню, значну і високу. Частота проведення перевірок Держпраці визначена на законодавчому рівні.

При цьому план перевірок на 2021 рік ДФС може бути такої направленості:

 • документарними – в цьому випадку інспекція запитує у роботодавця документи, які потім перевіряються в будівлі інспекції;
 • виїзними – в цьому випадку інспектор з праці виїжджає безпосередньо на територію підприємства для проведення перевірки.

Виїзна перевірка повинна проводитися тільки у виняткових випадках.

За новими нормами виїзна перевірка може проводитися, тільки якщо у контролера немає можливості:

 • упевнитися в повноті і достовірності наявних відомостей, що містяться в документах і (або) в поясненнях, отриманих від контрольованої особи;
 • оцінити відповідність діяльності, дій/бездіяльності контрольованої особи і/або належних їй і/або використовуваних нею об’єктів контролю обов’язковим вимогам без виїзду на вказане в законодавчих документах місце вчинення необхідних контрольних/наглядових дій, передбачених в рамках іншого виду контрольних/наглядових заходів.

Також варто згадати про планові і позапланові перевірки з праці.

Позапланові перевірки Держпраці України

Позапланова перевірка Держпраці проводиться відповідно до ряду законних підстав за попереднім повідомленням роботодавця. Закінчити перевірку Держпраці повинна в зазначені в повідомленні терміни. Позапланова перевірка з праці так само може бути як документарної, так і виїзної.

Річний план перевірок Держпраці в Україні на 2021 рік

Позапланові перевірки призначаються у випадках:

 • закінчення терміну, даного на усунення раніше виявлених порушень;
 • надходження до інспекції заяви про порушення трудових прав, законодавства про працю, (особливо якщо мова йде про сферу охорони праці або про невиплату зарплати);
 • заяви від працівника про порушення його прав, з вимогою провести перевірку;
 • видання наказу про перевірку на підставі доручення Президента, Уряду або вимоги прокурора (як результат надійшли в прокуратуру звернень, відомостей).

Планові перевірки Держпраці

Планова перевірка призначається з урахуванням присвоєного компанії класу ризику стосовно до сфери праці. Чим вище цей показник, тим частіше компанія буде потрапляти в план перевірок Держпраці на наступний рік.

Планові перевірки проводяться з використанням спеціальних тематичних аркушів Держпраці, що містять відповідні темі аркуша контролюючі питання. У компаній є можливість заздалегідь підготуватися до візиту інспекторів за допомогою ознайомлення з планами публікація яких проводиться на офіційному сайті Держпраці. План комплексних перевірок підприємств на 2020 рік опубліковано разом із списками роботодавців. Таємниці з цього Держпраця не робить.

План перевірок на 2021 рік

Згідно з підготовленим Держпраці проектом кількість перевірок планується збільшити. Незалежно від складності ситуації з коронавірусною інфекцією перевірки будуть проведені в обов’язковому порядку. Оновлений план перевірок на 2021 рік Держпраці включає в себе 21150 суб’єктів господарської діяльності, що на 4500 більше порівняно з попереднім періодом.

Читайте також:  Дати вступної кампанії 2018-2019 року в Україні

Після прийняттям документа план перевірок буде опублікований на офіційному сайті Держпраці України. Також буде доведена інформація наступного роду:

 • найменування суб’єкта господарської діяльності;
 • ступінь ризику підприємства;
 • сфера діяльності;
 • рід перевірки;
 • заплановані дати проведення перевірки щодо дотримання законодавства про працю.

Тому перевірити, чи потрапив суб’єкт в план перевірок на наступний рік не складе труднощів. Про проведення інспекційного візиту замість планової перевірки юридична особа, індивідуальний підприємець буде повідомлятися протягом 10 робочих днів.

Також, не виключено, що для юридичних осіб та індивідуальних підприємців у 2021 році можуть встановити перевірки з використанням засобів дистанційної взаємодії, у тому числі аудіо- або відеозв’язку.

Резюме

Держпраця може перевірити юрособа або ІП в плановому і позаплановому порядку. Позапланова перевірка можлива за заявою ззовні про порушення фірмою норм трудового законодавства, або якщо закінчується термін, даний на виправлення недоліків при попередній перевірці.

Плани перевірок на відповідний рік публікують як офіційному сайті, так і сайт Генпрокуратури РФ. Знайти інформацію можна завдяки інтернет-ресурсам. Для цього в пошуково строку треба ввести «перевірки Держпраці що перевіряють». При наявності питань суб’єкти господарювання можуть звернутися за відповіддю до спеціалістів Держпраці або зробити дзвінок на гарячу лінію.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *