Меню

Навчальні програми на 2019-2020 навчальний рік

У зв’язку з нестандартним закінченням попереднього навчального періоду через пандемію COVID-19, навчальним закладам необхідно буде коригувати навчальні програми на 2020/2021 навчальний рік, враховуючи нові вимоги Міністерства освіти. Пропонуємо більш детально розглянути питання затвердження робочих програм і нововведення, які будуть актуальні в прийдешньому навчальному році.

Навчальниий 2021 рік в Україні

Нововведення 2020-2021 навчального року

у зв’язку з тим, що весняний період навчання у 2019-2020 навчальному році пройшов у дистанційному форматі, типові навчальні плани на 2020-2021 навчальний рік мають двічі проконтрольовані.

З метою перевірки якості освоєння учнями програми минулого року та повторного вивчення деяких тем у разі виникнення такої необхідності вони можуть змінюватися. Для ліквідації відставання, яке виникло через дистанційне навчання в кінці минулого року, педагогам рекомендують:

 • перенести на осінь практичні та лабораторні роботи, які неможливо було провести в дистанційному форматі;
 • повторно пройти з учнями теми, якщо діти погано засвоїли матеріал при самостійному вивченні;
 • ущільнити програму 2020-2021 року з метою виділення годин на повторення і усунення прогалин у знаннях;
 • об’єднати однорідні теми;
 • деякі навчальні програми для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів винести на самостійне вивчення з подальшим контролем рівня знань.

Новий навчальний рік обіцяє бути тяжким, як і попередній.

Що буде включено в навчальні плани для 10-11 класів на 2020-2021?

Школа сама вирішує, що включити в навчальні плани для 10-11 класів на 2020-2021. Але потрібно враховувати в плани заходи, які спрямовані на усунення наслідків пандемії. У 2020-2021 навчальному році ці розділи доповняться новими заходами, які допоможуть підготуватися до нештатних ситуацій.

Коли починаються заняття в Україні в 2021 році

Наприклад, епідеміологи прогнозують спалах коронавірусу восени, тому, можливо, навчальний рік буде продовжено дистанційно. Крім того, через екстремальне завершення 2019/2020 навчального року потрібно буде ліквідувати відставання за програмами.

Приблизний перелік розділів плану роботи школи на рік

Перед розробкою плану роботи вчителя разом з керівництвом займаються розробкою власних планів. В цьому навчальному році він містить:

 • аналіз роботи школи за 2019/2020 навчальний рік;
 • методичний супровід педагогічних кадрів;
 • освітня діяльність шкільного закладу;
 • збереження і зміцнення здоров’я учасників освітніх відносин;
 • система оцінки якості освіти;
 • виховну роботу;
 • взаємодію з батьками.
Читайте також:  Как предупредить эмоциональное выгорание учителей?

Таким чином освітня програма стане більш досконалішою. Контроль за дотриманням розроблених Міносвіти та школою планів покладено на керівників шкільних закладів та курируючих органів.

Виконана робота буде підтверджуватися документально. Тому перевірити діяльність педагогів стане простіше, ніж в попередніх періодах. У зв’язку зі змінами програм і напрямком навчань не виключені перевірки.

Формування навчального плану на 2020-2021 рік

Робота над складанням документів у 2020-2021 навчальному сезоні почалася з вибору предметів в деяких навчальних закладах, опрацювання тем для індивідуальних проектів і включення останніх в план. Також вчителя на початку року будуть займатися коригуванням годин та розпису предметів.

Розклад канікул на 2020-2021 рік вже затверджено Міносвіти на підписано директорами навчальних закладів.
Як правило, вказані документи складаються в серпні, безпосередньо перед початком нового навчального року, на основі розпоряджень Міністерства науки і освіти України.

Обов’язкові параметри та більшість нормативних актів, прямо або побічно відносяться до шкільних канікул 2020-2021 року, носять рекомендаційний характер. Однак в цих документах перераховані окремі параметри, яких обов’язково повинні дотримуватися всі установи:

 • відпочинок дітей повинен починатися з понеділка;
 • керівництво освітніх закладів може зміщувати графік не більше ніж на два тижні;
 • тривалість літнього відпочинку – не менше двох місяців;
 • загальна тривалість вільного часу, без урахування літнього періоду, не повинна перевищувати 30 днів.

В новому році українські діти будуть навчатися за четвертною та двосеместровою навчальною програмою. Навчальний рік буде поділено на 4 періоди, в кожному з котрих очікуються довгождані канікули.

Канікули для українських дітей в 2020-2021 навчальних роках
Вивчаючи міністерство освіти і науки України навчальні програми 2020-2021 вже сьогодні стало ясно, коли в новому періоді будуть шкільні канікули.

Заняття в ВНЗ України в 2021 році

При цьому деякі із зазначених нижче дат можуть змінюватися. Причиною тому є продовження спалаху коронавірусної інфекції на Україні. Поки, план шкільних канікул на 2020-2021 навчальні роки наступний:

 • восени Міністерство пропонує відпочити школярам в період з 19 жовтня по 1 листопада або дата осінніх канікул може змінитися з 26 жовтня по 1 листопада;
 • зимовий канікули українські діти почнуть проводити з католицького Різдва 25 грудня, закінчиться відпочинок після Різдвяних свят – 12 січня 2021 року;
 • попередня дата весняних канікул – з 23 березня по 4 квітня 2021 року;
 • на літні тривалі канікули українські школярі підуть з 29 травня по 31 Серпня 2021 року.

При цьому не варто забувати освітня програма школи на 2021 рік трохи інша. При розробці планів фахівці врахували всі нюанси дитячої психіки. Щодо канікул також відбулися зміни. У новому навчальному році першокласники відпочиватимуть трохи довше учнів середніх і старших класів.

У зв’язку з незміцнілим здоров’ям дітям і батькам пропонується скористатися додатковим тижнем лютневих канікул. Передбачається, що серйозний спалах грипу або коронавірусної інфекції може бути саме в цьому місяці.

Читайте також:  Каким будет ДПА в 2022 году

Переваги та недоліки канікул в залежності від системи навчання
При наявності в школі четвертних систем видно помітні найбільші переваги. Головними з них є:

 1. Графіки шкільних канікул цього і наступного навчального року повністю збігаються з графіками вільного додаткового навчання в художніх, музичних класах та інших гуртках.
 2. При четвертній системі не так помітна завантаженість учнів, контрольні відповідають темам, не вимагають втручання репетиторів.

Разом із запланованими канікулами оновлені програми 5-9 класи та програми інших класів мають деякі недоліки:

 • при двох семестровому навчанні навантаження на дітей розподіляється нерівномірно (причина тому полягає у великій кількості свят і вихідних днів в одному з семестрів);
 • не всі школярі морально і фізично готові до таких тривалих семестрів;
 • навчальний рік розділений на 2 семестри (у деяких школах України) негативно позначається на захворюваності учнів.

Аналіз попередніх років навчання показав збільшення кількості скарг батьків на необ’єктивність оцінки знань учнів при виконанні контрольних робіт. Якщо таке трапляється, батьки самостійно знайомляться з програмами і наймають репетиторів, щоб вивчити втрачений дітьми шкільний матеріал.

У 2020/2021 роках нова програма 10 клас максимально насичена. Міносвіти прийняло рішення поглибити знання учнів випускних і попередніх їм класів. Тому, рік обіцяє бути одночасно важким і успішним. Вже зараз потрібно набратися терпіння, щоб закінчити чверті з позитивними оцінками.

Зміни в освіті в 2020-2021 році: що буде, нове

Які зміни очікують вчителів, найпопулярнішим питанням серед педагогічного колективу.

Для вчителів Міносвіти також підготувало деякі нововведення. Перше – підвищення професійної кваліфікації. Тепер педагоги повинні будуть доводити компетенцію, причому Міністерством освіти готується єдина стандартна модель, що включає п’ять окремих блоків: методичний, стажувальний, предметний, виховний і психолого-педагогічний. Тому до освітнього процесу допускатимуться висококваліфіковані фахівці.

Резюме

З настанням 2021 року плани навчання та програми учнів освітніх шкіл змінилися кардинально. Прийнято рішення надолужити втрачені минулого року знання і вдосконалювати нові. Тому, учням і педагогам потрібно набратися терпіння, щоб зробити навчальний рік максимально корисним для всіх.

Читайте також:  Репетитор по математике: преимущества индивидуальных занятий и выбор педагога

Коли і наскільки тривалими будуть канікули у старшокласників і першокласників можна буде дізнатися з сайту Міносвіти або тематичних форумів. Чи буде в школах введено дистанційне навчання на сьогоднішній день невідомо. Все залежить від ступеня захворюваності учнів і педагогів.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.