Меню

Ставки земельного податку на 2021 рік

Платити податок на землю в Україні повинні усі особи, які мають землю, паї крім користувачів, звільнених від сплати на законодавчому рівні. Якими будуть ставки земельного податку на 2021 рік та чи очікуються законодавчі нововведення можна дізнатися вже зараз.

Земельний податок в Україні

Хто є платниками податку на землю?

Сплачувати податок за земельну ділянку в Україні повинні усі власники. До цього списку входять особи, які мають ділянки паї, та орендують землю. Законодавством передбачені виключення, згідно з якими українці звільняються від оподаткування. Про це буде далі.

Чи треба сплачувати податок при оренді?

При оренді земельної ділянки орендар сплачує власнику орендну плату, а вже власник сплачує земельний податок (якщо земельна ділянка є власністю особи).

При оренді державної або комунальної землі, орендар сплачує тільки орендну плату і не сплачує податок на землю, але при цьому подає звітність таку ж, як і при сплаті податку.

Розмір оренди є договірним і прописується сторонами в договорі. Однак податковці застережують, орендна плата не може бути меншою від податку на землю, встановленого для земель такої категорії.

Більш детально дізнатися про порядок укладення та договірні умови при заключенні оренди можна дізнатися з тематичних форумів, інтернет-ресурсів та при ознайомленні з законодавчими нововведеннями.

Строки та скільки сплачуватимуть фізособи за землю у 2021 році?

Податок на землю 2021 для фізичних осіб, остаточно сума, визначається в залежності від того чи була проведена нормативна грошова оцінка органами (далі – НГОЗ). Рішення про встановлення ставок земельного податку приймається місцевою владою.

Ставка податку на землю 2021 становитиме:

 • для земельних ділянок власників – не більш ніж 3%;
 • для земель постійного призначення -не більш ніж 12%.
 • НГОЗ, які знаходяться в межах населених пунктів, проводиться на підставі рішення органів місцевої влади і повинна бути опублікована до 15.07. у році, який передує звітному.
Читайте також:  Податкові соціальні пільги на 2020 рік

В іншому випадку вона в поточному році не застосовується.

Який податок сплачувати за землю сільгосппризначення?

Ставка податку на землю сільгосппризначення також обмежується рамками: не менше 0,3% і не більше 1% від НГОЗ.
Якщо НГОЗ не проведена, тоді податок на землю розраховується виходячи з площі ділянки. Йдеться про ділянки, розміщені поза населеними пунктами.

Ставка податку на землю на 2020 рік для таких ділянок не може бути:

 • більш 5% від НГОЗ по області;
 • для сільгоспземель — не менше 0,3%;
 • не більше 5% від НГОЗ відповідної області.

Скільки сплачуватимуть пенсіонери?

Діюче на сьогоднішній час законодавство звільняє пенсіонерів від сплати податку на землю.

Зміни в законодавстві земельного податку в 2021 році

Як сплачуватимуть податок багатодітні сім’ї?

Крім пенсіонерів від сплати земельного податку звільнені сім’ї, в яких виховуються троє і більше неповнолітніх дітей, які не досягли 18-річного віку, тобто для багатодітних сімей.

До інших пільговиків зі сплати земельного податку належать:

 • інваліди 1,2 гр.;
 • ветерани війни.

Звільняються від оподаткування користувачі землі, які передали свої ділянки в оренду сільгоспвиробникам, які сплачують єдиний податок (четверта група).

Звертаємо увагу, що звільнення від оподаткування поширюються на 1 земельну ділянку1 цільового призначення і в межах певних норм.

Всього в Україні існує 5 категорій земель, які можуть використовуватися за різним призначенням. Нижче наведені площі для кожної категорії, які не будуть оподатковуватися, якщо ви належите до пільговиків:

 • займаєтесь на особистій ділянці сільським господарством-до 2 га;
 • ділянка призначена для будівництва дому (присадибної ділянки) (гранична площа залежить від місця знаходження): в селах-до 0,25 га, в селищах – до 0,15 га, в містах-до 0,10 га;
 • земля призначена для будування дачі – до 0,10 га;
 • ділянка призначена для особистого гаража – до 0,01 га;
 • земля використовується для садівництва – до 0,12 га.
Читайте також:  Каким будет акцизный налог в 2021 году в Украине?

При наявності кількох ділянок треба до 01.05.подавати до податковців письмову заяву про те, до якої саме ділянки ви просите застосувати пільгу (тобто за яку ділянку ви не платитиме податок). При цьому поки ви не подасте заяву, пільга не буде застосовуватися до жодної з ділянок.

Терміни подання декларації

Підприємства та підприємці – власники та користувачі землі повинні були подати декларацію з податку на землю за поточний рік до 20.02. Другий варіант передбачає щомісячне декларації податковцям протягом 20 днів місяця, наступного за звітним місяцем.

Що стосується простих громадян (не підприємців), то на них такий обов’язок щодо подання податкової звітності не покладається.

Формула розрахунку земельного податку

Якщо підприємства і підприємці зобов’язані самостійно вираховувати розмір земельного податку, то використовується формула розрахунку земельного податку. Так само як і у випадку з податком на нерухоме майно, податкові органи зобов’язані надіслати платнику до 01.07. У такому рішенні повинен бути вказаний розмір податку та реквізити для оплати.

Такі листи з податкової повинні відправлятися за місцем прописки платника незалежно від того, живе він за адресою чи ні.
Якщо повідомлення-рішення не отримано у зв’язку з тим, що за місцем прописки не проживаєте, то від сплати податку та подальшого нарахування штрафів у разі несвоєчасної оплати це не звільнить.

Дізнатися як розрахувати земельний податок, а також про кінцеву суму на землю можна шляхом звернення до податкової служби з заявою щодо звірення інформації, під час якої уточняється площа ділянки, наявність пільг, ставка і остаточна сума податку.

Якщо між вашими даними і даними податкової будуть розбіжності, то при наявності оригіналів документів, що підтверджують ваші дані (наприклад, документів про наявність пільг), податковий орган зобов’язаний протягом 10 робочих днів зробити новий розрахунок. Оскаржити будь-які рішення місцевої податкової служби можна у вищу податкову інстанцію або в суд.

Читайте також:  Каким будет налог на добавленную стоимость в 2021 году в Украине?

Податок на землю – терміни сплати у 2021 році

Заплатити податок у новому році потрібно протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення-рішення.

Якщо ж рішення не отримано через те, що податкова його не вислала (а не через закінчення терміну зберігання або вашої відмови в його отримання), тоді обов’язок сплачувати податок не виникає і ніякі штрафи не нараховуються. В інших випадках підприємці та приватні особи будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.

Резюме

Розмір податку на землю у 2021 році залишиться на рівні 2020 року. Загальна грошова сума залежить від місця розташування ділянки та затверджених ставок органів місцевого самоврядування. В новому році залишаться пільги для окремих категорій українців, в які входять і пенсіонери. Разом з тим, пільга поширюється лише на 1 земельну ділянку за одним цільовим призначенням у межах встановлених законом норм.

Фізичним особам (тобто не підприємцям) не потрібно самостійно вираховувати розмір податку, за них це робить податкова служба, відправляючи платнику письмове рішення з розрахунком податку. Про податок на землю 2021 для юридичних осіб та нововведення можна дізнатися звернувшись в податкову службу розташовану за місцем знаходження ділянки.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *