Меню

Останні новини про пенсійний вік в Україні в 2020 році

Один з атрибутів пенсійної системи – це пенсійний вік, який являє собою встановлену державною владою кількість років, при досягненні якої особа має право перестати працювати та подавати документи для отримання пенсійних нарахувань за віком. В Україні протягом декількох останніх років активно впроваджується нова пенсійна реформа, одне з положень якої стосується поступового зростання планки пенсійного віку. Саме тому громадяни дуже часто цікавляться, якими є останні новини про пенсійний вік в Україні у 2020 році та чого варто чекати цього разу.

1520871283 photo - Останні новини про пенсійний вік в Україні в 2020 році

Причина підвищення пенсійного віку

Питання, яке найчастіше виникає у громадян з приводу останніх новин стосується того, чому саме вносяться зміни до пенсійного законодавства України у 2020 році. Як відомо, вимоги щодо підвищення планки були висунуті міжнародними кредиторами. Вони почали вимагати, щоб планка сягнула 65 років. Це все обумовлено збільшенням дірки у бюджетні Пенсійного фонду, з якою пенсійна реформа не встигла впоратися. Наприклад, щоб провести передбачену законом індексацію пенсійних нарахувань у 2019 році дефіцит бюджету було збільшено аж до 157 мільярдів гривень, а до цього він становив 139 мільярдів гривень.

Коли стало остаточно відомо, що без збільшення дефіциту не обійтись, міжнародні кредитори почали вимагати від України перегляду положень пенсійної реформи та збільшення планки пенсійного віку. Звісно, ці зміни отримали значну критику з боку звичайних українців. Саме тому було вирішення збільшуватися пенсійний вік непрямим чином, а саме за допомогою збільшення величини необхідного для виходу на пенсію стажу.

Питання стажу

Загалом в Україні існує декілька понять «стажу». Для накопичення одного виду стажу, наприклад, потрібно усього лише бути офіційно працевлаштованим, а для іншого потрібно здійснювати певні відрахування. Саме тому в українців з’явилося чимало питань з приводу того, який саме вид стажу є найголовнішим у цьому питанні. Загалом існує чотири категорії стажу, кожна з яких використовується певним чином:

 1. Пільговий стаж – зараховується тим громадянам, які офіційно працювали протягом повного робочого дня у шкідливих або небезпечних для здоров’я умовах. Підприємства, робітники яких отримують такий стаж, визначені у постановах Кабміну, а самі працівники мають право на достроковий вихід на пенсію.
 2. Страховий стаж – це певний термін, протягом якого людина знаходилася на загальному обов’язковому державному пенсійному страхуванні та щомісячно здійснювала відрахування у встановленому чинним законодавством розмірі.
 3. Спеціальний стаж – сукупність тривалості визначеної трудової діяльності, яка надає особі право на достроковий вихід на пенсію.
 4. Загальний (трудовий) стаж – підраховується згідно з наявними в трудовій книжці записами. Він може бути сукупністю пільгового, страхового та спеціального стажу.
532b697ba25a2236db6a53f44d7e993ce181d1b3 - Останні новини про пенсійний вік в Україні в 2020 році

Увесь загальний стаж, що був отриманий особою до початку 2004 року наразі рахується як страховий стаж. Також варто зазначити, що з початку 2019 року українці можуть офіційно подавати документи на отримання нарахувань у 60-65 років в залежності від обсягів страхового стажу, що був накопичений протягом трудової діяльності.

На що варто розраховувати жінкам?

Зміни, що стосуються підвищення планки пенсійного віку, торкнуться кожного працездатного громадянина країни, а тому пенсійний вік для жінок в Україні буде збільшений відповідно. Насправді пенсійна реформа досить лояльна до жінок, а тому наразі вони мають змогу вийти на пенсію й до 60 років. Підвищення до обов’язкових 60 років відбудеться лише у 2021 році. Тобто за умови наявності необхідного страхового стажу у 2020 році особи жіночої статі мають право на отримання пенсійних нарахувань у 59,5 років. Однак згодом планка буде зростати й для них, а тому починаючи з січня 2028 року потрібно буде мати цілих 35 років страхового стажу щоб полишити працю у віці 60 років.

Читайте також:  Підвищення пенсії працюючим пенсіонерам в 2022 році в Україні

Що чекає у 2020 році на чоловіків?

Для чоловіків ситуація виглядає дещо інакшим чином. Пенсійний вік для чоловіків в Україні зазвичай є більшим, оскільки громадяни не встигають накопичити необхідну величину страхового стажу, тож їм доводиться виходити на пенсію вже в 63 чи в 65 років. Для того щоб полишити працю та мати право на подання документів для оформлення пенсійних нарахувань за віком у 60 років, чоловікам потрібно мати щонайменше 27 років страхового стажу. Якщо вони мають менше, то їм доводиться виходити на пенсію вже в 63. Якщо стаж не дотягує навіть до 17 років, то право на отримання нарахувань особа отримує в 65.

Водночас представники влади запевняють, що така величина страхового стажу є нормальною і її можна легко накопичити за умови, якщо особа працюватиме виключно офіційно. Це повинно сприяти оформленню трудових відношень та підвищенню кількості відрахувань до Пенсійного фонду держави.

Що ще може враховуватися до страхового стажу?

Останні новини про пенсійний вік в Україні у 2020 році також нагадують, що пенсійна реформа внесла серйозні та дуже важливі корективи у врахування страхового стажу, що необхідний для оформлення пенсійних нарахувань за віком. Згідно з цими корективами, тепер до страхового стажу враховуватися також наступні періоди:

 1. Проходження особою військової служби.
 2. Відпустки по вагітності.
 3. Проходження навчання у вишах на державному замовленні, навчання в аспірантурі та докторантурі.
 4. Відпустки, надані особі для догляду за дитиною, віком до шести років.
Мінімальна зарплата 2020

Більш того, відповідно до нових правок, якщо особі не вистачає декількох років страхового стажу для оформлення виплат, вона може докупити їх. В такому випадку один рік коштуватиме 16896 гривень. Така сума піддавалася серйозній критиці, оскільки в більшості випадків громадянам вигідніше пропрацювати ще декілька років, ніж витрачати величезну суму на купівлю цих кількох років.

Читайте також:  Підвищення пенсії у зв'язку з втратою годувальника в 2020 році

Яка ситуація склалася з достроковим виходом на пенсію?

Новий пенсійний вік для жінок та чоловіків 2020 – це не єдина важлива зміна. Також необхідно згадати, що з початку 2018 року в Україні були скасовані спеціальні види пенсій для державних службовців, депутатів, прокурорів, вчених, співробітників судових установи, дипломатів, співробітників органів місцевого самоврядування й не тільки. Усі вони були переведені на загальну систему нарахування пенсійних виплат, але навіть за таких умов для них передбачена виплата спеціальних пенсій.

Загалом система призначення дострокових пенсій була певним чином перероблена та отримало достатньо важливих змін. Наприклад, навіть викладачі у навчальних закладах, співробітники служб соціального захисту населення, співробітники медичної сфери тепер не мають права на отримання пенсійних нарахувань за віком. Але залишилися певні категорії, які мають на це право, наприклад:

 1. Артисти.
 2. Особи, що працювали у тяжких та шкідливих для здоров’я умовах.
 3. Багатодітні матері.
 4. Водії громадського пасажирського транспорту.
 5. Батьки, що виховали дитину з інвалідністю.
 6. Особи, що брали участь у бойових діях, а також члени їх сімей.

Це лише низка категорій. Повний перелік осіб, що можуть полишити працю раніше, можна знайти на сторінках чинного законодавства.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.