Меню

Вихід на пенсію у 2018 році

Новинами, що стосуються пенсійної реформи, цікавляться не тільки люди, які вже відпочивають, а ті й кому ще потрібно працювати. Зовсім недавно жінки чекали дні, коли нарешті виповниться 55 років, й можна буде не ходити на підприємство, а вирощувати квіти на дачі чи допомогти дітям виховувати онуків. Та плани залишилися мріями. Вихід на пенсію у 2018 році може відбутися не для всіх навіть у 60.Вихід на пенсію у 2018 році

Зміст реформи

Молоді українці недаремно виїжджають за кордон. Якщо в таких державах як Іспанія, чи Італія, вони офіційно працюватимуть 10 років, то отримуватимуть кошти у вигляді мінімальної пенсії, яку в своїй країні не зароблять й за все життя. Реформою передбачено введення в дію накопичувальної частини пенсії, що стосується усіх, хто молодший за 35 років. Кошти дозволяється зберігати як у державному пенсійному фонді, та й у приватних установах.

Держава сподівається, що таким чином вдасться захистити гроші від інфляції, але українці в це не вірять. Реформа проводиться не того, аби людям похилого віку стало жити краще, а щоб зменшити дефіцит пенсійного фонду. Експерименти над своїми громадянами, виконання вимог МВФ можуть закінчитися тим, що більшість просто не встигне отримати перші кошти.

Не можна рівняти тривалість та якість життя в Україні, Швеції чи Німеччині. Якщо збільшити вік виходу на відпочинок навіть на 2 роки, виплату не отримає пів мільйона людей.

Реформа розпочалася в жовтні 2017 з осучаснення пенсій. У одних людей вона зросла удвічі, у других на 100– 200 гривень. Значне підвищення отримали ті, що мали високу зарплату та багато стажу.  Перерахунку підлягали виплати, що призначалися до 2007.  З 2018 року для тих, хто виходитиме на заслужений відпочинок, розмір встановлюватиметься на основі середньої величини зарплати за попередні 24 місяці.Зміст реформи

Вік виходу

Представники МВФ застерігають уряд України від збільшення дефіциту Пенсійного фонду, що сягає майже півтори сотні мільярдів гривень. Аби його зменшити потрібно збільшувати вік виходу на пенсію. Проте б таке рішення обурило б громадськість. Адже молодь має виїжджати за кордон, тому що місця зайняті тими спеціалістами, кому вже давно потрібно відпочивати. Тому уряд обрав інший шлях.

Читайте також:  Повышение военных пенсий в 2022 году в Украине

Вихід на пенсію жінок у 2018 році в Україні вже не очікується у 56 або 58 років. Раніше прекрасна половина могла розраховувати на поетапне збільшення віку. Але цей час вже закінчився. Раніше піти на заслужений відпочинок зможуть хіба що матері-героїні.

Решті жінок доведеться попрацювати до 60, а тим, що не матимуть потрібного стражу, з якого сплачувався ЄСВ, ще довше. У 2017 він складатиме 15 років, з 2018 збільшиться до 25. А далі очікується поступове страхового стажу. У 2028 цей показник підніметься до 35. Якщо людина пропрацювала 15 років у 2017 йтиме на відпочинок у 63, у 2018 – у 65. Вихід на пенсію чоловіків у 2018 році відбуватиметься за також схемою. Вік її отримання залишиться без змін.

Дострокові виплати

Реформа не скасовує дострокові пенсії. Отримати їх можуть трактористи, доярки, свинарки, водії тролейбусів, трамваїв, автобусів. Для кожної категорії працівників законом передбачений необхідний стаж У 2018 на відпочинок одні з них йтимуть у 50, інші – у 55. Але поступово вік виходу на пенсію пільговиків збільшуватиметься.

Виплати для тих, що працювали на підприємствах зі шкідливими умовами, будуть надавати спеціальними фондами, а не з бюджету.

Читайте також:  Підвищення військових пенсій в 2019 році в Україні

Порядок виходу на пенсію артистів кіно та театру затверджується кабінетом міністрів. Ліліпутам жінкам достатньо відробити 15 років, а чоловікам 20, аби отримувати виплати у 45.

Багатодітними матерями в Україні вважаються ті представниці прекрасної статі, що народили 5 дітей. Вони отримуватимуть пенсію у 50, якщо матимуть необхідний стаж.

Достроково йтимуть на відпочинок:

  • ліквідатори аварії на ЧАЄС;
  • учасники АТО;
  • жінки та батьки загиблих воїнів, та поліцейських.

Пільги поширюються на журналістів, котрих поранено чи скалічено під час виконання своєї роботи. Але вони мають відпрацювати потрібну кількість років.Реформа не скасовує дострокові пенсії

Обчислення стажу

З січня 2018 року сплачуватиметься мінімальна допомога по безробіттю людям, котрим виповнилося 60, але страхового стажу не вистачає. Його також можна купити, заплативши за кожні 12 місяців біля 17 тисяч гривень.

Період, коли підприємці працювали на єдиному податку, жінки знаходилися у декретній відпустці, хлопці або дівчата служили в армії, студенти навчалася за замовленням державних установ також входитиме у стаж. Його оцінка зменшується з 1,35 відсотків до 1.

Пенсія має складати не менше 40% від заробітної плати, що є мінімальною. Але це стосується лише тих хто має необхідний стаж та 60 років. Виплати з 2021 року збільшуватимуться, коли зростатиме індекс цін.

З 2019 впроваджується другий рівень пенсійної системи. Працівник підприємств та установ відраховуватимуть на спеціальний рахунок гроші, аби потім мають отримувати як додаток до основної виплати.мінімальна допомога по безробіттю людям

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.