Меню

Підвищення пенсії у зв’язку з втратою годувальника в 2020 році

На превеликий жаль, горе трапляється в кожній родині. Втрата родича-страшна подія, перенести яку здатний не кожен. Проблеми, що виникають при прощанні пов’язані з емоційним і фінансовим планом, мінімізувати які здатна пенсія у зв’язку з втратою годувальника, що надається державою.

Українська гривня нового образця

Наявність додаткових грошей дозволяє забезпечити життя малюків, якось прожити перший час. Грошова допомога виплачується після трагедії, тому плутати її з посібником матері-одиначки не варто.

Соціальна допомога по втраті годувальника-різновиди

Втрата близької людини ніколи не проходить без матеріальних витрат. По завершенні процедури поховання починаються проблеми, пов’язані з поверненням боргу і вихованням дітей. Впоратися з ними здатна соціальна допомога по втраті годувальника, яка в Україні підрозділяється на такі різновиди:

 • страхова або трудова-призначається непрацюючим родичам загиблого застрахованого члена сім’ї за умови наявності певної кількості страхового стажу або робочої вислуги;
 • соціальна-грошова допомога, яка призначається у разі відсутності трудового стажу та відповідного досвіду роботи у померлого;
 • державна – виплачується близьким родичам при смерті/загибелі державних службовців, бюджетників, осіб з особливим статусом.

Яка пенсія покладена дружині/чоловікові померлого можна дізнатися в управлінні праці або за допомогою здійснення дзвінка на гарячу лінію.

Категорії, які мають право на пенсію по втраті годувальника

Питання хто має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника в Україні ніколи не втрачає своєї актуальності. Згідно з чинним в Україні законодавством, отримувати допомогу по втраті годувальника здатні такі категорії громадян:

 • родичі загиблого: мати або батько;
 • один з живих членів подружжя;
 • не здатні працювати спадкоємці;
 • родичі, які є інвалідами;
 • рідні або усиновлені діти;
 • діти, що з’явилися на світ не пізніше після 10 місяців після смерть годувальника;
 • прямі спадкоємці, що знаходяться на утриманні покійного.

Життя показує, що допомога по втраті годувальника в більшості ситуаціях призначається неповнолітнім особам і дітям-інвалідам. Процес оформлення є швидким, не вимагає матеріальних витрат. В інших ситуаціях, для отримання позитивного рішення родичам доводиться пройти тривалі судові процеси.

Читайте також:  Пенсия в 55 лет для женщин в 2020 году в Украине?

Тривалість виплати допомоги по втраті годувальника

Якщо пенсія по втраті годувальника призначена, тривалість її виплат регламентована законодавчими актами і становить:

 • до досягнення 18-ти років – виплачується всім дітям без винятку;
 • до досягнення 23 – річного віку-за умови надання документа, що підтверджує факт навчання у ВНЗ.
Допомога при втраті годувальника

Кожен з видів допомоги оформляється при наявності підтверджуючого документа, визначеного вимогами законодавчих актів.

Етапи нарахування пенсійних виплат

Щоб розрахувати розмір пенсії по втраті годувальника військовослужбовця 2020 або іншої категорії необхідно зібрати певний пакет документів і звернутися з ним до ПФУ. Нарахування грошових коштів проводиться такими способами:

 • на підставі накопиченого досвіду роботи, підтвердити який можна в Пенсійному фонді;
 • на підставі стандартних лімітів, прописаних у законодавчих актах України.

Перший варіант допомоги вважається найвигіднішим, передбачає нарахування спеціальної допомоги в розмірі 50% за віком. Виплачувана грошова сума на двох або декількох дітей ділиться пропорційно. Наскільки забезпеченими будуть залишилися родичі, залежить від кількості трудового стажу померлого:

 • при смерті 23-річного годувальника-кількість трудового стажу має становити не менше 1 року;
 • від 32 до 33 років – не менше 5 років;
 • від 43 до 45 років – не менше 10 років;
 • від 56 до 59 років – не менше 14 років.

Якщо у померлого відсутня зазначена кількість трудового стажу, родичам або спадкоємцям буде призначена мінімальна законодавчо встановлена допомога.

Читайте також:  Коли підвищать пенсії в 2019 році?

Мінімальний розмір пенсії в Україні 2020 (по втраті годувальника)

Розмір пенсії по втраті годувальника залежить від законодавчо встановленого на цей рік прожиткового мінімуму.

На одного спадкоємця або родича державна допомога становить 100%, на двох членів сім’ї – 120 %, на трьох і більше родичів – 150 %. Сьогодні ні для кого не секрет, що підвищено пенсію по втраті годувальника в 2020 році до наступних розмірів: 1564 грн., 1877 грн. і 2346 грн. для одного, двох і більше дітей/родичів відповідно.

Виплата грошових коштів можлива за умови відсутності іншої державної дотації (крім стипендії). Тому, перед подачею документів необхідно подумати, який з варіантів допомоги є найвигіднішим.

Підвищення пенсійних виплат по втраті годувальника в Україні 2020

Незважаючи на допомогу з боку держави щодо втрати годувальника, наданих грошей мало для забезпечення неповнолітньої дитини. З цих причин кожна самотня жінка або чоловік цікавиться, який розмір пенсії по втраті годувальника буде в кожному наступаючому році і на скільки він підніметься.

Збільшення допомоги в 2020 році

Перегляд грошових виплат проводиться щорічно при прийнятті бюджету. На скільки будуть підняті дотації залежить від політичної та економічної ситуації в Україні. Уряд вживає максимум заходів, щоб населення не відчувало нестачі в матеріальному і соціальному плані. Однак, одного бажання недостатньо, необхідні кошти в державній скарбниці.

За наявними даними в цьому році допомога по втраті годувальника в порівнянні з попереднім періодом буде підвищено на 5-7%. Поряд з цим очікуються зміни в трудовій пенсії та інших вилах соціальної допомоги.

Соціально-незахищені категорії населення можуть скористуватися пільгами: комунальними, транспортними, на навчання та іншими. Збільшення грошової допомоги в новому році передбачає бути поетапним, тому різких сплесків пенсій очікувати не варто.

Грошей мало, що робити?

Ситуації, коли допомоги по втрати годувальника не вистачає, трапляються дуже часто. Вони пов’язані з несвоєчасним переоформленням документів або різким дорослішанням спадкоємців.

Читайте також:  Повышение минимальной пенсии в 2020 году

При наближенні до повноліття вимоги підлітків зростають. Сучасні діти не мислять життя без гаджетів і ноутбуків, відповідного одягу, соціальних і культурних благ.

Мінімізувати негативне ставлення неповнолітніх одноліток до таких дітей допоможе додаткова матеріальна допомога.

При відсутності інших державних дотацій батьки дітей можуть скористатися пільговими споживчими кредитами, що надаються всіма фінансовими установами. Тривалість оформлення мікрокредитів становить не більше півгодини. При цьому кількість необхідних документів мінімальне. Особливі підходи до таких осіб дозволяє мінімізувати побутові та матеріальні проблеми, жити не гірше повних сімей.

Резюме

У цьому році допомога по втраті годувальника зросте на 5-7% в порівнянні з показником попереднього року. Зазначені зміни дадуть змогу полегшити життя підростаючого покоління, допоможуть батькам стабілізувати життя в матеріальному плані.

Поряд з цим, родичам і близьким померлого надається можливість користування пільгами: комунальними, транспортними, на навчання та іншими. При нестачі грошових коштів справжній годувальник може скористатися пільговим кредитом, що дозволяє отримати гроші відразу на карту.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.