Меню

Останні новини про пенсійну реформу в Україні в 2021 році

Кардинальні зміни в пенсійному законодавстві України відбуваються протягом останніх 5 років. Деякі нововведення поступово впроваджуються в практику нарахування пенсій, деякі знаходяться на стадії обговорення та розгляду. Яким буде підсумковий варіант законодавства про пенсії поки не ясно, але загальні цілі і тенденції простежуються.

Однак, щоб розібратися якою буде сьогоднішня  пенсійна реформа в Україні, потрібно розуміти якою вона була раніше, і як вона змінилася в останні роки.

Пенсійна реформа в Україні в 2021 році

Суть пенсійної реформи

Спрощено, без суворого підходу до назв і термінів, ситуацію можна описати так:

  • Україна намагається піти від діючого ще з часів СРСР механізму виплати пенсій;
  • фактичні виплати пенсіонерам йдуть з відрахувань від заробітку трудящих;
  • працівники не роблять жодних індивідуальних накопичень для своєї майбутньої пенсії для того, щоб формувався загальний пенсійний фонд.

У радянські роки існувала залежність розміру пенсії від минулих заробітків. Але це був скоріше механізм розрахунку, а не пряма залежність величини пенсії від зроблених виплат до Пенсійного фонду.

Ще однією спадщиною минулої пенсійної системи залишається правило, за яким внески до Пенсійного фонду сплачує не сам працівник, а роботодавець.

Неминучість реформування пенсійної системи продиктована зростанням кількості пенсіонерів по відношенню до числа працюючих в даний момент. Нова пенсійна реформа 2021 року в Україні  та її посилання направлені на благополуччя українського народу на глядячи на низьку народжуваність та інші недоліки. Державі все важче фінансувати пенсійні виплати з бюджету. Тому вона не виключає інші шляхи вирішення сучасних проблем.

Як відбувається індексація пенсій у 2021 році?

Середні розміри пенсії на 2021 рік які прожитковий мінімум змінилися в бік збільшення. Останні новини про пенсійну реформу в Україні в 2021 році говорять, що вказане підвищення не остаточне. Зростання грошових виплат пенсіонерів у цьому році відбудеться за рахунок індексації виплат.

На сьогоднішній час рівень цін на соціально-значимі продукти харчування стабільний. При перевищенні максимально допустимого порогу буде розглянуте питання про перегляд пенсійних виплат в більший бік.

Особливості пенсійної реформи

Важливо! Пенсіонерам, які продовжують працювати, варто звернути увагу на те, що описані індексації пенсій їх не торкнуться.

Чи буде індексація пенсії працюючим пенсіонерам?

Ще з 2016 року для працюючих пенсіонерів призупинили індексацію страхової пенсії. Передбачалося, що такий захід буде тимчасовим, проте досі таку «заморозку» так і не скасували. У 2021 році індексацію для працюючих пенсіонерів як і раніше здійснювати не будуть.

Багато хто розраховував, що в результаті закріплення в Конституції норми про обов’язкову щорічну індексацію працюючим пенсіонерам повернуть право на отримання підвищеної пенсії. Однак цього не сталося. Вже затверджений закон про Бюджет України не передбачає грошових коштів, необхідних для скасування чинного мораторію.

Пенсійна реформа в Україні з 2021 року – сучасна ситуація з виплатами

Постановою ВР було визначено, що державна соцдопомога призначається органами соцзахисту в період з  01.01.2018 по 31.12.2020 непрацюючим особам, які досягли пенсійного віку, але по наступний час не отримають пенсійне грошове забезпечеення (до цієї категорії відносяться особи, які за новими вимогами не мають законодавчо встановленого стажу).

Розмір таких виплат в попередньому та цьому році склав:

  • станом на 01.12.2020 року – 1712 грн.;
  • станом на 01.01.2021 рік – 1769 грн.
Читайте також:  Перерахунок пенсій пенсіонерам МВС у 2019 році

В 2021 році для отримання державної пенсії необхідно мати наступний термін страхового стажу:

  • з 60-річного віку отримувати пенсійні виплати зможуть українці зі страховим стажем 28 років;
  • з 63-річного віку – при умові кількості стажу від 18 до 28 років;
  • з 65 річного віку – при умові кількості стажу від 15 до 18 років.

При цьому держава не виключає момент покупки стажу. Для вирішення цього питання українцям треба звернутися в ПФУ та заплатити за певну кількість місяців подвійний мінімальний внесок. За попередніми даними ПФУ у 2020 році рік купленого стажу обійшовся в 26400 грн., у 2021 році – в 31680 грн.

Також пенсійна реформа в Україні з 2021 року передбачує введення нових паралельних накопичувальних пенсійних систем. Вказані зміни поки що знаходяться в паперовому варіанті. Чи тануть вони реальністю – залишається загадкою для всіх.

На сьогоднішній час крім мінімально підвищеними виплатами залишається задовольнятися мріями про 11% індексацію, яка може відбутися у березні цього року.

Резюме

Рівень пенсійних виплат 2021 року піднявся, але незначно. Наступне підвищення відбудеться за рахунок проведення індексації на прожиткового мінімуму. Складна економічна ситуація та спалах коронавірусної інфекції стали першими причинами незначного зростання грошового забезпечення пенсіонерів.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.