Меню

Підвищення пенсії працюючим пенсіонерам в 2021 році в Україні

Працюючі пенсіонери також як і не працююча категорія щорічно очікують підвищення виплат. Не глядячи на додаткові гроші у вигляді зарплати, пенсійних виплат недостатньо для задоволення мінімальних потреб. Саме тому вказана категорія українців постійно цікавиться питанням, яка будет пенсія працюючим пенсіонерам в 2021 році в Україні та коли відбудуться позитивні зміни в частині підвищення виплат.

Яка буде пенсія працюючим пенсіонерам у 2021 році

Майбутнє працюючих пенсіонерів у 2021 році – законодавчі нововведення?

У 2020 році пенсійні виплати були перераховані відповідно до кількості відпрацьованих років і розміру зарплати.

Виплати пенсіонерам, які працюють, перераховувалися після звільнення з місця праці або припинення ними здійснення підприємницької діяльності. При цьому при розрахунку використовувався новий показник прожиткового мінімуму. Відповідно до ЗУ, мінімальна пенсія працюючим особам з 01.01.2020 дорівнювалася 1638 грн., з 01.07.2020 року -1712 грн., а з 01.12.2020 року – 1769 грн.

Максимальна  допомога до кінця 2020 року повинна скласти 17 690 грн. (починаючи з 01.12.2020), що дорівнює сумі 10 прожиткових мінімумів.

Зазначимо, що перерахунок пенсій по заробітку і стажу здійснюється щорічно, з регулярно. постійністю в автоматичному порядку. При перерахунку грошових виплат пенсіонера особа самостійно повинна інформувати про зміни в особистої інформації в частині  працевлаштування. При відсутності даних в ПФУ та підтвердженні факту працевлаштування, пенсіонера очікують великі проблеми, в результаті котрих пенсія може змінитися на в кращий бок.

Крім того, в цьому році владою заплановано проведення індексації грошових виплат показника росту величини середньої зарплати.

В наступному 2021 році виплата пенсії працюючим пенсіонерам в Україні зміниться разом з прийняттям нового показника прожиткового мінімуму. За попередньої інформацією прожитковий мінімум у 2021 році складе не менш ніж 2200 грн., мінімальна зарплата з темпом росту 5,9% – 5003 грн.

Перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам: хто може розраховувати?

Індивідуальний перерахунок пенсії, та прийняття рішення про обмеження пенсій працюючих пенсіонерів проводиться в таких випадках:

 • після призначення державних виплат у зв’язку з досягненням пенсійного віку людина продовжувала здійснювати трудову діяльність;
 • прояв індивідуального прагнення змінити вид нарахувань;
 • пенсіонер надав документацію про розмір заробітку та стаж, які раніше не враховувалися при нарахуванні пенсійних виплат;
 • люди, які мають право на збільшення розміру пенсії у зв’язку з іншими обставинами (підвищення, встановлені надбавки).
Читайте також:  Пенсии по инвалидности в 2022 году в Украине

Перерахунок може бути пов’язаний і з індексацією пенсій працюючим пенсіонерам.

Перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам 2021 – коли він проводиться?

Умови, порядок нарахування та осучаснення пенсії працюючим пенсіонерам в Україні регулюються ст. 42 ЗУ про пенсійне страхування.

Пенсійний вік в Україні

У ньому повідомляється про умовний поділ перерахунку на дві основні категорії:

 1. Якщо людина заробила не менше 2 роківнеобхідного стажу з моменту призначення грошової допомоги за віком.
 2. Якщо у людини менше 2 років страхового стажу в аналогічній ситуації. У цьому випадку процедура нового обчислення пенсії проводиться не раніше ніж через 2 роки від майбутнього перерахунку або призначення виплат. У цій процедурі враховується новий стаж, а розмір заробітку – ні.

Якщо стаж перевищує 2 роки, то перерахунок грошових виплат осіб, які працюють, буде проводиться за їх бажанням одним з двох способів:

 • з урахуванням зарплати і стажу;
 • з урахуванням тільки лише вислуги років;
 • з урахуванням зарплати і вислуги.

За основу може бути взято розмір заробітної плати для обчислення фінансового державного забезпечення на розсуд пенсіонера:

 • за весь період від 01.07.20000 р.;
 • за будь-який відрізок часу, що складається з 60 місяців до 01.07.2000 р. при наявності підтверджуючих первинних документів і за весь термін від 01.07.2000р.

При будь-якому обраному методі перерахунку враховуватиметься середній розмір заробітної плати в Україні, який був встановлений при останньому перерахунку або призначенні державних виплат.

Формула перерахунку пенсії в Україні 2021

Розрахунок розміру грошового забезпечення за віком в країні, як і її перерахунок, здійснюється за такою формулою:

 • П=Зср*Кзп * Кс.

Формула перерахунку пенсії представляє собою добуток розміру середнього заробітку по державі на момент початкового призначення виплат і числових множників заробітної плати і стажу відповідно (розраховується у грн.).

Методика перерахунку завжди базується на незмінній середній заробітній платі, так як вона є постійною і дорівнює тому значенню, яке було визначено при первинному призначенні пенсії. При нарахуванні та перерахуванні пенсійних виплат важливе значення має формула коефіцієнта страхового стажу

Він розраховується за такою формулою:

 • Кс = Сг × 0,0135,

де Сг-кількість років пенсійного стажу.

Згідно правил, затверджених ПФУ показник обчислюється в місяцях.

Податок з пенсії працюючих пенсіонерів: як порахувати

При нарахуванні пенсійних виплат людям, які працюють на підприємствах, не слід забувати про таку статтю, як оподаткування пенсії працюючим пенсіонерам. Вона буде розраховуватися за такою формулою:

 • Величина забезпечення = С + І + К, де
 • С-величина середнього заробітку за останні 36 місяців;
 • І – індивідуальний коефіцієнт, розраховується як відношення нарахованої зарплати до фактично отриманої;
 • К –показник кількості стажу.
Читайте також:  Розмір пенсії по інвалідності в 2022 році в Україні

При перерахунку виплат на початку року, коефіцієнт ніяким чином не вплине на утримання з пенсій працюючих осіб, оскільки буде дорівнювати одиниці.

Офіційне працевлаштування та пенсійні виплати в Україні 2021

Збільшити пенсійний страховий стаж людини в Україні 2021 можна завдяки офіційному працевлаштуванню. Щомісячні сплати внесків до ПФУ дозволить в майбутньому при перерахунку отримати надбавку до державних виплат. В таких випадках кожен пенсіонер може розраховувати на підвищення пенсії працюючим пенсіонерам в 2021 році.

Якщо щомісяця пенсіонер від розміру свого забезпечення буде сплачувати 15%, через кожні 2 роки пенсійні виплати людини будуть збільшуватися на 5%, що є дуже малим показником. Саме тому питання офіційного працевлаштування пенсіонерів в новому році чекає особливого розглядання на засіданнях ВР.

Відсутність нововведень в законодавчих актах негативно виражається на вказаної категорії населення, побуджає його працевлаштовуватися неофіційно.

Перелік документів для перерахунку пенсійних виплат

Згідно нововведенням 2021 року пенсія працюючим пенсіонерам держслужбовцям у 2021 році та другим категоріям українців нараховується при наявності наступного пакету документів:

 • самостійно написаної заяви;
 • копії сторінок трудової книжки;
 • довідці з податкової служби про відсутність перебування на обліку в якості індивідуального підприємця;
 • додаткових листів про розмір заробітку, стаж та інші.

Здійснювати перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам при звільненні можна в будь-який момент після накопичення нового стража, але краще з цим процесом не затягувати. І тому є логічне пояснення.

Пенсійний вік у різних странах

Порядок перерахунку виплат здійснюється з початку того місяця, коли пенсіонер звернувся за цією послугою. Якщо він встигає надати всі необхідні документи і правильно заповнену заяву до ПФУ до 15 числа поточного місяця, то перерахунок буде зроблений у відповідний місяць. В іншому ж випадку при подачі документів після 15 числа послуга буде здійснена 1 числа наступного місяця.

У тому випадку, якщо людина не зібрав всі документи для здійснення процедури і приносить відсутній папір пізніше, то моментом звіту буде вважатися саме та дата, коли останній документ буде донесений.

Вплив реформи на пенсійні виплати та перерахування 2021

Вперше про пенсійну реформу стало відомо у 2017 році, коли були введені обмеження для категорії працюючих пенсіонерів. На кінець 2017 року розмір пенсії українція, офіційно працевлаштованим становив у розмірі 85% від прийнятої суми. Але при цьому розмір забезпечення не повинен був становити менше 150% від прожиткового мінімуму, затвердженого законодавством для недієздатних осіб. Тим громадянам, які займали пости державної служби, в тому числі судів, прокуратури, депутатські крісла, і хто має посвідчення «чорнобильців» призначені пенсії не виплачувалися, а поновлювалися лише після повного припинення трудової діяльності.

Читайте також:  Розмір пенсії по інвалідності в 2020 році в Україні

В 2019-2020 роках нарахування та перерахунок пенсій провадився автоматично і в індивідуальному порядку для кожної людини. У кожного з пенсіонерів була своя сума нарахувань. Тому при порівнюванні багато хто не міг виявити єдиного принципу нарахування. Процес розрахунку проводився за складною формулою з урахуванням змін окремих її складових, на які вплинуло впровадження реформи.

Прогнози на нарахування пенсій працюючим особам у 2021 році

Уряд України передбачає підвищення виплат пенсії особам, які офіційно працюють, завдяки нововведенням у нормативних актах. Верховній Раді України було запропоновано переглянути оподаткування пенсійних нарахувань.

Зі слів міністрів осучаснення виплат почнеться в 2021 році завдяки проведенню індексації.

Перерахунок пенсійних виплат згідно з новим законом може здійснюватися не тільки в залежності від страхового і трудового стажу, але також і від віку або категорії інвалідності.Сучасна пенсійна реформа, що з 2021 планується проведення автоматичної індексації, розмір котрої становитиме не менше, ніж 50% від рівня інфляції і ніж 50% від рівня середньої зарплати.

Резюме

Згідно з останніми новинами працюючі пенсіонери 2021 можуть розраховувати на осучаснення виплат, перегляд деяких законодавчих актів, які позитивну скажуться на благополуччі.

Збільшення виплат залежить від законодавчо встановленого показника прожиткового мінімуму та індивідуальних факторів працевлаштованої особи прихилого віку.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.