Меню

Пенсія працюючим пенсіонерам держслужбовцям у 2018 році

Пенсіонери – одна з найчисельніших соціально незахищених категорій. Працювати в повну силу вже не завжди вдається, а харчуватися та платити комуналку за щось потрібно. Тому й шукають більшість із них якийсь підробіток або просто не поспішають покидати свою посаду. Тому  яка будет пенсія працюючим пенсіонерам в 2018 році в Україні цікавить багатьох, адже попередній рік був багатим на зміни та реформи. У жовтні були прийняті ряд змін до законів, які практично одразу вступили в дію і сколихнули усю країну. Кожен пенсіонер з нетерпінням чекав «пенсійного дня», щоб дізнатися на скільки зросла пенсія.Пенсіонери – одна з найчисельніших соціально незахищених категорій

Що нового

Уряд поставив на меті зменшити досить значну різницю між мінімальною та максимальною пенсією. Тому у 2018 році мінімальна пенсія не буде меншою за прожитковий мінімум. Через те, що у Пенсійному фонді катастрофічно не вистачає коштів, було вирішено анулювати спеціальні пенсії, які отримували колишні судді та депутати. Гройсман пообіцяв викроїти з бюджету близько 160 млн грн для погашення дефіциту. Чи вдасться йому це зробити, поки що невідомо, але для пенсіонерів і досі залишилося загадкою чому у одного сусіда зросла на 100 грн, а в іншого – на тисячу. Що ж чекати працюючим пенсіонерам, адже з них вираховували близько 15%.Що нового

Держслужбовці – пенсіонери

До кінця 2017 року продовжує діяти обмеження виплат деяким категоріям пенсіонерів. До них відносяться:

  • Депутати ВР та прокурори, що після настання пенсії вирішують продовжити свою професійну діяльність, позбавляються пенсійних виплат.
  • Судді, які навіть з настанням пенсійного віку не полишають своєї посади.
  • Також постраждалі під час аварії на ЧАЕС не отримуватимуть пенсії, якщо займають керівні посади.

Якщо ж колишній держслужбовець вийде на роботу, але не на державну службу, то може отримувати і зарплату, і зароблену пенсію. Держслужбовці, які вийшли на пенсію до травня 2016 року, зможуть отримувати пенсії по-старому, у всіх інших випадках вони сплачуватимуться на спеціальних умовах. Пенсія працюючим пенсіонерам держслужбовцям у 2018 році осучаснюватися не буде.

Читайте також:  Пенсійний вік в Україні на 2022 рік

Розмір пенсії, згідно нових правил, залежатиме від дати виходу на пенсію. Таким чином поділяють на 2 категорії:

  • Ті, що вийшли на пенсію до 01.10.2011 року.
  • Ті, що вийшли після 01.10.2011 року.

Яка різниця і що це дає? Якщо пенсію оформлено до жовтня 11 року, то пенсіонерові, незалежно від того, яку посаду він наразі обіймає, нараховуватимуть виплату відповідно до закону, по якому її нараховували.

Якщо ж громадянин продовжує працювати держслужбовцем, то пенсію йому нараховуватимуть згідно до Закону № 1058 (не спеціальну, а звичайну). Ці зміни не вплинуть на осіб з інвалідністю 1 та 2 груп. Також не слід хвилюватися інвалідам війни 3 групи, учасникам бойових дій та деяким категоріям родичів загиблих.

У випадках, коли особа має право на отримання двох пенсій, вона мусить обирати лише одну, адже такі виплати не додаються. Закон не має зворотної сили, а тому, тим пенсіонерам, які вже отримують пенсії як трудові, так  спеціальні, виплачуватимуться без обмежень і в повному обсязі.

Для відновлення скасованих раніше пенсій ніяких додаткових документів не потрібно. Усе, що знадобиться працівникам ПФ, є у особовій справі кожного пенсіонера.

На осучаснення пенсій держслужбовцям очікувати не слід, принаймні, допоки вони займають керуючі посади.Держслужбовці – пенсіонери

Працюючі пенсіонери

З пенсіонерів, які продовжуватимуть працювати навіть після отримання своїх кревних, тепер не зніматимуть 15%, як це було раніше. Відтепер на розмір отримуваної виплати зарплата не впливатиме.

Читайте також:  Підвищення військових пенсій в 2019 році в Україні

Слід зазначити, що відтепер пенсії не можуть бути нижчими від встановленого законом прожиткового мінімуму. Це 1452 грн – норма, яка торкнеться близько мільйона пенсіонерів. Введено і максимальний розмір пенсії, який стосується як працюючих пенсіонерів, так і «звичайних». Його сума не повинна перевищувати десяти прожиткових мінімумів. Тож виплата пенсії працюючим пенсіонерам у 2018 році в Україні буде розраховуватися так, як і непрацюючим, по наступній схемі:

  • Стаж пенсіонера 25 та більше років – вихід на пенсію у 60.
  • Стаж 15-25 років – можливість відпочити у 63 роки.
  • До 15 років – можливість отримувати соціальну допомогу з 65 років.

Загальна формула виглядатиме так:

РП = Сз + Ік + Кс, де:

РП – це розмір пенсії,

Сз – середня заробітна плата за останні 36 місяців,

Ік – індивідуальний коефіцієнт (відношення нарахованої пенсії до отриманої),

Кс – коефіцієнт страхового стажу, який наразі дорівнює одиниці.

За попередніми розрахунками до 1 травня середня пенсія по Україні складе 3800 грн. у 2018 році відбудеться осучаснення пенсій, а 5 млн людей, які отримують пенсію від 1000 до 4000, можливе її підвищення. На що вони дуже розраховують. Адже за останні роки значно подорожчали харчі та комуналка. Для нормального життя часом не вистачає пенсії та сякого-такого заробітку. Більшість пенсіонерів працюють не задля задоволення.

На підвищення пенсії працюючим пенсіонерам в 2018 році очікувати слід лиш у вигляді індексації. Ось яким чином: щороку у них змінюється стаж та заробітна плата. Також щороку вони змушені були подавати до ПФ перелік документів. З 2019 року це відбуватиметься автоматично.  

Оподаткування

З пенсіонерів, які продовжуватимуть працювати навіть після отримання своїх кревних, тепер не зніматимуть 15%, як це було раніше. Відтепер на розмір отримуваної пенсії зарплата не впливатиме. Тобто оподаткування пенсії працюючим пенсіонерам 2018 повністю скасовується.

Читайте також:  Вихід на пенсію у 2020 році

Також уряд зазначає, що це не всі зміни, які можуть відбутися найближчим часом. Спеціалісти та аналітики уважно слідкуватимуть за перебігом подій, пов’язаних з пенсійною реформою. У разі потреби, будуть внесені певні зміни та доповнення.

Такі зміни повинні покращити рівень життя українців і заохотити всіх громадян отримувати заробітну плату офіційно, сплачуючи усі відрахування у потрібному обсязі. Нововведення повинні максимально наблизити до західноєвропейських норм. Це також допоможе скоротити витрати з держбюджету на субсидії громадянам.

Залишається ще дуже багато питань, на які нема відповіді. Самі працівники ПФ не завжди розуміють як правильно зробити розрахунок. Цікавим є питання і про введення накопичувальної системи.

Не прийняли ніяких рішень щодо громадян, які проживають на окупованих територіях. Система перерахунку одна, але база даних знаходиться за межами вільного доступу для працівників ПФ. Перерахунки робляться на місцях, тому, щоб не було фактів «липових» виплат, над цим питанням варто плідно попрацювати.

Чи зможуть усі ці події покращити життя пенсіонерів та наповнити пенсійний фонд достатньою кількістю грошей. Україна прямує шляхом, яким нещодавно йшла європейська спільнота. Але пенсійний вік там зрештою збільшили до 67 років. Чи зможе українець з не надто високими показниками по тривалості життя отримати зароблену пенсію?Залишається ще дуже багато питань...

One Response
  1. Валентина 22 апреля, 2018 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.