Меню

Останні новини про пенсійну реформу в Україні в 2022 році

Пенсійна реформа в Україні триває багато років поспіль. За цей час захід не втратив власної актуальності. Останні новини про пенсійну реформу в Україні в 2022 році підтверджують, Країна повільно і планомірно рухається до досягнення поставлених цілей. Про зміни у 2022 році відомо вже сьогодні. Уряд не приховує благі наміри, намагається зробити максимум, щоб виконати обіцянки, дані літньому населенню України.

Трохи з історії пенсійної реформи

Вперше про пенсійну реформу було сказано за часів правління Порошенка. Законодавчі зміни стали основною умовою для вступу в ЄС і отримання кредитів від зарубіжних країн. Кардинальні зміни в пенсійній реформі торкнулися кожного українця. Змінився вік виходу на пенсію, внесені зміни в грошових виплатах. Таким чином країна намагалася мінімізувати недоїмку в бюджеті, яку на той час відчував ПФУ.

Введення пенсійної реформи викликало обурення у основної частини жителів України. Основні зміни торкнулися наступних критеріїв:

  • страхового стажу – у новому документі він збільшився на рік;
  • виходу на пенсію – для отримання пенсійного забезпечення в 60-річному віці необхідно 29 напрацьованих років;
  • для отримання пенсії в 65 років українцям необхідно мати 15 років офіційного страхового стажу.

Кожен наступний рік передбачав певні зміни. Нова пенсійна реформа в Україні передбачала, що до 2028 року для виходу на пенсію в 65-річному віці кількість страхового стажу повинна становити не менше 35 років.

Пенсійна реформа в Україні 2022-провальні моменти

Нова пенсійна реформа дозволила виявити проблеми і зробити відповідні висновки. Аналіз попередніх років показав – в законодавчому акті не все гладко, як би хотілося. Багато громадян пенсійного віку змушені були працювати для призначення гідної пенсії. Призначені мізерні виплати не покривали витрати по оплаті комуналки і покупки соціально значущих продуктів.

Читайте також:  Перерахунок пенсій пенсіонерам МВС у 2021 році

Збільшити дохід в Україні можна за допомогою виплати ПФУ 15% від отриманого за рік доходу. Таким чином пенсія осіб похилого віку збільшується на 5%. У країні проблема пенсійних виплат сумно закінчилася для працюючих пенсіонерів. Людей поставили перед вибором: пенсія або зарплата. Перша-представлена мізерною сумою, друга-серйозними внесками до бюджету. Вибір невеликий. Обман країни з метою отримання двох виплат одночасно для багатьох пенсіонерів закінчується сумно.

Якщо українець не поінформував ПФУ про працевлаштування, надалі він буде виплачувати організації в добровільному порядку по 20% щомісяця, що серйозно вдарить по пенсії і накопиченому бюджету. Нова пенсійна реформа 2022 року в Україні не принесе кардинальних змін. Все залишиться на рівні попереднього періоду.

Законодавчі зміни 2022 року

Зовсім недавно в Україні були престижні пенсії для людей зі складними умовами праці. Цього року ситуація змінилася. Всі нарахування проводяться згідно одного закону. Згідно з останніми законодавчими змінами, пенсійна реформа в Україні з 2022 року допускає отримання престижних пенсій (пільгових) наступним категоріям громадян:

  • при 10 річному стажі роботи під землею, вихід на заслужений відпочинок допускається в 50-річному віці, при цьому не виключена подальша робота в тих же умовах;
  • максимальні нарахування виплат стали лімітованими, сьогоднішня максимальна пенсія не повинна перевищувати 17600 грн.;
  • мінімальні виплати пільговим категоріям пенсіонерам (шахтарям) на сьогоднішній день становлять 5200 грн., зовсім недавно пенсії були в 2 рази менше.

Незважаючи на добавки деяким категоріям пенсіонерів, серйозних змін у чинному законодавстві не відбулося. Причини відсутності змін полягають у складній політичній та економічній ситуації. При цьому не варто впадати у відчай. Зміни мають позитивну тенденцію незважаючи на їх мінімалістичний курс.

Читайте також:  Останні новини про пенсійний вік в Україні в 2019 році

Що думають експерти щодо пенсійної реформи?

Нова пенсійна реформа йде за наміченим раніше курсом. Стати пенсіонером в 40-річному віці згідно з нормами і вимогами реформи в 2022 році не вийде. Очікується, що в попередньому періоді будуть введені соцпакети з накопичувальними пенсіями. Сьогодні законопроект знаходиться на розгляді у ВР. У ньому передбачено, що кількість відраховуються державі відсотків складе 3-7. Процентна зміна буде збільшуватися щорічно. Не виключено, що відрахування розділяться непропорційно між працівниками і роботодавцями.

Майбутнє пенсійне забезпечення українців буде забезпечено завдяки власному капіталовкладенню. Наскільки реалістичні плани-залишається здогадуватися.

Резюме

У 2022 році кардинальних нововведень у пенсійній реформі не очікується. Нові законопроекти знаходяться на розгляді у ВР і будуть прийняті не раніше 2023 року. Сьогодні пенсіонерам слід набратися терпіння і чекати стабілізації економічної та політичної ситуації в країні. Саме ці 2 складові стануть головними при прийнятті рішень про нововведення в пенсійній реформі.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.