Меню

Розмір пенсії по інвалідності в 2019 році в Україні

Інвалідом може стати будь-яка людина. Ніхто від цього не застрахований. Згідно зі статистичними даними, з кожним роком збільшується кількість дітей з вродженими вадами, що заважають їм повноцінно жити. Також дуже часто люди отримують групу інвалідності внаслідок травм на виробництві чи через власну необережність. Зазвичай інваліди не мають змоги самостійно себе забезпечувати та потребують певної допомоги з боку державної влади. Державою встановлюються пільги, субсидії, допомоги, а також пенсія по інвалідності. Зараз відбувається підвищення усіх видів соціальних виплат, а також зарплат, тощо. Саме тому громадяни цікавляться, чи буде збільшена пенсія інвалідам.Інвалідом може стати будь-яка людина

Як зараз виглядає ситуація з виплатами?

Як відомо, нині економіка країни перебуває у стані стагнації, а економічний розвиток та загальний приріст залишають бажати кращого. Криза призвела до поступового підвищення вартості не тільки звичайних продуктів в магазинах, а й усіх видів товарів та послуг. Довгий час пенсійні виплати інвалідам не переглядалися, а внаслідок інфляції реальна сума виплачуваних коштів суттєво зменшилася. В таких умовах пенсій по інвалідності не вистачало для нормального проживання, а тому громадяни не могли обійтися без допомоги рідних та близьких.

Зараз влада взялася поступово збільшувати величини виплат, соціальних норм та стандартів. Це робиться для того, щоб підвищити рівень життя в країни, а громадяни змогли більш комфортно почувати себе в нинішніх умовах. Також неабиякий вплив на пенсії усім категоріям населення має впровадження пенсійної реформи, якою передбачено суттєве збільшення цих видів виплат.  Саме тому можна сподіватися, що розмір пенсії по інвалідності в 2019 році в Україні хоч трохи зросте та дозволить людям з обмеженими можливостями забезпечувати себе усім необхідним, зокрема ліками та їжею, одягом.Як зараз виглядає ситуація з виплатами

Як відбувається отримання категорії інвалідності українцями?

Існує спеціальна система, яка розділяє усіх громадян з інвалідністю на три категорії. Розподіл відбувається з урахуванням тяжкості хвороби особи, типу цієї хвороби, а також з урахуванням працездатності особи. Перш ніж отримати статус інваліда, особа повинна пройти медичну комісію. Комісія проводить повне обстеження особи, після чого приймає рішення про надання їй статусу інваліда певної групи. Також комісія визначає час надання категорії інвалідності та терміни. Але бувають такі випадки, коли особа не може самостійно звернутися до комісії та прибути на огляд внаслідок тяжких травм чи серйозних захворювань. В такому випадку медична комісія прибуває до особи та проводить обстеження на місці.

Підстави для отримання інвалідності можуть біти різними, але загалом органи статистики виділяють низку причин, через які й надається відповідний статус та пенсія інвалідам в Україні:

 1. Вади та каліцтва з якими люди вже народжуються.
 2. Різні захворювання, які мали дуже сильний вплив на організм особи та призвели до непрацездатності.
 3. Травми, отримані на виробництві чи в інших небезпечних для здоров’я та життя умовах.
 4. Каліцтва та травми, отримані під час бойових дій.
 5. Травми внаслідок участі в акціях, мітингах та масових заворушеннях.

Окремо варто виділити осіб, які стали інвалідами внаслідок аварії на ЧАЕС. Загалом таких громадян не так багато, але заслуговують особливого ставлення. З цього можна зрозуміти, що стати інвалідом можна майже в будь-яких умовах та від цього дійсно ніхто не застрахований. Так само надається й пенсія інвалідам війни в 2019 році. надання особі статусу інваліда

Рішення щодо надання особі статусу інваліда

Велике значення має час, коли саме людина отримала статус інваліда та відповідну категорію. Цим часом вважається день, коли папери, які засвідчують проведення експертизи та її результати надходять до державних органів. Документи повинні бути офіційно завіреними, бо в інакшому випадку органи соціального захисту можуть визнати їх фальшивими. Пакет документів повинен складатися:

 1. Ксерокопії, а також оригіналу паспорта.
 2. Копії трудової книжки особи та довідки про прибуток. Ці документи повинні бути завірені нотаріусом.
 3. Амбулаторна карта, де міститься детальна інформація про аналізи, лікування та виписки з лікарень.
 4. Характеристика на особу, яку можна взяти за місцем роботи чи навчання.

Це мінімальний пакет документів. Але в деяких випадках можуть знадобитися й інші папери. Подача документів має відбуватися у чітко встановлену законодавством порядку. Також варто пам’ятати, що особа має право на оскарження рішення медичної комісії. В такому випадку комісії проводиться повторно, але тепер більш суворо.

В залежності від обставин, інвалідам надаються різні пенсійні виплати. Наприклад, особам, які мають першу категорію інвалідності та загалом пропрацювали не більше десяти років, буде нараховуватися лише мінімальна пенсія по інвалідності 2019 в Україні. Для отримання більших виплат потрібен більший страховий стаж або специфічні умови. Іноді буває так, що особі надається група інвалідності внаслідок проходження військової служби. В такому випадку особам надаватиметься максимальна грошова допомога від держави. Те саме стосується й осіб, які отримали групу інвалідності внаслідок участі у війнах, тощо.

Детальніше про розрахунок пенсійних виплат

Зараз держава влада прийшла до того, що вона припинила визначення суми виплат за певними стандартами. А тому зараз розмір пенсій по інвалідності визначається виключно в індивідуальному порядку з урахуванням усіх важливих нюансів та факторів. Таких факторів чимало, але серед них варто виділити:

 1. Величину середньої заробітної плати, яка нараховувалась особі протягом останнього часу.
 2. Розміри грошових допомог, заохочувальних виплат та надбавок.
 3. Кількість років страхового стажу людини.
 4. Надану категорію інвалідності, підставу для отримання інвалідності, можливість працювати.

Державна влада гарантує, що особа отримуватиме соціальну допомогу протягом усього періоду інвалідності. Пенсійні виплати надаються громадянам незалежно від їх віку, а тому не треба бути пенсіонером, щоб отримувати грошову допомогу. В деяких випадках пенсії надаються людям довічно. Зазвичай це особи з тяжкими захворюваннями, особи похилого віку, тощо. Громадяни, яким було надано довічні виплати можуть не проходити повторно медичну комісію. Вони мають право зробити це за власним бажанням, але згідно з чинним законодавством, ніхто не може змусити їх піти на медичну комісію знову.

Читайте також:  Підвищення військових пенсій в 2021 році в Україні

Буває так, що внаслідок повторного проходження медичної комісії людина отримує іншу категорію інвалідності. Так буває часто, якщо особа отримала не таку серйозну травму та швидко йде на поправку. В такому випадку пенсійні виплати перераховуються відповідно до нової категорії, але відбувається це лише тоді, коли усі необхідні документи надходять до інстанції.Що впливає на ріст пенсії по інвалідності

Що впливає на ріст пенсії по інвалідності?

Для початку треба згадати про рівень прожиткового мінімуму, який безпосередньо впливає на суму допомоги від держави. Розмір прожиткового мінімуму буде зростати тричі протягом 2019 року й наприкінці року становитиме в середньому 2000 гривень на людину. Це призведе до невеличкого підвищення грошового забезпечення людей з інвалідністю. Але представники влади наголосили на тому, що вони впроваджуватимуть додаткове поетапне підвищення пенсій для осіб з інвалідністю.

Однак не треба сподіватися, що пенсії різко виростуть до небес. В нинішніх економічних умовах це майже неможливо, адже створюватиметься занадто великий тиск на саму економіку й це може призвести до виникнення серйозних проблем. Звісно, поки влада не називає якихось конкретних цифр, на які вона збільшуватиме грошове забезпечення інвалідів. Тож залишається лише чекати офіційної інформації від представників влади. В будь-якому випадку мінімальний розмір пенсії по інвалідності для 1 групи 2019 буде найбільшим, як і було завжди. Цей розмір точно не буде меншим за суму, яка надається українцям за віком.

Що стосується інших категорій інвалідності, то до них відносяться особи з менш серйозними захворюваннями та вадами. А тому й виплати для них є відповідно меншими. Тут також важливу роль відіграє індивідуальний стан особи та інші фактори, наприклад, сума страхового стажу. Однак є обмеження, встановлені саме категорією. А тому розмір пенсії по інвалідності 2 групи може складати максимум 90% від суми грошового забезпечення за віком.

Читайте також:  Вихід на пенсію у 2019 році

Вважається, що представники третьої категорії мають не такі серйозні хвороби та каліцтва. А тому в більшості випадків вони можуть одужати та позбавитися інвалідності. Більш того, такі особи не втрачають працездатність, а тому вони можуть самостійно заробляти собі на життя та забезпечувати себе. Саме тому законодавством встановлюється пенсія по інвалідності для 3 групи 2019 у такому розмірі, що вона не може перевищувати половину пенсії за віком.

Інші особливі категорії інвалідності

Взагалі на перелічених вище категоріях класифікація видів інвалідності не завершується. Бувають окремі випадки, коли люди стають інвалідами в особливих умовах. Перш за все, це стосується випадків, коли людина народжується вже з вадами, після чого медична комісія надає висновок про присвоєння категорії інвалідності. Зазвичай таким особам пенсійні виплати надаються довічно. Каліцтва та вади можуть бути різного ступеня, але в більшості випадків такі люди просто не можуть жити без допомоги від сторонніх осіб. Саме тому близьким й рідним доводиться опікати їх.

Інваліди дитинства є непрацездатними особами, а тому вони не мають можливості самостійно забезпечувати себе. Особи, які доглядають за інвалідами дитинства мають право на отримання пільг та субсидій. Пенсії інвалідам дитинства надаються одразу після надходження необхідних документів до інстанції, найчастіше це відбувається протягом перших місяців їх життя. Допомога від держави в такому випадку ніяк не корегується, а тому вона виплачується в повному обсязі.

Зміни, які влада готує для інвалідів

Згідно зі статистичними даними, в Україні проживає чимало інвалідів. Саме тому ці громадяни прорубують особливої уваги та турботи з боку населення. Зараз влада й надалі продовжує обговорювати розмір грошових допомог для людей з обмеженими можливостями. Представники влади запевняють, що соціальні допомоги повинні мати гідний розмір, адже їх має вистачати на купівлю усіх необхідних ліків, на терапію, їжу та одяг, тощо.

Насправді влада активно працює над купою спеціальних програм для інвалідів, які будуть реалізовані протягом наступних років. Головною умовою для цих програм є достатнє фінансування та економічний приріст. А тому можна чекати, що поступово життя інвалідів покращуватиметься, а виплати будуть ставати більшими.Зміни, які влада готує для інвалідів

 

One Response
 1. Vitaliy 21 октября, 2019 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.