Меню

Останні новини про пенсійну реформу в Україні в 2020 році

Започаткована урядом Порошенка так звана Нова Пенсійна реформа продовжує втілюватися в життя. За прикладом європейських партнерів вимоги до пенсіонерів, що отримують від держави кошти, українська влада буде збільшувати.

Українські гривні

Щоправда, в Україні цей процес буде здійснюватися поступово, аж до 2028 року. Чого ж чекати в новому році? Про останні новини про пенсійну реформу в Україні в 2020 році розповімо в цій статті.

Страховий стаж збільшено

Як і попереджалось ще українське суспільство в 2018-му році, страховий стаж поступово буде збільшуватися.

Для усіх тих осіб, котрі виходили на «заслужений відпочинок» в 2018-му, достатньо було відпрацювати всього лише 15 років. З початку 2018-го – 25 років. Для усіх осіб, що мали стаж ще до 2004-го року, він автоматично вважався страховим.

Що ж стосується осіб молодших, котрі на пенсію будуть виходити вже під час проведення Пенсійної реформи та після її завершення, то їм потрібно мати таку кількість відпрацьованих років, яка передбачається відповідно до року виходу на пенсію.

За 10 років (з 2018 по 2028) мінімальна кількість стажу збільшиться до 35 років. Таким чином, зазначають аналітики, лише 45% з усього українського населення зможе дозволити собі піти на заслужений відпочинок в 60 років. Решта, змушена буде працювати і до 65, 68 років.

Нова пенсійна реформа 2020 року в Україні передбачає, що для того, щоб почати отримувати мінімальну пенсію, українському працівнику повинно бути хоча б 60 років. Кількість відпрацьованих років повинна становити від 27. Ті особи, котрим в 2020-му виповниться повних 63 роки, зможуть розраховувати на фінансову підтримку держави тільки тоді, коли їхній загальний стаж становитиме не менше 17 років.

В 65 років мають нагоду відмовитися від роботи ті, які в загальному відпрацювали та сплачували податки не менше 15 років.

Мінімальна пенсійна сума

Як і кожного року, починаючи із січня 2020-го року, розмір прожиткового мінімуму в країні збільшиться. Відтак, більшою повинна стати і найменша пенсія, що прирівнюється до прожиткового мінімуму. Найменша пенсія зупиниться на рівні 1638 грн. В минулому році цей показник був нижчим на 74 грн. і становив, відповідно, 1564 грн.

Законодавством встановлюється і максимальний розмір державних пенсійних виплат, на які можуть розраховувати пенсіонери, не залежно від того, як довго вони працювали та на яких посадах. Вона становить 10 прожиткових мінімумів. Таким чином, максимум, на який може розраховувати український пенсіонер, становить 16380 грн.

Варто вказати, що такі суми не є остаточними. Впродовж нового року вони будуть змінюватись ще, як мінімум, двічі. Традиційно це відбувається в липні та в грудні.

Перерахунок виплат

Для усіх тих громадян, котрі мають достатньо стажу, та можуть розраховувати на більші, аніж мінімальна, суми державних виплат, передбачається періодичний перерахунок.

Вік виходу на пенсію

Як передбачає пенсійна реформа в Україні з 2020 року, перерахунок для усіх громадян буде відбуватися в автоматичному режимі. Не доведеться збирати якісь довідки чи відвідувати Пенсійний фонд.

Сума, на яку збільшаться виплати, прямо залежить від економічної ситуації в державі, а саме від двох показників: рівня інфляції та заробітної плати.

Читайте також:  Перерахунок пенсії пенсіонерам МВС у 2018 році

Незалежно від регіону проживання особи, її віку та року виходу на пенсію, перерахунок буде здійснюватись однаково за схемо: сума доплати = 50% від суми збільшення фонду зарплати + 50% від розміру заробітної плати.

Для кращого розуміння можна навести такий приклад: протягом року фонд зарплати зріс на 10%, а інфляція – на 6%. Таким чином, надбавка у відсотках становитиме 8% (5% від першого показника та 3% – від другого).

Якщо немає стажу?

На жаль, Україні вперше доводиться зіткнутись із тим, що літні громадяни не можуть претендувати на пенсію. Такого варто очікувати вже в цьому році. Що ж робити особам, яким вже виповнилося 65 років, але які не мають стажу. В такому випадку, їм, на жаль, доведеться працювати і в подальшому.

Інший вихід із ситуації – звернутись в органи соціального захисту. Зібравши необхідний пакет документів, літня особа зможе розраховувати на соціальну допомогу від держава. Розмір її визначається на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатної особи. З початком нового року такий становить 1638 грн.

Окрім цього, пенсійна реформа в Україні дає змогу громадян докупити собі необхідні місяці стажу. Для цього потрібно скласти договір про добровільну участь в системі пенсійного страхування та визначитися із періодом за який хочеться купити стаж.

Так, якщо потрібно докупити певну кількість місяців чи років за період до 2004-го року, тоді віддавати доведеться по 1039 грн. за кожен місяць. Якщо за період після 2004-го – тоді по 2078 грн. за кожен місяць. Докупляти роки чи місяці можна відразу (одним платежем за певний період), або ж впродовж певного періоду.

Читайте також:  Розмір пенсії з липня 2022 року

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.