Меню

Останні новини про розтаможку автомобіля в Україні в 2019 році

Якщо особа вирішила купити собі транспортний засіб за кордоном, то на неї у будь-якому випадку чекатиме розмитнення автомобіля в Україні в 2019 році. Це обов’язкова процедура, після закінчення якої власник автомобіля отримує право на його реєстрації в Україні. Сама процедура розмитнення являє собою звичайну перевірку стану автотранспорту, а також документів на нього, сплату усіх необхідних податків та зборів. Кожному, у кого попереду розмитнення, варто знати про головні його аспекти та засади, а також про калькулятор, за допомогою якого можна легко провести усі обрахунки варто новенького автомобіля з-за кордону.про розтаможку автомобіля в Україні

Хто може займатися розмитненням транспортного засобу?

Для початку треба згадати, що займатися розмитненням автотранспорту можуть не тільки фізичні, а ще і юридичні особи. Саме тому на ринку з’явилося чимало різних компаній та фірм, що пропонують свої послуги у транспортуванні та розмитненні, оформленні автомобілів. Митні послуги передбачають те, що автомобілем під час процедури, а також після її проведення можна користуватися, а власником може бути лише якась окрема людина. Якщо транспортування автотранспорту з-за кордону встановлюватиметься на постійній основі, то це вже розглядатиметься як комерційна діяльність.

У чинному законодавстві держави чітко прописано, що особа, яка перетнула кордон на не розмитненому автомобілі, повинна якнайшвидше сплатити всі податки та збори й пройти процедуру розмитнення, щоб уникнути штрафів та адміністративної відповідальності. Звісно, на іноземних номерах можна певний час пересуватися Україною, але при цьому накладаються певні обмеження. Останні новини про розтаможку автомобіля в Україні в 2019 році зазначають, що проходити цю процедуру не треба у наступних випадках:

 1. Якщо власник транспортного засобу проживає на прикордонних територіях та може час від часу перетинати кордон. Згідно з законодавством, це треба робити хоча б раз на п’ять днів. В іншому випадку на водія чекатиме адміністративна відповідальність та низка штрафів. Та ухилення від відповідальності ще й передбачається конфіскація транспортного засобу.
 2. Якщо власник автотранспорту є співробітником іноземної компанії.
 3. Якщо автомобіль транзитом перевозить до іншої держави.

Фактори, що впливають на вартість розмитнення

Насправді на те, скільки саме коштуватиме розмитнення автомобіля впливає чимало факторів (рік випуску автотранспорту, об’єм двигуна, пробіг й не тільки). Оплачувати розмитнення дозволяється у будь-якій валюті. Якщо при оплаті виникне потреба у конвертації валюти, то це відбуватиметься згідно з поточним курсом Національного банку чи банку, який обслуговує власника автотранспорту.

Рекомендується для встановлення точного об’єму двигуна використовувати спеціальні митні таблиці. Іноді у людей виникають проблеми з обрахунками та сплатою податків. В такому випадку можна скористатися послами декларанта, який допоможе провести процедуру розмитнення та правильно сплатити усі необхідні платежі. Також варто не забувати про спеціальний калькулятор розмитнення автомобіля в Україні, який можна знайти в мережі Інтернет. Саме він безкоштовно допоможе обрахувати приблизну вартість розмитнення.Фактори, що впливають на вартість розмитнення

 

Читайте також:  Правила дорожнього руху України 2022

Поради щодо придбання автотранспорту

Як показує практика, краще за все купувати автомобілі в країнах Європи. Найчастіше українці купують собі транспорт саме у Польщі, Литві чи Болгарії. Ціни на непогані машини, яким десь по 15 років сягають приблизно п’яти тисяч доларів. Якщо порівняти ціни за кордоном і в Україні, то стає зрозуміло, що купівля авто в тій самій Болгарії більш вигідна.

Експерти нагадують, що треба звертати детальну увагу на стан транспортного засобу. Недостатньо лише подивитися те, у якому стані знаходиться салон та з чого він зроблений. Дуже часто через митницю провозять старі транспорті засоби, що вже декілька разів бували в аваріях та просто пройшли косметичний ремонт, були пофарбовані. Й часто водії не беруться ретельно перевіряти авто, а тому насправді купують просто мотлох. Краще трохи заплатити, щоб перевірити транспорт на СТО, де швидко дізнаються, чи була машина фарбована або бита.

Також варто знати, що після того як автомобіль був завезений на територію України він одразу ж отримує статус «тимчасово в’їзду». В такому випадку водій має свої певні права та зобов’язання. Пересуватися транспортом на закордонних номерах можна протягом одного року, після чого треба виїхати за кордон. В іншому випадку будуть накладатися штрафні санкції на власника авто.

Новий закон про розтаможку машин в Україні в 2019 році дозволяє проходити цю процедуру на пільгових умовах. Але це дозволяється робити тільки в тому випадку, якщо автотранспорт був випущений не раніше 2010 року. Максимальний об’єм двигуна при пільговому розмитненні може складати три літри.щодо придбання автотранспорту

Документи, що знадобляться при розмитненні

Закон України про розмитнення автомобілів нагадує, що при проходженні цієї процедури юридична чи фізична особа повинна обов’язково володіти наступними документами:

 1. Технічним паспортом.
 2. Документом, в якому зазначається акт купівлі-продажу автотранспорту.
 3. Довідкою, в якій зазначається країна, де було вироблено автомобіль.
 4. Страховкою.
 5. Довідкою про зняття автомобіля в реєстрації в іншій країні.

Експерти нагадують, що страховка обійдеться новому власнику авто приблизно у сто євро. А взагалі при проходженні процедури купівлі автомобіля за кордоном та його розмитнення треба враховувати додаткові витрати, наприклад, на транспортування авто. Рекомендується заздалегідь  підрахувати та спланувати усі витрати.

Читайте також:  Закон України про місцеве самоврядування

Окрім того, уся документація, яка стосується автотранспорту, повинна бути нотаріально завірена після того, як транспорт опиниться в Україні. При цьому доведеться звертатися до експерта, який зможе точно визначити вартість автомобіля та підтвердити, що вона така сама, як і у договорі та відповідає дійсності.

Закон України про автомобільні дороги передбачає, що автомобілісти повинні отримувати довідку про відповідність їх транспортних засобів українським дорогам. На жаль, вона видається лише у шести спеціальних центрах, що розкидані по усій державі. За неї доведеться заплатити близько чотирьох тисяч гривень. Самі документи після цього направляються до митниці.Закон України про розмитнення автомобілів

Детальніше про платежі, які є обов’язковими при розмитненні

Під час розмитнення автотранспорту українцям доведеться сплачувати наступні податки та збори:

 1. Податок на ввіз автотранспорту. Це звичайний збір з фіксованою сумою, а тому на нього не впливають різні фактори, як, наприклад, стан транспорту чи його вік. Сума податку складає 10% від вартості транспортного засобу. Але для деяких категорій автомобілів існують спеціальні умови. Наприклад, для автотранспорту, що використовуватиметься для перевезення понад десяти пасажирів сума збору сягає лише 5%. Така ставка встановлена й для електромобілів.
 2. Акцизний збір. А величина акцизного збору встановлюється в залежності від технічних характеристик автотранспорту, що проходить процедуру розмитнення. Варто знати, що не так давно урядовці навмисно знизили величину акцизу, що зробило купівлю автомобіля за кордоном більш доступною ідеєю для багатьох українців. Очікується, що такі нововведення покращать ситуацію на дорогах України та дозволять позбутися старих вживаних авто, яким щонайменше по тридцять років. Однак зниження акцизу стосується лише тих машин, що були випущені не раніше 2010 року та відповідають усім вимогам екологічного стандарту Євро-5. Для усіх інших автомобілів діють старі правила., тож варто це обов’язково враховувати.
 3. ПДВ. Податок на додану вартість має фіксований розмір та становить лише 20% від загальної суми двох попередніх зборів.

Поступове зменшення вартості іноземних авто

Як стає зрозуміло з часом, усі зміни, впроваджувані представниками державної влади спрямовані на поступове зменшення загальної вартості й ціни розмитнення автомобіля в Україні в 2019 році. Кожні кілька років загальна вартість зменшується на кілька тисяч євро. У державної влади є на те свої підстави. Урядовці хочуть не просто зробити якісні іноземні автомобілі доступними, а й осучаснити автопарк українців, бо на дорогах усе ще можна зустріти старі радянські автомобілі.

Також з цією метою поступово скасовуються додаткові мита й збори. Наприклад, ще у 2016 році влада скасувала сплату імпортного збору, що становив 5% від загальної вартості автотранспорту. Точно така доля чекала й на утилізаційний збір, який складав аж 5500 гривень, а власникам вантажівок доводилося сплачувати збір у розмірі 11 тисяч гривень. Були й інші податки, але політика українського уряду дозволила їх скасувати та зробила купівлю автомобіля за кордоном більш доступною для кожного жителя держави.

Закон про автомобільні дороги

Також треба додатково згадати про закон України про автомобільний транспорт та дороги. Цей спеціальний закон було нещодавно оновлено. Він зазначає порядок експлуатації українських доріг, а також їх технічні характеристики й цільове призначення. Також у цьому законі йдеться про покращення обороноздатності державних доріг, а також про забезпечення армії усім необхідним простором для маневрування. Звісно, цей законопроект стосується лише питання бойових дій на сході держави, а тому на саму процедуру розмитнення автомобіля він ніяк не впливатиме. Однак варто знати, що він регулюватиме особливості роботи української митниці.

Читайте також:  Выплата при рождении второго ребенка в 2020 году в Украине

Цим законом забороняється ввіз будь-якого автомобільного транспорту з території країни, що є агресором. В результаті цього жителі східних областей були буквально позбавлені можливості ввезення автомобілів з-за кордону, бо транспортувати авто з Європи для них не вигідно. Але урядовці запевняють, що це вимушений крок, на який вони пішли під тиском обставин.

На додачу у законі міститься інформація про реконструкцію українських доріг, а також на об’єми грошових мас, що витрачатимуться на це. На реконструкцію виділятиметься щонайменше 30 мільйонів гривень.

Єдина митна база

Особливої уваги варта саме єдина митна база. Буває так, що коли людина вирішила розмитнити авто в Україні у 2019 році, вона навмисно знижує ціну автотранспорту, щоб уся процедура коштувала значно менше. Однак це робити варто, бо співробітники митниці проводитимуть перевірку та звірятимуть усі дані з тими, що містяться у базі. Там також є посилання на ціну, сам товар, фірму, що є імпортером, тощо. Ціна транспорту буде заноситися до бази в той час, коли автомобіль завозитиметься до країни. А тому приховати реальну вартість автотранспорту не вийде. В такому випадку на власника автомобіля навіть може бути накладений штраф, тож краще не шукати зайвих проблем та чесно вказувати вартість авто.Закон про автомобільні дороги

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.