Меню

Як рахувати ПДФО у 2018 році в Україні?

Зараз, як відомо, в Україні відбувається період активного реформування майже усіх можливих галузей. В результаті чого велика кількість нововведень будуть впроваджуватися найближчим часом. Окрему увагу варто приділити сфері бізнесу, бо було придумано чимало змін, що мають мету змінити економічну ситуацію в державі в кращий бік. На додачу чималих змін зазнала податкова сфера. А тому ПДФО у 2018 році в Україні буде виглядати в деяких аспектах по-новому. Ознайомлення зі змінами – це дуже важливо, бо якщо не дізнатися про них вчасно, то можна отримати чималі штрафи або бути притягнутим до адміністративної відповідальності.ПДФО у 2018 році в Україні

Що не змінилося

Звісно, влада не могла почати впроваджувати докорінні зміни, бо на це могло б просто не вистачити грошей. Але насправді причин набагато більше. А тому треба згадати про положення, які залишилися без змін, а саме:

  • перелік категорій людей, які мають право на звільнення від виплат нарахованих внесків. Сюди також треба віднести ті підприємства та установи, чий прибуток виявляється збитковим;
  • Змін не зазнає й ставка податку. А тому ті самі 18%, до яких вже всі звикли залишатимуться й надалі. Також зміни не торкнуться порядку сплати та строків;
  • І, нарешті, не чіпатимуть авансові виплати.

Треба згадати про те, що одним з найбільш неприємних нововведень є те, що відтепер податок на нерухомість не буде братися до уваги тоді, коли відбуватиметься розрахунок зменшення податку на прибуток. Але таке положення стосуватиметься тільки тих випадків, коли розрахунок відбувається відносно минулого року.

Важливі зміни торкнулися процесу подання звітності. Відтепер, згідно з новими положеннями, обов’язково треба забезпечувати усією необхідною інформацією не тільки органи статистики, а ще й податкову. Але уся документація повинна додаватися лише як в якості додатку до загальної декларації. Що стосується строків подання такої світності, то вони є індивідуальними для кожної установи. Однак є загальне положення: установи чи підприємці, прибуток яких перевищує 20 мільйонів гривень або 2 мільйони євро мають обов’язково звітуватися кожного кварталу.Що не змінилося

Чого чекати в майбутньому

На даний момент ставка ПДФО 2018 в Україні залишається незмінною. Велика кількість жителів сподівалися, що влада все ж вирішить скоротити розмір цього стягнення на фоні тяжкої економічної ситуації. Проте цього, звісно, так і не відбулося. Варто відмітити, що ПДФО є однієї з основних причин, чому люди врешті решт вирішують приховувати свій справжній прибуток.

Читайте також:  Как приобрести точные аналитические лабораторные весы в интернет магазине

Окремо варто згадати про те, що відтепер платники податку мають обов’язково до звітності надавати повний список усіх матеріальних та нематеріальних засобів. Річ у тім, що відтепер згадувані засоби почнуть впливати величину стягнення. Як відомо, це матиме неабиякий вплив на саму систему оподаткування. Але поки зарано говорити про усі нюанси, бо треба дочекатися реалізації проекту. Тільки тоді можна буде казати про, як воно планувалося та як воно працює насправді.

Розрахунок податку

Перш ніж починати говорити про те, як рахувати ПДФО у 2018 році в Україні, треба сказати, що видів розрахунку існує два: власноруч та за допомогою калькулятора. В першому випадку вам доведеться прикласти чимало зусиль. Окрім того, розрахунки можуть виявитися неточними, бо в такому випадку дуже легко помилитися. Детальну інструкцію щодо розрахунку самотужки можна знати в мережі Інтернет. На додачу треба сказати, що цей процес забере у вас чимало часу.

Аби не гаяти свій дорогоцінний час, ви можете скористатися спеціальним калькулятором, який може вмить вирахувати приблизну величину податку. Для цього вам необхідно буде знайти такий калькулятор в мережі Інтернет та ввести деякі дані. Після цього ви одразу отримаєте приблизну величину ПДФО.Чого чекати в майбутньому

Неправильне подання декларації

Варто знати, що така помилка зустрічається дуже часто. Але зазвичай підприємці не знають що їм треба робити. Якщо сталося так, що ви ненавмисно подали звітність про прибуток окремо від основної декларації, то повторно відсилати пакет документів до інстанції не треба Окрім того, тепер треба приділяти чималу увагу питанню своєчасного подання звітності. Влада постановила, що це питання буде братися на суворий контроль, а тому на тих, хто не звітуватиме вчасно, чекатимуть чималі штрафні виплати, які в результаті можуть навіть привести до банкротства.

Читайте також:  Таблиця тарифної сітки на 2021 рік для бюджетної сфери

Однак тепер до помилок у звітності будуть відноситися більш лояльно. Якщо вони будуть знайдені, то контролюючі органи надаватимуть час на внесення виправлень, після чого треба буде повторно надати звітність в короткий строк. Якщо цього не зробити, то на вас, відповідно, чекає стягнення.

Чи можна не платити цей податок?

Так, деяким категоріям осіб дозволяється не сплачувати ПДФО 2018 в Україні. Перелік, до речі, теж зазнав певних змін. Проте ці нововведення заплановані на визначений термін, а саме на чотири роки, після цього будуть прийняті зовсім інші положення. На даний момент не сплачувати податок на прибуток можуть:

  • перш за все, звільнитися від виплат можуть підприємства, які почали свою діяльність не раніше 2001 року;
  • якщо установа за три роки не заробила більше 9 мільйонів гривень, а сумарна кількість всіх співробітників не перевищує 20 чоловік;
  • на звільнення від податку на додачу можуть розраховувати платники єдиного податку, але тільки у випадку, якщо їх дохід за останній календарний рік не був більшим за суму у 4 мільйони гривень.

Звільнення від податку на прибуток, як правило, значно полегшує існування організації, бо майже відразу пропадає величезний тиск на неї. А тому якщо у вас є змога, то обов’язково подавайте заяву та документи на перехід на спрощену систему оподаткування. Це, звісно, не всі нововведення, які влада планує зробити. Проект реформи є набагато більшим, а тому кожному бажаючому варто власноруч знайти його в мережі Інтернет та ознайомитися з усіма змінами та основними положеннями.Чи можна не платити цей податок?

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.