Меню

Останні новини про розтаможку автомобіля в Україні в 2020 році

Зараз дуже популярно купувати автотранспорті засоби за кордоном, оскільки там вони коштують набагато дешевше та нерідко знаходяться у набагато кращому стані, ніж українську автомобілі, що вже були у вжитку. Але кожен привезений з-за кордону транспортний засіб повинен в обов’язковому порядку проходити процедуру розмитнення автомобіля в Україні у 2020 році. Після останніх змін ця процедура є необхідністю, але вона й надалі являє собою звичайну перевірку стану транспортного засобу, а також сплату усіх податків та зборів. Після завершення розмитнення власник автотранспорту може нарешті зареєструвати його в Україні та вільно користуватися ним без якихось обмежень.

Розмитнення авто

Кому дозволяється розмитнювати привезений автотранспорт?

Варто зазначити, що зараз процедуру розмитнення автотранспортного засобу мають право проводити не лише фізичні, а і юридичні особи. Тож компанії, які пропонують свої послуги з питань розмитнення й далі будуть успішно функціонувати. Саме тому власники автотранспортних засобів, у яких немає часу на проходження процедуру своїми силами, можуть звернутися до кваліфікованих спеціалістів, які допоможуть вирішити це питання якнайшвидше.

Згідно з останніми змінами, тепер іноземні транспортні засоби проходитимуть постійний контроль. Це означає, що представники правоохоронних органів мають повне право зупиняти автомобіль на іноземних номерах та перевіряти документі. У разі їх невідповідності будуть накладатися серйозні штрафні санкції у вигляді величезних штрафів та позбавлення особи транспортного засобу. Тож останні новини про розтаможку автомобіля у Україні в 2020 році натякають на те, що цю процедуру варто проводити якнайшвидше, щоб потім не довелося платити великі штрафи. Водночас є чітко визначені випадки, коли дозволяється не розмитнювати транспортний засіб:

 1. За умови, якщо власник автомобіля проживає або веде свою діяльність на прикордонних територіях та постійно виїжджає за кордон, що дозволяє йому уникати адміністративної відповідальності та штрафів на законних засадах.
 2. Коли особа, яка керує транспортним засобом офіційно працює в іноземній компанії та має відповідне доручення.
 3. У випадку, якщо автотранспортний засіб перевозиться до іншої країни транзитом.
вартість розмитнення

Як швидко визначити вартість розмитнення?

У кожному випадку загальна вартість процедури розмитнення автомобіля є індивідуальною. Це викликано тим, що податки та збори залежать від багатьох різних факторів. Сплата усіх податків та відрахувань може здійснюватися у будь-якій зручній для особи валюті. При необхідності конвертації однієї валюти в іншу усе родиться згідно з поточним курсом Нацбанку або банківської структури, яка надає свої послуги особі.

Читайте також:  Мораторій на проведення перевірок у 2022 році

Щоб дуже швидко попередньо приблизно встановити приблизну вартість усієї процедури, варто використати спеціальні таблиці або калькулятор розмитнення автомобіля в Україні.. Це спеціальний додаток, який вмить проводить усі необхідні розрахунки та визначає приблизну величину усіх мит. Але треба розуміти, що цифри є виключно приблизними, адже реальна величина податків залежить, преш за все, від митної вартості автомобіля, що визначається вже під час розмитнення.

 Де краще за все придбати собі транспортний засіб?

Дуже часто в автомобілістів виникають питання з приводу того, де саме краще за все придбати собі транспортний засіб. Авто краще купувати собі в країнах Європи, а найдешевше це робити у Польщі, Литві та Болгарії. Як показує практика, в цих країнах вартість транспортних засобів є найпривабливішою та більш вигідною для українців.

Але не треба звертати увагу виключно на ціну, адже це найбільш розповсюджена помилка. Потрібно зажди перевіряти стан транспортного засобу. Це стосується не лише загальної перевірки зовнішнього вигляду та салону машини. Варто взяти з собою спеціальні прибори та дізнатися, чи фарбували транспортний засіб, скільки разів він потрапляв у аварії, чи проводився косметичний ремонт, тощо. Можна відвідати найближче СТО, щоб отримати більш детальну інформацію. Це все дуже важливо, адже за привабливі гроші можна купити не лише гарну машину, а й справжній брухт.

Новий закон про розтаможку машин в Україні у 2020 році встановлює, що після перетину кордону транспортному засобу присвоюється статус «тимчасового виїзду». Це покладає певні зобов’язання на власника машини, одним з яких є обов’язкове проходження процедури розмитнення.

Які потрібні документи для розмитнення авто?

Процедура розмитнення не може проводитися за умови відсутності усіх необхідних документів на транспортний засіб. Саме тому заздалегідь варто потурбуватися про це питання та взяти усі папери з собою. Закон України «Про розмитнення автомобілів» чітко вичерпний перелік усіх необхідних довідок та документів. Тож для розмитнення обов’язково треба мати:

 1. Технічний паспорт транспортного засобу.
 2. Документ, який затверджує купівлю-продаж автомобіля.
 3. Довідку, в якій міститься інформація про виробника авто.
 4. Страховку.
 5. Довідку про зняття транспортного засобу з реєстрації в іншій державі.
Читайте також:  Коли наступні вибори в Україні 2018?

Потрібно не забувати, що усі копії документів повинні бути офіційно завірені. Звичайні копії не приймаються. Ще одне дуже важливе питання – це сертифікат на відповідність ЕВРО-5. Його ще називають сертифікатом відповідності. Він зазначає, що авто відповідає екологічним нормам та може експлуатуватися в Україні.

Щоб розмитнити авто в Україні у 2020 році не обов’язково купувати повну та найдорожчу страховку, яка буде коштувати десятки чи навіть сотні тисяч гривень. Досвідчені автомобілісти нагадують, що достатньо придбати стандартну та найдешевшу страховку для успішного розмитнення. Найдешевший варіант коштує приблизно півтори тисячі гривень. Більш того, рекомендується не забувати додаткові види витрат, серед яких чимало вартує саме транспортування автомобіля. Тож в краще за все намагатися заздалегідь прорахувати загальну вартість розмитнення з усіма додатковими витратами та непередбаченими ситуаціями.   

авто

Які саме відрахування потрібно здійснювати під час розмитнення?

Можна самостійно приблизно визначити загальну вартість розмитнення авто в Україні 2020, калькулятор швидко допоможе у цій справі. Але цифри у будь-якому випадку будуть приблизними. Якщо не враховувати усі додаткові витрати, то вартість розмитнення являє собою сукупність усього лише трьох стягнень, серед яких:

 1. Податок на ввезення автомобільного транспорту. Це стандартний збір, який являє собою фіксовану суму. Це означає, що він не змінюється в залежності від технічних характеристик автомобіля, його віку та інших факторів. Ставка податку складає 10% від вартості автомобіля. Також це стягнення має спеціальні ставки. Наприклад, якщо транспортний засіб в подальшому використовуватися для перевезення великої кількості пасажирів, то для нього цей податок встановлюється у розмірі 5%. Точно таке є правило діє й для електромобілів.
 2. Акцизний збір. Величина цього стягнення встановлюється в залежності від технічних характеристик конкретного транспортного засобу, що розмитнюється. Протягом певного періоду в Україні діяла спеціальна знижка на акциз, але вона була досить давно скасована, а тому наразі цей збір потрібно сплачувати в повній мірі. Величина акцизу визначається за допомогою спеціальних таблиць відповідно до об’єму двигуна автомобіля.
 3. Податок на додану вартість. Це стягнення також має фіксовану ставку. Воно становить 20% від сумарної величини двох попередніх зборів.
Читайте також:  Мораторій на проведення перевірок до кінця 2021 року

Про ще що варто знати автомобілістам?

Тим, хто вирішив придбати транспортний засіб за кордоном, корисно знати, що наразі законодавством забороняється ввозити автомобілі з країн, які є агресорами. Це означає, що привозити машини з Росії та розмитнювати їх наразі не можна. Було чимало сперечань з приводу таких обмежень, але наразі вони є чинними є ніхто не планує скасовувати їх найближчим часом.

Окремо варто згадати про Закон України «Про автомобільні дороги». Ним встановлюється порядок користування автомобільними дорогами, їх фінансування та багато чого іншого. Що стосується користування, то тепер дороги можуть вільно використовуватися Збройними силами України для необхідного маневрування, проведення операцій, тощо. Що стосується питання фінансування, то найближчим часом планується виділити на реконструкцію доріг дійсно багато коштів. Згідно з попередніми даними, загальні витрати на дороги в цьому році становитимуть щонайменше 30 мільйонів гривень.

Багато кого приваблює невелика вартість автомобілів, що подаються за кордоном. Більш того, нерідко вони перебувають у гарному стані, що робить таку покупку майже ідеальною. Але є й інші сторона медалі. Хоч Закон України «Про автомобільний транспорт», а також деякі інші законопроекти привнесли певні зміни, експерти наполягають, що поступово розмитнення транспортного засобу стає більш дорогим. В деяких випадках вартість цієї процедури становить 70-80% від вартості автомобіля, а іноді навіть більше.

Автомобілісти закликають представників державної влади звернути увагу на це питання та вжити певних заходів для того щоб поступово зробити розмитнення більш доступним для кожного. Очікується, що поступово переглядатимуться та скасовуватимуться мита, певні обмеження та правила. Також представники влади обговорюють питання встановлення лише одного податку з фіксованою ставкою у вигляді приблизно 15%. Звісно, це зробить закордонний автотранспорт дуже доступним та популярним серед українців.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.