Меню

ЗНО з історії України в 2020 році

Зовнішнє незалежне оцінювання – це дуже важливий рубіж, який потрібно подолати абітурієнтам для отримання права на вступ до вищих навчальних закладів. На основі балів, які набираються за результатами складених іспитів, абітурієнт може бути зарахований до навчального закладу на той чи інший факультет чи спеціальність на основі державного замовлення, що гарантує безкоштовне навчання. Загалом при складанні ЗНО абітурієнти самі обирають собі іспити, в залежності від того, на якому факультеті вони потім планують навчатися. Історія України – це один з найпопулярніших та найскладніших іспитів. Саме тому багато хто з випускників цікавиться, яким буде ЗНО з історії України у 2020 році та як краще підготуватися до нього.

ЗНО з історії

Терміни проведення ЗНО з історії України

Щороку конкретні дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначаються представниками Міністерства освіти та науки України. Вони також публікують відповідний наказ, у якому наводяться усі дати, а також певні пояснення у разі необхідності. Як показує практика, останнім часом Міносвіти намагаються провести ЗНО якомога раніше. Якщо ще кілька років тому воно проходило майже до кінця липня, то у 2019 році останній іспит було проведено 11 червня. Інформація з приводу конкретних дат стає відомою ближче до проведення самих іспитів. Згідно з попередніми даними, у 2020 році дати іспитів будуть такими самими, як і у 2019 році. А тому ЗНО з історії України проводитиметься четвертого червня. Інформація про результати зовнішнього незалежного іспиту з визначенням балів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 20 червня.

Окремо треба не забувати про те, що Міністерство освіти та науки України додатково публікує програму, згідно з якою створюються тести. У цій програмі міститься інформація про факти та історичні періоди й різні дати, які треба знати для того щоб успішно скласти іспит. Саме на основі цієї програми відбуватимуться підготовка до ЗНО з історії України 2020.

зарплата учителя

Пробне незалежне оцінювання

Оскільки абітурієнти вперше зустрічаються с таким форматом проведення і часто бувають не готові до нього. Саме з метою підготовки випускників до складання іспитів, Міністерство освіти на науки України проводить пробне ЗНО з історії України онлайн та з інших предметів. В результаті усі охочі ознайомлюються з процедурою проведення іспиту, його особливостями, структурою та змістом зошита з тестами, порядком доступу до робочого місця, тощо. Більш того, після завершення пробного іспиту особа має право забрати з собою зошит, щоб потім попрацювати над помилками. Що стосується реєстрації, то вона проводиться заздалегідь й нерідко за це береться адміністрація навчальних закладів, яка робить організовану реєстрацію усіх охочих.

Читайте також:  Структура учебного 2021-2022 года в Украине

Пробний іспит буде проведено 23 березня. Для кожного абітурієнта, який вирішив долучитися до пробного ЗНО, буде визначено місце проведення іспиту, час та робоче місце. Через деякий час представники Міносвіти публікують правильні відповіді, таблицю перечення балів у 200-бальну та 12-бальну системи. Саме тому кожен може дізнатися свій результат та визначити, в якій саме частині програми ЗНО варто поліпшити свої знання.

Структура іспиту з історії України

Кожному, хто збирається проходити тести ЗНО з історії України, потрібно обов’язково ознайомитися з зі структурою іспиту, щоб вдало до нього підготуватися. Взагалі іспит структурно складається з чотирьох частин, кожна з яких має свої особливості.

Іспит розпочинається з тестових завдань, де треба обрати одну правильну відповідь. У цих завданнях дається чотири варіанти відповіді, з яких лише один варіант є правильним. Ці тести оцінюються за шкалою від 0 до 1 бала. 0 виставляється за ті завдання, де відповідь була визначено неправильно чи було вказано декілька варіантів.

Далі йде блок питань, де треба встановити відповідності. Тут можна побачити дві колонки з певною інформацією, яка взаємопов’язана. За відповіді можна отримати від 0 до 3 балів, в залежності від того, скільки відповідностей було встановлено правильно.

Третя частина – це вибір правильної послідовності. Такого роду завдання складаються з набору подій чи фактів, процесів або іншої інформації. Усі пункти треба розташувати у правильному порядку відповідно до самого запитання. Максимально за виконання такого тесту можна отримати до 3 балів, якщо послідовність була визначена повністю правильно.

Читайте також:  Когда будет ВНО в 2022 году?

А от остання частина – це вибір трьох правильних відповідей. Вважається, що це найскладніша частина. У таких тестах ставиться запитання, до якого є три можливі відповіді, які треба відшукати серед семи можливих варіантів. Отримати можна так само максимально 3 бали за кожен подібний тест.

Як показує практика, найперші питання є простими, але поступово їх складність збільшується. Саме тому рекомендується уважно читати усі запитання та зайвий раз не поспішати. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання з історії України складається з 60 різних завдань, на виконання яких відводиться усього лише 150 хвилин. Тести ЗНО з історії України також проводяться під суворим контролем, а тому варто не приносити з собою різні книжки, телефони, шпаргалки та інші заборонені предмети, бо у разі їх виявлення результат роботи може бути анульований.

Програми ЗНО на 2020 рік

Підготовка до ЗНО

Дуже важливим питанням є підготовка до ЗНО з історії України у 2020 році, довідник з тестами минулих років обов’язково стане у нагоді в такому випадку. Взагалі якщо абітурієнт погано знає цей предмет, то отримати дійсно високий бал йому буде дійсно важко. Тому правильна та послідовна підготовка має дуже важливу роль, оскільки саме від неї залежить успішне складання тесту. Іноді щоб гарно підготуватися та надолужити пропущений матеріал варто навіть найняти гарного репетитора, який зміг би за короткий час належним чином викласти увесь потрібний матеріал та допомогти підготуватися.

Також для якісної підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання корисно користуватися спеціальними посібниками. Деякі з них просто містять послідовно викладену коротку інформацію про основні події, факти, дати, тощо. В інших книжках наводяться тести, відповіді до них та пояснення. Взагалі перевагу варто віддавати саме авторитетним виданням, які використовуються для підготовки до ЗНО вже протягом декількох років й містять у собі усю необхідну інформацію з чітким її викладенням. Нерідко у книжках окремо є блоки з завданнями для того щоб абітурієнт міг закріпити пройдений матеріал. Звісно, тести також можна проходити онлайн на офіційних ресурсах Міністерства освіти та науки України та на сайті зовнішнього незалежного оцінювання.

Пробне ЗНО

Взагалі вчителі та репетитори рекомендують приділяти особливу увагу розвитку української держави, етапам її становлення та розвитку. Також потрібно знати усі основні події та дати, факти й обставини. Також можуть зустрічатися питання про особливості культурного та мистецького становлення держави. Для легшого розуміння матеріалу рекомендується вивчати його у хронологічному порядку згідно з пунктами, які містить офіційна програма ЗНО з історії України, що публікується представникам Міносвіти.

Читайте також:  Как предупредить эмоциональное выгорание учителей?

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.