Меню

Підвищення пенсії працюючим пенсіонерам в 2022 році в Україні

Працюючим пенсіонером в Україні нікого не здивуєш. На жаль, реалії нашої країни такі, що рідко коли людина, пропрацювавши все життя, може розслабитися на пенсії.

Покрити витрати на повсякденні потреби, не кажучи вже про надмірності, пенсія в країні часто не в змозі. Тому немає нічого дивного в тому, що більшість людей працюють і після досягнення пенсійного віку та цікавляться, яка буде пенсія працюючим пенсіонерам в 2022 році в Україні.

Для цієї категорії громадян передбачений перерахунок людям пенсійного віку з роботою, адже зі свого заробітку вони, так само, як і інші, сплачують внески до Фонду соціального страхування. Чи буде здійснено перерахунок забезпечення людям пенсійного віку, які мають роботу в цьому році, і за якими нормами розглянемо зараз.

Підвищення пенсії працюючим пенсіонерам в 2022 році в Україні

Коли перераховується пенсія в Україні?

З 1 квітня кожного року (починаючи з 2018 р.) перерахунок проводиться всім, хто має на це право, але не звернувся до Пенсійного фонду.

У 2022 році відразу кільком групам українців буде проведено перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам при звільненні. Разом з тим, у Міністерстві соціальної політики розробляють новий механізм нарахування пенсій, яким планують збільшити роль стажу при встановленні розміру виплати. Це стосуватиметься пенсіонерів з великим стажем роботи, у яких надбавки до пенсії вийшли невисокими через низьку зарплату. В першу чергу це стосується колгоспників, молодших медичних працівників, працівників дошкільних навчальних закладів та інших робітників, які працювали на благо суспільства.

У нашій країні кожен четвертий громадянин – пенсіонер. Протягом 2021 року середній розмір пенсії в Україні значно зріс. При наймні таке говорять спеціалісти Пенсійного Фонду.

Там нагадують, що минулого року в країні двічі підвищували пенсії: з 1 травня (у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму) і з 1 жовтня – для 10 млн. 200 тис. пенсіонерів або 90% від загальної кількості пенсіонерів в Україні. Восени мінімальна пенсія за віком зросла на 10,7% (для непрацюючих та інвалідів), для працюючих і осіб, які не мають повного страхового стажу мінімальна пенсія також збільшилася.

Кому і наскільки перерахують пенсію в цьому році?

Вказане питання є злободнівним, чи буде обмеження пенсій працюючих пенсіонерів, хвилює працюючих та непрацюючих осіб похилого віку. На сьогоднішній час відомо наступне.

Читайте також:  Пенсия инвалидам чернобыльцам в 2021 году в Украине

В новому році зміни погнуться з січня. Щасливчиками стануть пенсіонери зі статусом ліквідатора на ЧАЕС. Далі  підвищення пенсії працюючим пенсіонерам в 2022 році почнеться у березні. Воно торкнеться 10 млн. українців похилого віку. Також на компенсаційні виплати можуть розраховувати особи похилого віку, яким виповнилося більш ніж 75 років.

В липні виплати збільшиться за рахунок підвищення показника прожиткового мінімуму. В жовтні – за рахунок збільшення рівня мінімалки по країні. У грудні знову зміниться показник прожиткового мінімуму. Таким чином пенсія працюючим пенсіонерам держслужбовцям у 2022 році, а також іншим категоріям буде змінюватися за 5 етапами. При цьому про утримання з пенсій працюючих мови не йдеться.

При цьому слід розуміти, що таке пенсія та заробітна плата.  Пенсія – це частково відкладена заробітна плата. Саме від цієї цифри, а також від періоду часу, протягом якого сплачувалися внески, залежить результат.

У 2022 році частину пенсій перерахують. Це пенсії, пов’язані із забезпеченням соціальних гарантій. Так, відповідно до закону «Про державний бюджет України на 2022 рік», передбачається збільшення прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1 липня і з 1 грудня. І будуть перераховані певні пенсії, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

Підвищення пенсії працюючим пенсіонерам в Україні

Але з 1 липня розмір прожиткового мінімуму не перевищує розміру, який застосовувався при перерахунках з 1 жовтня минулого року. Насправді суттєвим у цій категорії перерахунків будуть зміни наприкінці року, з 1 грудня, коли прожитковий мінімум для непрацездатних осіб збільшиться максимально.

Також протягом 2022 року перерахунки пенсій зроблять згідно з рішеннями Уряду. Так, наприклад, останнє рішення, це постанова Кабінету Міністрів України з приводу перерахунків так званих «військових» пенсій.

Осучаснення пенсії працюючим пенсіонерам

Крім того, щорічне підвищення виплат було закладено в пенсійній реформі, що стосується осучаснення пенсії працюючим  пенсіонерам.

Закон, який почав діяти з 01.10.2017 року передбачав не тільки разове підвищення виплат – в ньому закладалися основи для їх щорічного підвищення без звернення пенсіонерів, на підставі наявної у Пенсійного фонду інформації по працюючим пенсіонерам.

Діючими законодавчими актами 2004 року передбачено осучаснення пенсійних виплат кожні 2 роки Для цього працюючі пенсіонери можуть звертатися із заявою до органів Пенсійного фонду і здійснювати перерахунок виплат на підставі додавання стажу, який людина відпрацювала після попереднього перерахунку. Деякі українці своєчасно скористалися пропозицією від держави.

Читайте також:  Выход на пенсию в 2021 году в Украине

Тепер же з 01.04. кожного року (починаючи з 2018 р.) перерахунок проводиться всім, хто має на це право, але не звернувся до Фонду.

Претенденти на перерахування пенсійних виплат

Розмір виплат для пенсіонерів з роботою може бути переглянутий, якщо є одне з нижчеперелічених обставин. Виплата пенсії працюючим пенсіонерам в Україні та перерахунок будуть проводитися для наступної категорії пенсіонерів:

 • людина продовжує працювати після того, як досяг віку виходу на пенсію;
 • людина хоче переглянути порядок нарахувань пенсії;
 • пенсії працюючим пенсіонерам можуть переглядатися, якщо людина подає відомості про свій стаж або зарплату, які раніше не були оприлюднені і не враховувалися;
 • людині підвищили пенсію або у нього змінилися надбавки;
 • відбулася індексація забезпечення тим, хто має роботу.

На обрахунок забезпечення в країні впливають кілька причин. При виконанні обчислень береться до уваги те, наскільки змінився страховий стаж людини, причому можуть бути використані різні варіанти:

 • враховується стаж і зарплата;
 • враховується виключно вислуга років;
 • враховується сума зарплати і вислуга.
Пенсії працюючим пенсіонерам в 2022 році

Так, згідно із законодавством, яке регулює пенсійне страхування, аналіз виплата у зв’язку з роботою, виконується після закінчення не менше 2 років з того часу, як була призначена виплата.

Кому підвищать пенсії з 2022 року?

У 2022 році виплати для пенсіонерів будуть підвищені кілька разів. Можна чекати підвищень виплат таким категоріям як:

 • пенсіонери у віці старше 65 років, при наявності у них страхового стажу від 20 років;
 • люди старше 80 років;
 • працюючі пенсіонери.

Підвищення забезпечення планується 5 разів на рік для різних категорій, вони будуть поступово надавати надбавку для всіх груп на невелику суму.

Куди звертатися для проведення перерахунку?

Перерахунок можна проводити після підсумовування нового стажу, звертатися в структури можна в будь-який термін. Перерахунок забезпечення проходить на початку місяця в якому він звернувся з документами. Перерахунок буде проведено, якщо документи і заявка були подані до 15 числа. При подачі паперів після 15 числа, перерахунок і зарахування прийдуть вже з наступною пенсією.

Чи можуть повернути індексацію?

Індексацією пенсії називають збільшення суми забезпечення, які встановлюються з урахуванням інфляції в країні і середньої заробітної плати за останні кілька років.

Індексацію міністерство планує провести два рази на рік, у липні та грудні. Така практика призводить до поліпшення становища з виплатами. Звичайно, пенсія підвищується не на велику суму, але все ж є зрушення і вони позитивні.

Читайте також:  Розмір пенсії по інвалідності в 2020 році в Україні

Яка формула перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам?

Формула перерахунку пенсії у 2022 році не зміниться. Пенсія буде розраховуватися з урахуванням зарплати на період, коли були призначені кошти, а також того, які коефіцієнти виплат і стажу є у людини. Формула має такий вигляд:

 • пенсія = зарплата х коеф. зарплати х коеф. стажу.

Залежно від індивідуальних даних, які можна вставити в формулу, можна побачити суму виплат для пенсіонера, який працює.

Що робити працюючим пенсіонерам, щоб пенсію перерахували?

Для цього треба звернутися до Фонду соціального страхування і надати цілий список зібраних документів:

 • ксерокопії заповнених сторінок трудової книжки;
 • довідку про те, що людина не займається приватним бізнесом (її видає податкова інспекція);
 • довідку про суми нарахованої та виплаченої зарплати;
 • довідку про розмір стажу;
 • заява за встановленим зразком.

Перед тим, як зробити осучаснення пенсії працюючим пенсіонерам, які працюють в даний час, інспектор перевірить наявність всіх необхідних документів.

Якщо їх недостатньо або вони не встановленого зразка, документи можна донести трохи пізніше, проте сильно затягувати процес також не варто. Багатьох хвилює питання, коли буде перерахунок виплат для пенсіонерів, які працюють, якщо всі папери вже представлені в Пенсійний. Зазвичай, якщо вони подані в першій половині місяця, на наступний можна розраховувати на нову суму пенсії.

Підвищення пенсії для працюючих пенсіонерів у 2022 році – висновки

Підвищення виплат для пенсіонерів – надія на те, що держава дбатиме про своїх громадян. Щорічні зміни проходять дуже повільні і практично непомітні, особливо в часи, коли комунальні послуги — це 80% пенсії. При цьому про оподаткування пенсії працюючим пенсіонерам мови не йдеться.

Виплати будуть і далі підвищуватися, адже середня заробітна плата по країні і прожитковий мінімум не стоять на місці. Держава робить все, щоб люди на пенсії не потребували підвищень і не працювали в похилому віці тільки для того, щоб вижити і мати кошти для існування.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.