Меню

Підвищення військових пенсій в 2018 році в Україні

Кожна людина думає про те, що її чекає в старості. Не винятком є і військові, які віддають значну частину свого життя роботі. Подовгу вони не бачать свої сім’ї, а також ризикують найдорожчим – життям. Військові пенсіонери – це понад 2 мільйони людей. Це доволі значна цифра, і всі вони надіються на те, що держава не забуде про них.  Тому новини про підвищення військових пенсій в 2018 році в Україні чекають не лише люди пенсійного віку, їх сім’ї, але й ті, кому ще довго служити. Чи варта їхня жертва чогось, чи вони будуть залишені на самоті зі своїми проблемами.Кожна людина думає про те, що її чекає в старості

Військові пенсіонери

Ні для кого не секрет, що літні люди витрачають значну частину пенсії на ліки, без яких просто не можуть обійтись. З одного боку підвищення все ж відбувається, а з іншого становище робиться ще гіршим за рахунок зростання цін на комунальні послуги та харчі. Раніше військовим бути було престижно, а їхні пенсії дозволяли їм нормально жити. Наразі ситуація змінилася.

Найбільша проблема в тому, що пенсії колишнім військовослужбовцям підвищуються не за рахунок реформи ПС, а за рахунок підвищення зарплат у збройних силах України. Уряд говорить про те, що варто трохи почекати, коли відбудеться перехід армії на контрактну, тоді стан не лише військових, а й колишніх військових, покращиться. Таким чином планується збільшення кількості охочих потрапити до ЗСУ.

Одразу після збільшення зарплат відбудеться й індексація пенсій. Володимир Гройсман заспокоює, що уряд робить все для того, щоб військові пенсіонери у найближчому майбутньому отримували достойну оплату за свої труди. Менш як через 10 років дефіцит ПФ буде нульовим, а працевлаштування можливе буде лише офіційне. Тоді молодь буде впевненою у захищеній старості, а пенсіонери отримуватимуть достойні пенсії.Військові пенсіонери

Пенсійна виплата

У 2017 році пенсія у колишніх військових дорівнювала трьом тисячам гривень. Цих коштів практично ні на що не вистачало. Але якщо у звичайні дні ще якось можна спробувати зекономити, то коли потрібно пройти лікування чи лягти у стаціонар, то грошей конче не вистачає навіть на найдоступніші ліки.

Читайте також:  Пенсия инвалидам чернобыльцам в 2021 году в Украине

У серпні 2017 року А. Рева запевнив, що зміни до законодавства щодо пенсійних виплат колишнім військовим будуть проводитися. Як не повірити Міністрові соцполітики? І зміни таки відбулися:

  1. При призначенні пенсії планується поетапне зростання мінімальної вислуги, допоки не досягне 30 років. Наразі ця цифра складає 23 роки. Щоб повністю перейти на цю цифру, надається 10 років.
  2. Зміна формули обчислення пенсії. Надбавки та премії тепер враховуватися не будуть.
  3. Тепер максимальне збільшення розміру пенсії складатиме 80%. Наразі ця цифра дорівнює 70.
  4. Також зміни торкнуться тих пенсіонерів, які вийшли на пенсію через звільнення у зв’язку з реформуванням збройних сил. Збільшення максимального розміру збільшиться з 65 до 70%.
  5. Збільшиться й вік тих, хто зможе отримувати пенсії для війскових 2018 в Україні у зв’язку із реформуванням ЗСУ з 45 до 50 років. (за наявності 20 та більше років стажу).
  6. Підвищиться й вік, страховий стаж та вислуга років для тих, хто йде на пенсію за сумісним стажем. До 2027 року вік складатиме 50 років, стаж – 30, а вислуга – 17,5.

За колишнім військовим зберігається право отримання допомоги, яка складає 50% за кожен рік у лавах ЗСУ, при виході на пенсію за станом здоров’я.

Читайте також:  Пенсія інвалідам чорнобильцям в 2021 році в Україні

При підрахунку вислуги років будуть враховувати усі роки навчання у вишах (на державному замовленні). Додається також період, коли військовий проходив навчання в аспірантурі і докторантурі.

Але спеціальні пенсійні режими, які стосувалися держслужбовців, учених, посадових осіб органів місцевого самоврядування, прокурорів, депутатів, скасовуються.

Ще одним цікавим моментом стало те, що індексація пенсій війсковим в УКраїні в 2018 році здійснюватиметься за окремим рішенням Кабміну.

Планує міністр виплатити і субпенсії тим, хто проживав на непідконтрольних територіях і не мав змоги отримувати пенсію. Він наголошує, що це лише перші кроки у змінах на краще.

З 1 числа 2018 року планується посадові оклади підвищити, а надбавки та премії мінімізувати, щоб військовослужбовець чітко бачив скільки повинен складати його місячний дохід.

Отже, держава вкотре дала обіцянку, а як все проходитиме насправді покаже час. Враховуючи статистичні дані, з яких видно, що військовослужбовці часто виходять на пенсію зі стажем 40 років. Тому на підвищення чекаю практично всі представники цієї категорії. Яким воно буде і чи задовольнить не надто примхливих колишніх військових? Сподіваємося на краще та віримо у майбутнє.Рева и Гройсман

One Response
  1. [email protected] net 6 апреля, 2018 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.