Меню

Підвищення пенсії пенсіонерам МВС України в 2021 році

У новому році заплановані зміни кардинального масштабу. Вже сьогодні відомо, що виплат деяким особам пенсійного віку будуть переглянуті в кращу сторону. Яка буде пенсія пенсіонерам МВС в 2021 році в Україні і наскільки вона збільшиться, залежить від швидкості стабілізації економіки і політики держави.

Пенсія МВД в Україні в 2021 році

Пенсійні виплати в 2020 році колишнім співробітникам МВС

Кожне підвищення пенсій відбувається разом зі збільшенням прожиткового мінімуму (далі – ПМ). Крім цього, грошове забезпечення колишніх військовослужбовців може бути підвищено внаслідок Розпорядження президента. На сьогоднішній день гідні виплати отримують пенсіонери МВС, діяльність яких була пов’язана з виконанням небезпечних завдань або службою, наближеною до окупованих частин України.

Бюджетом 2020 був передбачений перерахунок пенсій пенсіонерам МВС. Цього року він був проведений один раз, але це не виключено, що до кінця звітного періоду відбудеться ще одне збільшення грошової допомоги.

Крім того, варто зауважити, що в 2021 році як і в попередньому буде проводитися доплата до щомісячної пенсії за невиплачені гроші в 2016-2017 році. Тривалість виплат залежить від швидкості погашення боргу державою перед колишніми військовослужбовцями.

Уряд розуміє, наскільки складне життя справжнього пенсіонера-військовослужбовця. Брак грошей на лікарські препарати, продукти харчування, реабілітацію, негативно позначається на рівні життя. Проте військові не плачуть і не скаржаться нарівні з іншими категоріями осіб похилого віку. Вони розуміють складність економічної і політичної ситуації, сподіваються на її поліпшення.

Як підвищувалися пенсії-статистика 2018-2021 рр.?

Багато колишніх військових вважають, що держава не дбає, і забула про них. Насправді статистика попередніх років підтверджує, що вони не були обділені увагою. Пропонуємо ознайомитися зі статистичними відомостями 2018-2021рр.:

  • 2018-пенсійне забезпечення військового пенсіонера склало 3178 грн.;
  • 2019-грошова винагорода з боку держави склала 5023 грн.;
  • 2020-військові пенсіонери та колишні працівники МВС гідно отримали пенсійні виплати в розмірі 5864 грн.;
  • 2021 – не виключено, що пенсія військового підвищиться ще, але це відбудеться за умови припинення карантину, пов’язаного з короновірусною інфекцією, при сприятливій ситуації розмір пенсії збільшиться на 8-10%.
Яка буде пенсія в Україні в 2021 році

При розробці закону про Бюджет на майбутній рік ПФУ передбачено збільшення виплат і дотацій на надання допомоги незабезпеченої категорії громадян. Яким чином відбудеться підвищення пенсії пенсіонерам МВС України в 2021 році і наскільки стане відомо трохи пізніше. За даними експертів перші дані будуть отримані в грудні 2020 року.

Оподаткування пенсії пенсіонерів МВС України в 2021 році

Ні для кого не секрет, що при зростанні грошових виплат автоматично збільшується розмір оподаткування. Однак, при перерахунку пенсій колишніх військовослужбовців уряд запевняє зворотне. Вони вважають, що податок не повинен стягуватися за кров’ю зароблену пенсію, тому оподаткування пенсії пенсіонерам МВС України в 2021 році не загрожує, і вони можуть жити в своє задоволення.

Таким чином, при зміні рівня пенсійних виплат люди похилого віку віддали здоров’я за Батьківщину можуть не переживати, що з них будуть віднімані додаткові суми. Отриманою пенсією вони можуть розпоряджатися на власний розсуд.

Про індексацію військових пенсіонерів

Незважаючи на те, що військова пенсія трохи більше звичайної, люди, чия діяльність була пов’язана зі службою Батьківщині, не менше за інших потребують додаткової винагороди. Підвищення цін на соціально значиму групу товарів показало, що в 2020 році і в наступному не виключена індексація виплат.

Багаторічний досвід фахівців управління статистики показує, що індексація має місце при збільшенні рівня інфляції і зростанні соціально значущих цін до максимально граничного рівня. Якщо таке станеться, роботодавці, в тому числі і ПФУ в обов’язковому порядку проіндексують грошові виплати.

Тому військовим пенсіонерам не варто турбуватися про майбутню індексацію. Вона відбудеться, коли будуть створені для неї відповідні умови. Ситуація, що склалася сьогодні, показує відсутність різких стрибків, підтверджує недоцільність проведення індексації на даний момент.

Читайте також:  Пенсія інвалідам чорнобильцям в 2021 році в Україні

Резюме

Військовослужбовець, незалежно від статусу, забезпечує захист рубежів Батьківщини, тому, з її боку він заслуговує відповідної уваги. У новому році президентом і Урядом передбачено чергове підвищення грошової допомоги зазначеним категоріям пенсіонерам. Як і коли воно відбудеться, залежить від складнощів у політичній та економічній сфері. Незалежно від цього, потрібно сподіватися на краще.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.