Меню

Зарплата депутата міської Ради у 2020 році в Україні

Діяльність органів місцевого самоврядування заснована на статтях ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» зі змінами та доповненнями.

Закон регулює всі правові підстави щодо призначення, повноважень та оплати праці депутатів. Таким чином, щоб дізнатися, якою буде зарплата депутата міської Ради у 2020 році в Україні, треба керуватися нормами цього закону.

Українські гроші на фоні прапора

Скільки саме?

Статус депутата міської ради дещо інший, ніж у депутата Верховної Ради. Так, наприклад, місцеві виборчі представники мають право мати інші джерела доходу ніж ті, що фінансуються державою.

Більшість депутатів місцевих рад працюють без фінансування з держбюджету, виключно на громадських посадах. Це закріплено ст.6 вищезазначеного Закону України. Тому грошове забезпечення депутата міської Ради в 2020 році складається тільки з власних прибутків, отриманих на основному місці роботи, від підприємницької діяльності, творчої роботи та інших джерел самофінансування.

Порядок фінансування

 Але ті депутати, що одночасно займають деякі адміністративні посади, мають отримувати за них зарплату з фондів місцевого бюджету.

Так депутат, що був призначений секретарем міської ради, зобов’язаний звільнитися з попереднього місяця роботи, призупинити свою підприємницьку діяльність (за винятком викладацької та творчої у вільний час). На весь термін займання посади секретаря депутат отримуватиме зазначену законом заробітну платню.

 Яку зарплату має держпосадовець

Розмір заробітної плати депутатів міської Ради в 2020 році в Україні визначений тільки тим уповноваженим громадянам, що мають державну посаду.

Нова реформа місцевого самоврядування

Оплата праці таких громадян розглядається на засіданнях органів місцевого самоврядування, та призначається раз на рік. Він залежить від бюджету міської ради, від розміру мінімальної заробітної плати, дивідендів, депозитів, акцій та інших чинників, що впливають на формування грошової виплати.

 З іншого боку, депутати не можуть нараховувати собі величезні оклади та премії, тому що Уряд прив’язав оклад держслужбовця до середньої заробітної платні по країні. Останні новини про підвищення зарплати депутатам міської Ради в Україні підкреслюють, що премії для держпосадовців не мають перевищувати розміру одного окладу. Таким чином можливість наживатися на народних коштах було різко скорочено.

Читайте також:  Підвищення зарплати військовим у 2021 році в Україні

 На прикладі держпосадовців Сумскьї міської Ради можна визначити, яка саме оплата праці буду нарахована міським чиновникам. Останні новини про підвищення зарплати депутатам міської Ради в Україні свідчать, що найвищій оклад має міський голова та перший його перший заступник. Далі йдуть інші заступники з заплатою близько 12 тис. грн.

Витяг с протоколу засідання надається:

Витяг з протоколу

Також ми можемо бачити, що до основного окладу може нараховуватися надбавка за:

 • вислугу років;
 • ранг держслужбовця;
 • особисті досягнення.

Вислуга років надається після першого календарного року займання відповідної посади та складає певний відсоток від нарахованої заробітної платні.

 Ранг держслужбовця присвоюється згідно ст. 39 «Про державну службу» одночасно з призначенням на посаду. Заохочення за особисті досягнення приймається депутатським складом на черговому засіданні депутатів міської ради.

 Діапазон нарахувань залежить від наповненості міського бюджету. Так, у депутатів Київської міської ради зарплата може бути вищою, ніж у депутата Волинської або Херсонської області — просто тому, що в столиці зарплати та відрахування з них значно більші.

Індексування та оподаткування

Індексація зарплати депутатам міської Ради в Україні відбувається згідно ст.33 ЗУ «Про заробітну плату» та її механізм не чим не відрізняється від механізму індексування зарплат інших найманих працівників.

Після закінчення терміну призначення та складення повноважень депутат має зайняти ту посаду, яку він займав до виборів. Якщо це неможливо, то йому призначається оклад у розмірі середньої заробітної плати на період не більше шести місяців.

Ставка податку в цьому випадку становить18 % згідно ст. 167 Податкового Кодексу України. Також с нього стягується податок на Військовий збір у розмірі 1,5%. Ніяких податкових пільг народним депутатам законом не передбачено.

Читайте також:  Повышение зарплаты ГСЧС в 2022 году в Украине

Депутат, що склав повноваження, може претендувати на пенсію:

 • по вислузі років;
 • по інвалідності;
 • за віком.

Якщо можливий вихід на пенсію, колишній депутат має цім право скористатися, а заробітна плата в цьому випадку за ним не зберігається.

Чи можливе скорочення?

 Верховна Рада вже схвалила законопроект про зменшення кількості народних обранців у своїх лавах. Наразі готуються зміни до Конституції, де кількість народних обранців буде прямо залежати від кількості населення України. У Верховні Раді пропонують залишити 300 народних обранців.

 Тим часом скорочення депутатів міської Ради в 2020 році в Україні не набуло широкого розголосу, мабуть тому, що цей процес тільки розпочався. Можливо, скорочення буде проголошено пізніше, вже безпосередньо перед виборами до місцевих рад, що відбудуться 25 жовтня поточного року.

Президент В. Зеленський планує ретельно підготовитися до виборів для того, щоб його партія мала більшість не тільки в Раді, а й в органах місцевого самоврядування. Для цього Президент позначив кураторів на кожну з областей для вивчення ситуації на місцях.

Аналітики доводять, що кількість депутатів місцевих рад буде обов’язково переглянуто. Прогнозується ретельний аналіз та вивчення діяльності місцевих рад. Мірою ефективності буде сума декількох показників, серед яких:

 • надання нових робочих місць;
 • піклування про малозабезпечені верстви населення;
 • стан інфраструктури в регіоні;
 • стан доріг республіканського та місцевого значення;
 • наповненість місцевого бюджету
 • та інші.

Тільки після аналізу ефективності буде прийнято рішення про зміну кількості народних депутатів на місцях. Можливо, додаткові відомості з цього питання ми отримаємо наприкінці літа.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.