Меню

Зміни до пенсійного законодавства України в 2018 році

Не дивлячись на те, що на даний момент Україна є незалежною державою, в неї й досі залишилися ті самі риси соціалістичної держави. Таким чином, не дивно, що наразі влада чинить так само, як колись робилося в СРСР. Нинішня влада приділяє чималу увагу найбільш вразливим категоріям населення. До таких категорій відносяться й пенсіонери. Наразі чималу кількість обговорень викликав пенсійний вік в Україні 2018, останні новини на цю тему є майже на кожному інформаційному ресурсі.

Річ у тім, що наразі дуже гостро стоїть питання про збільшення пенсійного віку. Цього вимагають іноземні кредитори. Однак українська влада розуміє, що подібні зміни навряд призведуть до чогось гарного. А тому вони усіма способами намагаються запобігти таким нововведенням. Треба розуміти, що не все так просто, та сама суть проблеми криється набагато глибше.українська влада

Що нового принесе пенсійна реформа

Перш за все, нова пенсійна реформа, яку планується впроваджувати у 2018 році, принесе накопичувальний вид пенсій. Варто знати, що подібна практика вже застосовувалася в багатьох інших країнах досить успішно. А тому вже дуже скоро прості українці зможуть розраховувати на дві частини пенсійних виплат: страхову та накопичувальну. Але перехід на нову систему для деяких осіб не буде примусовим. За власним бажанням можна доєднатися до системи та почати отримувати новий вид соціальних виплат.

Однак добровільна основа не стосується тих людей, які на момент впровадження будуть молодшими 35 років. Вони будуть залучені до накопичувального процесу в обов’язковому порядку. Більш того, проект реформи дозволяє певним чином керувати своїми відрахуваннями. Можна перераховувати їх до приватних фондів, тим самим зберігаючи їх від нещадного впливу інфляції. Також нові пенсійна реформа дозволяє людям перерахувати усі гроші до державного Пенсійного фонду. Однак це призведе до необхідності у відмові від відсотків.Що нового принесе пенсійна реформа

Які бувають пенсії в Україні

Пенсійні виплати не є єдиними. Вони розділяються на види. Таким чином, наразі існують трудові та соціальні види виплат, що корегуються в залежності від страхового стажу особи. Усього є три категорії пенсій:

  • пенсія за вислугою років, яка вже з 2018 року не буде діяти, бо влада вирішила скасувати такий вид пенсій;
  • допомога від країни у зв’язку з тим, що особі була присвоєна одна з категорій інвалідності в результаті проходження медичної комісії;
  • при досягненні особою певного віку, який чітко зазначається державною владою.

Варто більш детально розглянути останній варіант, бо на даний момент усі дебати в ВРУ стосуються саме нього. Річ у тім, що наразі найбільша кількість уваги прикута до питання пенсійних виплат за віком. Вони, до речі, можуть виплачуватися тільки тим особам, які за своє життя робили відрахування до Пенсійного фонду України. А тому право на допомогу від держави з віком мають ті, хто справно сплачував податки. Якщо вас цікавить більш детальний опис методу нарахування соціальної допомоги, то відвідайте офіційний сайт ВРУ, там можна знайти механізм нарахування пенсійних виплат.Які бувають пенсії в Україні

Яким буде пенсійний вік для народу

Перш за все, треба сказати про меморандум від Міжнародного валютного фонду. Однією з чергових вимог стало саме підвищення пенсійного віку. Якщо Україна не виконає цих умов, то, можливо, МВФ не надасть черговий кредит. Але влада вважає, що такі вимоги не є доцільними, та це свого роду злочин проти народу. А тому поки що ці вимоги розглядають та навряд будуть виконуватися. Наразі ситуація виглядає так, що пенсійний вік для жінок в Україні 2018 складає 57 років, проте цей вік стосується лише тих осіб жіночої статі, які були народжені до 1959 року. Для інших нарахування пенсійних виплат буде відбуватися за умови досягнення 58 років. Більш того, існують спеціальні умови для деяких окремих категорій жінок, що мають право на вихід на пенсію раніше, а саме:

  • особи, які народили або усиновили щонайменше п’ятьох дітей;
  • особи, які піклуються про дітей з інвалідністю;
  • жінки, які самі являються інвалідами або мають серйозні фізичні вади;
  • жінки, які раніше працювали в шкідливих для здоров’я умовах через специфічність своєї професії.

Для чоловіків, звісно, ситуація виглядає трохи інакше. Аби припинити працювати та вийти на заслужений відпочинок, вони мають досягти 60 років. А тому пенсійний вік для чоловіків в Україні в 2018 році буде таким самим, як було встановлено в 2015 році. Однак тут також бувають окремі випадки, коли особи мають право на достроковий відпочинок. Це, наприклад, можуть бути ті самі шкідливі умови праці. Окрім того, військові мають право на вихід на пенсію за вислугою років. Однак це, до речі, на можуть скоро скасувати. До 2017 року вислугу років мали також представники соціальної сфери та освітяни, але влада вирішила позбавити їх цього.

Скільки років треба відпрацювати

Якщо звернутися до чинного законодавства, то стає зрозуміло, що на пенсійні виплати мають право тільки ті громадяни, які сумлінно відпрацювали щонайменше 15 років. Але в такому випадку гарантуються виключно мінімальні розміри пенсії. Аби отримувати більше, страховий стаж повинен досягати 35 та 30 років для осіб чоловічої та жіночої статі відповідно.Нащо збільшувати пенсійний вік

Нащо збільшувати пенсійний вік

Експерти заявляють, що після проведення попередніх підрахунків, вони визначили, що збільшення пенсійного віку має сенс. Однак треба не забувати про те, що цю відмітку треба збільшувати дуже обережно. Бо, наприклад, якщо встановити для чоловіків пенсійний вік на відмітці в 71 рік, а для жінок на відмітці в 66 років, то можливо, що більшість українців просто не доживуть до цього віку. Більш того, за попередніми підрахунками довелося встановити, що збільшення показника дозволить скоротити дефіцит, який роками створювався у Пенсійному фонді України. Майже всі останні новини про пенсійний вік в Україні в 2018 році згадують проблему дефіциту у фонді, бо це дуже важлива й актуальна проблема. Треба розуміти, що при дуже великій нестачі коштів пенсійна система не зможе існувати нормально.

Читайте також:  Підвищення військових пенсій в 2018 році в Україні

Не один раз обговорювалося те, що доцільно було б підвищити стандарти до європейського рівня. Таким чином, наприклад, європейська практика показує, що громадяни спокійно можуть виходити на пенсію у 70 років. Якщо все ж впровадити такі зміни, то навантаження на фонд зменшиться щонайменше на декілька мільйонів пенсіонерів. Треба згадати, що в Україні присутня проблема старіння нації. Це означає, що осіб похилого віку дуже багато. Деякі спеціалісти повідомляли, що підвищення стандарту хоча б на один рік дозволить дуже суттєво зменшити навантаження на ПФ, в результаті чого приблизно через п’ять років дефіциту вже більше не буде. А тому вже зараз складаються різні прогнози та активно підіймається це питання.

Що говорить про це влада

Представники державної влади мають трохи інакшу думку. Не можна збільшувати пенсійний вік не збільшивши тривалість життя українців. Наприклад, в Європі люди в середньому живуть набагато довше, а тому для них нормальна відмітка у 70 років. А тому влада вважає, що нинішній пенсійний вік для жінок та чоловіків 2018 є найбільш обґрунтованим.

Однак пенсійна реформа покликана трохи змінити ситуацію. Більш того, накопичувальні виплати планується зробити обов’язковими, так само як і страхові. На додачу громадянам дозволять самостійно розпоряджатися своїми відрахуваннями. Результатом цього буде те, що кожна людина матиме право самостійно вибирати собі фонд.

Величина виплат та працюючі пенсіонери

Наразі сума виплат встановлена на відмітці в 2000 гривень. Таку суму було вирішено встановити через те, що нещодавно відбувалося зростання мінімальної заробітної плати. Треба зазначити, що в Україні є велика кількість працюючих пенсіонерів. Однак в такому випадку, люди отримують виплати, рівень яких менший від зазначеного. Це передбачено чинним законодавством. Варто згадати про дії активістів, що вимагали відмінити пенсійні виплати для осіб, що навіть в похилому віці продовжують працювати, бо молоді особи не можуть знайти собі місце роботи. Проте влада поки ніяк на це не відреагувала.

Читайте також:  Доплата до мінімальної зарплати у 2019 році

Зміни до пенсійного законодавства України в 2018 році будуть внесені вже найближчим часом. Залишається тільки спостерігати за тим, яким чином вони будуть реалізовуватися та сподіватися, що у влади вистачить на це грошей.працюючі пенсіонери

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.