Меню

Підвищення зарплати ДСНС у 2021 році в Україні

Праця, пов’язана с рятувальними роботами тягне за собою ризик для життя. Висококваліфіковані фахівці, які володіють спеціальним знанням, готові в любий для держави час захистити населення та мінімізувати кількість надзвичайних ситуацій. Незважаючи на це, грошове утримання співробітників вважається не самим найкращим. Тому, зарплата ДСНС у 2021 році в Україні буде переглянута. На скільки вона підвищиться і коли, пропонуємо розглянути прямо зараз.

ДСНС в Україні в 2021 році

Пожежно-рятувальна служба – чим вона займається?

Служба представлена загонами, організаціями, головним призначенням яких є захист населення в надзвичайних ситуаціях, рятування українців та проведення робіт в екстремальних та техногенних ситуаціях. Посадові обов’язки співробітників зводяться до наступного:

 • організаційні – представлені заходами відповідальних осіб на підприємствах серед населення організаційні роботи проводяться в частині ознайомлення з правилами проведення рятувальних робіт та попередження надзвичайних ситуацій;
 • ліквідаційні – роботи пов’язані з порятунком людського життя, працівників підприємств, тварин, цінного обладнання, вжиття заходів щодо швидкого припинення небезпечних ситуацій;
 • профілактичні – заходи направлені на попередження травматизму, для їх проведення на підприємствах є спеціально навчені робітники;
 • гідрометеорологічні – спеціалісти ДСНС займаються відстеженням погодних умов  з метою підготовки населення до несприятливих факторів.

Відповідальне ставлення рятувальників з пожежниками до виконання посадових обов’язків дає можливість своєчасного реагування в кожної окремої ситуації. Завдяки цьому кількість випадків надзвичайного та техногенного характеру стала меншою порівняно з показниками 2019 року.

Доскональне виконання службових обов’язків, посилення контролю з боку керівного складу та уряду, зробили свою справу. Зі свого боку спеціалісти очікують підвищений розмір заробітної плати працівників ДСНС в 2021 році в Україні. Зі слів представників влади перші кардинальні зміни очікуються наприкінці 2020 року чи на початку 2021 року.

Сценарії зростання зарплати ДСНС в 2021 році

Програма розвитку України на 2020-2022 затвердила заробітні плати українців, в тому числі представників ДСНС. З інформаційних джерел стало відомо, що до 2022 року досягне 17000 грн.  Сценарії розвитку економічного становища в Україні можуть бути наступними:

 • класичний – ВВП 2020 року складе 3,7%, середня зарплата збільшиться до показника 12497 грн., у 2021 та 2022 роках вони ВВП буде 3,8 та 4,1% відповідно;
 • оптимістичний ВВП 2021 року складе 5,5%, зарплата робітників наблизиться до рівня 14692 грн., у 2022 році до 16966 грн.;
 • класичний – середній розмір ВВП складе 4,8-6,5%, середній розмір зарплати – 16014 грн. (майбутні зміни мають бути на кардинальними, на рівні попереднього року).
Читайте також:  Підвищення зарплати психолога у 2021 році в Україні

На сьогоднішній день підвищення зарплати рятувальникам прогнозувати рано, оскільки країна знаходиться в карантині. Зміни в оплаті праці відбудуться обов’язково, тільки ніхто  з представників ради не відповість коли це станеться.

Відомо, що зростання грошової винагороди передбачає поетапний порядок, внаслідок чого різкого збільшення цифр пожежники не помітять.

Наказ про підвищення зарплати ДСНС в Україні

Інформація про грошове нагородження робітників ДСНС з’явиться після закінчення епідемії коронавірусу. Зараз сили та державні гроші влади направлені на боротьбу з всесвітньою чумою. Наряду с цим кожен спеціаліст ДСНС повинен знати з чого складається зарплата пожежника.

Зарплата рятувальника складається з доплат:

 • за звання, керівництво загоном, частиною;
 • за роботу понад покладений табелем часу;
 • за суміщення посадових обов’язків, у святкові та вихідні дні.

Преміальні покладаються за позитивний результат операцій, пов’язаних з надзвичайними ситуаціями, виконання робіт з небезпечними хімікатами або радіоактивними елементами.

Грошові виплати рятувальних і пожежних безпосередньо залежать від кількості відпрацьованих годин.

Рядові рятувальники та пожежники отримають грошове нагородження значно нижче спеціалістів з великим стажем роботи. Причинами того є формування зарплати залежно від законодавчо встановленої тарифної сітки. Найнижчий розряд у новоприйнятого рятувальника, найвищий – у керівних працівником з великим стажем роботи. Наприклад, новачки, які мають 27 розряд і коефіцієнт у новому році отримають 5993 грн. Зарплата інших співробітників становить:

 • оклад базового рятувальника згідно нового коефіцієнту становитиме 7530 грн.;
 • завідувач сектору може розраховувати на 7837 грн.;
 • керівник відділу, Департаменту буде получати 9072 грн.;
 • оклад керівного складу представників вищих навчальних закладів ДСНС складе 9681 грн.;
 • уповноважений керівний склад отримаю зарплату в 10142 грн.;
 • головні особи Департаменту можуть розраховувати на посадовий оклад від 10757 грн.
Читайте також:  Зарплата в органах местного самоуправления в 2021 году в Украине

З останніх джерел стало відомо, що наказ про підвищення зарплати ДСНС в Україні в новому році буде оприлюднено дуже скоро. На сьогоднішній день відомо що вона буде гідною і дуже здивує працівників.

Індексація, коли вона відбудеться у 2021 році?

Зацікавленість працівників в проведенні індексації спровокована збільшенням заробітної плати. Останні новини представників органів влади повідомляють, що індексація зарплати працівників державної служби з надзвичайних ситуацій в Україні може дати про себе знати вже всередині чи наприкінці 2020 року.

Зміни виплат відбуватиметься кількома етапами, разом з підвищенням прожиткового мінімуму в січні, липні та грудні. Передбачувані зміни безпосередньо залежать від економічного благополуччя в країні.

На сьогоднішній день управління статистики впевнене, що показник інфляції не перевищить 8%. Експерти доводять зворотне, вони вважають, що в сформованій політичній та економічній ситуації показник перестрибне мітку 12%. При цьому мінімальний оклад рятувальника повинен становити не менш ніж 6 тис. грн.

Скорочення штату ДСНС

Серед представників ДСНС розповсюджена інформація про те, що скорочення працівників ДСНС в 2021 році в Україні відбудеться в обов’язковому порядку. Чутка спровокована завдяки майбутньому підвищенню зарплат.

ДСНС за працею

Рятувальники з пожежниками впевнені, що скорочення буде масштабним оскільки в державній скарбниці не буде вистачатиме грошей на виплату зарплати. Насправді скорочення висококваліфікованих спеціалістів не торкнеться. Головне, щоб вони мали спеціалізовану освіту або посвідчення про проходження курсів підвищення кваліфікації.

В новому році посадові оклади будуть підвищені робітникам, які досконало виконують посадові обов’язки. Такі співробітники цінуються керівництвом і можуть претендувати на кар’єрне зростання. Рятувальники, які ігнорують зазначені заходи, можуть бути не допущені до виконання додаткових обов’язків.

Бюджет ДСНС 2021

Основні напрями бюджетної політики на 2020-2022 роки ґрунтуються на положеннях Програми діяльності КМУ. Формування бюджету залежить від наявності грошей у державному кошику, наслідків епідемії коронавірусної інфекції 2020, запитів Міністерств та інших критеріїв. Планується, що в наступному році державне забезпечення закладів ДСНС стане більшим.

Читайте також:  Зарплата депутата міської Ради у 2020 році в Україні

Перша інформація про бюджет ДСНС стане відома у вересні 2020 року. Закладені на 2021 рік гроші направлені на оновлення інформаційної бази, збільшення заробітної плати працівників, придбання спеціального обладнання та інші заходи, необхідні для виконання посадових обов’язків.

Поряд с цим працівники ДСНС як і раніше будуть сплачувати податки. Обов’язковими в 2021 році податками є:

 • військовий – у розмірі 1,5%, направлено на покращення умов військовослужбовців, які перебувають на лінії зіткнення (матеріальна та технічна);
 • податок на прибуток фізособи –у розмірі 18%.

Збільшити зарплату у 2021 році можна завдяки виконанню ризикових завдань в зоні військового конфлікту.

Резюме

Скрутне економічне становище, викликане спалахом коронавірусної інфекції негативно сказалося на настрої працівників ДСНС. Незважаючи на це зарплата пожежників з рятувальниками буде підвищена. Питання індексації виплат залишається відкритим. Остаточні заключення можна буде зробити після закінчення карантину та перегляду деяких законодавчих актів.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.