Меню

Підвищення зарплата лікаря у 2021 році в Україні

В Україні, як і в інших країнах світу звикли критикувати медиків. З деяких пір ставлення до представників зазначеної професії змінилося. Сьогодні медичні працівники, починаючи від санітарки і закінчуючи керівником установи є затребуваними і значущими.

З цих причин українці впевнені, що зарплата лікаря у 2021 році в Україні повинна бути переглянута в терміновому порядку. Передумовами тому є складні умови роботи в період карантину, недолік кадрів і маленька зарплата.

Українські лікарі

Зарплата медиків в Україні 2020

Щодня ризикуючи власними життями і здоров’ям медики в умовах епідемії коронавірусу медики борються за кожне людське життя. При цьому фахівці отримують не найвищі зарплати. Наприклад, у лютому 2020 року середня зарплата працівників медицини становила 7471 грн., що в 1,5 рази нижче середньостатистичної по країні. Про посадові оклади медсестри взагалі нічого говорити, оскільки їх грошова винагорода знаходиться на межі мінімуму.

З моменту введення карантину і визнання епідемії коронавірусу в країні, парламентом було прийнято рішення про доплату до основної зарплати надбавок у розмірі 300%. Незважаючи на зростання зарплат на території України відзначається масове звільнення працівників медицини. Причини того криються в боязні за власне життя, занепаді сил, відсутності здоров’я, неможливості допомогти хворим внаслідок відсутності медичного обладнання та елементарних лікарських препаратів. Медики не бажають нести відповідальність за життя людини в умовах занепаду галузі.

Тому, головним завданням уряду є відновлення галузі медицини, зміна рівня зарплат у бік зростання. Останні новини про підвищення зарплати лікарям в Україні 2021 свідчать, що перші кроки зроблені. Продовження зростання грошової винагороди очікується в новому році. Наскільки піднімуться заробітні плати залежить від рішення уряду і ступеня наповнюваності державної скарбниці.

Справжні доходи лікарів

Про різницю в зарплаті в країнах ЄС і Україні знають всі. Приїхав недавно з Італії фахівець анестезіолог і реаніматолог заявляє, що в умовах пандемії в Італії медикам виплачується наступна зарплата:

 • медсестрам-2-3 тис. євро;
 • лікарям, які займаються реанімацією хворого-20-30 тис.євро.

В цей час українські фахівці отримують:

 • медсестра – 2-3 тис. грн.;
 • лікар – 7-10 тис.грн.

Врахувати, що медичні працівниками цілодобово знаходяться на ногах, щодня стикаються з важкими випадками і частими психічними відхиленнями, виплачувані кошти можна вважати мізерно маленькими і не виправданими. Зі слів анестезіолога, італійський уряд зрозумів цінність медиків і серйозно ставиться до захисту їх матеріальної бази.

Читайте також:  Підвищення зарплати в 2021 році в Україні

Тому не варто дивуватися і шукати причину чому в деяких регіонах відзначається масове звільнення медичних працівників. Лікарі не збираються ризикувати власними життями і сім’ями заради роботи в жахливих умовах без медичного обладнання та препаратів.

Надбавки за важку працю медиків сьогодні

Як зазначалося раніше в процентному співвідношенні надбавки до зарплат медиків складуть 300%. Незважаючи на досить значиму цифру, зарплата лікарів в країнах ЄС і Америці набагато вище наших фахівців. Наприклад Американський медик щомісяця отримує 16,7 тис. доларів і більше, що залежить від спеціалізації лікаря і навантаження. При цьому влада США наполягає на подальшому зростанні грошових виплат.

Українські фахівці поки не побачили бажаних доплат, однак, міністр охорони здоров’я стверджує, що наказ про перегляд зарплат медиків є і відправлений на виконання по регіонах.

Реформа в українській медицині

Чи отримають лікарі потроєні виплати і коли піднімуть зарплату медикам залишається загадкою. Численні спілкування медиків на тематичних форумах показують відсутність довгоочікуваних надбавок. Пропонуємо ознайомитися з однією з них:

“Гарантовані урядом потроєні надбавки по теперішній час ніхто не отримав. Медиків України цікавить питання порядок їх нарахування. Якщо вони будуть прив’язані до тарифного розряду і будуть дотримані вимоги законодавства, обіцяних 30-60 тис.грн. доведеться чекати дуже довго, оскільки грошей в державній скарбниці немає”.

З урахуванням наказу Про надбавки в 300% і окладом інфекціоніста в 3800 грн., фінальна грошова винагорода має скласти не менше 29 тис. грн. Перегляд зарплат медичних працівників змусив інфекціоністів згадати про те, що зовсім недавно керівництво установ вимагало від них угоди на зниження окладів, внаслідок чого почалося масове звільнення фахівців. Решта інфекціоністи готові виконувати посадові обов’язки за умови відповідного ставлення і нарахування гідної зарплати. Ігнорування праці та вимог лікарів може призвести до негативних наслідків, які сьогодні відзначаються в деяких лікарнях.

Тарифна сітка лікарів 2020

Проведена в країні реформа призвела до того, що тарифна сітка лікарів була скасована. Відмова від неї допомогла сформувати нову модель фінансування приватних медичних установ. Механізм має на увазі формування зарплати медиків в залежності від навантаження і обсягу виконаних робіт. Зарплата медиків після реформи стала іншою.

За останні 3 роки медики відзначили позитивні зміни. Зарплата в порівнянні з 2014 роком збільшилася в 3 рази. Якщо раніше фахівці отримували 3-5 тис.грн., сьогодні їх зарплата коливається в межах 15-20 тис.грн. Остання новинна інформація повідомляє про перегляд зарплат молодших медичних працівників, грошові виплати яких були мінімальними.

Сучасні виплати медиків безпосередньо залежать від кількості укладених контрактів. Приміром:

 • максимальна кількість контрактів для педіатрів має становити 900;
 • сімейним лікарям рекомендовано укладення контрактів не більше з 1800 пацієнтами;
 • терапевти можуть укласти договори з 2000 пацієнтами.

Виходячи з цього посадові оклади медичних працівників склали близько 18 тис.грн., що на 10 тис. грн. більше в порівнянні з попередніми роками. Зазначені показники будуть зберігатися протягом усього року. Надалі розмір заробітної плати лікарів в 2021 році в Україні планується переглянути знову.

Читайте також:  Зарплата вихователя дитячого садка з січня 2019 роцу в україні

Індексація зарплати лікаря в 2021 році в Україні

Важко знайти медика, який би не цікавився питанням, чи буде індексація зарплати лікаря в 2021 році в Україні? Під індексацією розуміється доплата, завдяки якій грошові виплати фахівців стають гідними. Очікується, що новий рік, як і попередні не буде винятком. Індексація відбудеться в обов’язковому порядку.

Великі ціни на соціально-значиму групу товарі, культурний відпочинок та комунальні послуги є прямим підтвердженням цього факту. Коли це станеться говорити рано. На сьогоднішній день головним завданням уряду і медиків є боротьба і перемога над коронавірусною інфекцією.

Якщо індексація відбудеться, про неї дізнаються всі. У разі відмови керівника підприємства нараховувати доплати фахівцям рекомендовано звернутися до Державної служби України, що займається питаннями праці. Відмова в нарахуванні індексації загрожує колосальними штрафними санкціями, які в 2021 році стануть більше на кілька порядків.

Про скорочення медиків

Практично всі медичні працівники впевнені в прийдешньому скороченні штатів. Вони вважають, при збільшенні зарплат в 3 рази будуть переглянуті посадові обов’язки, штатний розпис та інші нюанси. В результаті, скорочення лікарів в 2021 році в Україні стане неминучим. Працювати залишаться керівники і вузько спеціалізовані фахівці. Основна частина медиків буде звільнена.

Насправді зазначена інформація є нічим іншим як чутками. Реалії сучасного життя показують, що країна зацікавлена у збільшенні кількості медиків як у міській, так і сільській місцевості. З цих причин в новому році пропонується збільшення виплат лікарям. Тарифні розряди медичних працівників будуть переглянуті, внаслідок чого молоді фахівці, як і з досвідом роботи будуть отримувати гідні грошові виплати.

Особлива увага влади приділена молодим спеціалістам, які в цьому чи наступному році закінчать вищі учбові заклади. Працевлаштування лікарів здійснюється в екстреному порядку, без роботи не залишиться ніхто. На сьогоднішній час заявок на працевлаштування в медичні заклади більше ніж випускників.

Підвищення зарплат медиків 2021-інформація від МОЗ

З брифінгу, що нещодавно відбувся, стало відомо, що посадові оклади медичних працівників у новому році будуть переглянуті в обов’язковому порядку. Перші зміни кардинального характеру почнуться в середині 2020 року, а саме, в липні. Медичні працівники 2 і 3 ланки можуть розраховувати на збільшення грошової винагороди до 50%. За попередніми даними на наступний рік у бюджеті планується закласти на виплату зарплати не менше 11 млрд. грн.

На сьогоднішній день інформація залишається на стадії пропозиції. Фахівці прораховують видаткову та дохідну частину бюджету сфери освіти. Вони впевнені, що збільшення зарплат удвічі має сенс, інакше, країна пізнає масове скорочення медичних працівників. Спочатку планується підвищення виплат фахівцям працюючих в стаціонарних відділеннях, установах з надання екстреної допомоги, і тим, хто працює з COVID-19.

Читайте також:  Средняя зарплата в Польше в 2020 году по профессиям

Порядок атестації медичних працівників у 2021 році

Щоб зарплата сімейного лікаря в 2021 році була гідною слід дотримуватися вимог законодавства. Одним з них є обов’язкове проходження атестації. Порядок її проходження наступний:

 • у новому році буде враховуватися обов’язкова кількість балів, набрана лікарями на курсах;
 • для лікарів термін чергової атестації настане в 2021 році, при цьому кількість балів безперервного професійного розвитку має становити 50.

У 2021 році лікарям не доведеться надавати звіти про професійну діяльність за останні 3 роки, який раніше займав не менше 3 сторінок. Цього року достатньо портфоліо, із записаною в ньому інформацією про навчання. Зазначений документ повинен бути підписаний керівником установи. Перевірка портфоліо почнеться в 2021 році. Терміни направлення документів-до 1 березня 2021 року. Для проходження атестації лікар зобов’язаний підготувати наступний пакет документів:

 • власноруч написану заяву;
 • копії документів про освіту та інші папери, що підтверджують займатися лікарською діяльністю;
 • лист атестації.

В якості додаткового пакету документів фахівець подає:

 • попередньо підготовлене портфоліо, в якому відображені результати безперервного професійного розвитку;
 • підтверджують наявність балів паперу.

Якщо лікар атестується з метою присвоєння кваліфікаційної категорії йому необхідно за 2 місяці до початку процедури або через 2 місяці після її завершення надати наступні папери:

 • власноруч написану заяву;
 • копії документів (паспорта, інн, диплома про освіту та інших кваліфікаційних посвідчень);
 • лист атестації;
 • освітнє портфоліо;
 • папери, що підтверджують необхідну кількість балів.

Щоб верифікувати інформацію фахівець повинен в обов’язковому порядку з’явитися з оригіналами документів і надати їх на розгляд атестаційної комісії. У разі виявлення факту фальсифікації документів, лікарю буде надано письмову відповідь у проведенні атестації.

Деяка категорія лікарів ігнорує підвищення кваліфікації. У 2021 році вона стане обов’язковою, інакше лікар може бути відсторонений від виконання посадових обов’язків або знижений на посаді. Зазначені заходи негативно позначаться на зарплаті фахівця і його іміджі.

Резюме

Майбутні зміни в галузі медицини свідчать про зростання рівня зарплати медиків. Починаючи з цього року зарплата фахівців планується підвищитися кілька разів.

Підписані парламентом документи свідчать, що фахівці, які безпосередньо працюють в стаціонарі, задіяні в екстреній медицині або займаються лікуванням коронавірусними великими будуть винагородженні престижними надбавками. Реформування, що очікується в новому році спрямоване на підвищення рівня життя медиків, в плані виплати заробітної плати. Майбутні зміни очікуються ближче до осені-зими 2020 року.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.