Меню

Підвищення зарплати прикордонників у 2021 році в Україні

Заробітна плата є основним джерелом існування для багатьох українців, тому не дивно, що всіх хвилює питання її підвищення. Не є винятком і військові, тому що їх зарплата невисока. У зв’язку з подіями, які щоденно відбуваються на кордоні між Україною та Росією, на перший план виходить робота прикордонної служби. Тому цікаво, чи підніметься зарплата прикордонників у 2021 році в Україні.

Зарплата прикордонників у 2021 році в Україні

Фактори підвищення заробітної плати у 2021 році

Події 2014 року дуже вплинули на відношення до військових як простих людей, так і уряду. З того часу було прийнято рішення про збільшення витрат на оборону держави та забезпечення військових у декілька разів. Щорічно у бюджеті виділяють чималу суму на прикордонні війська. Також, за останні 6 років заробітна плата прикордонників збільшувалась регулярно.

Військові мають надію, що 2021 рік не стане виключенням та вони зможуть отримати збільшення заплати. Фахівці кажуть, що для цього є усі передумови, тому що у бюджеті заплановано ріст прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. Як саме це буде відбуватися:

  1. 1 січня 2021 мінімальна заробітна плата зросла до рівня майже 6 тисяч гривень.
  2. З 1.06.21 року планується збільшення “мінімалки” ще на 500 грн. Це означає, що вона буде становити 6,5 тисяч гривень.
  3. До кінця року планується провести ще одне збільшення. На цей раз воно складе усього 200 гривень.
  4. Уряд обіцяє, що до 2023 року мінімальна заробітна плата в Україні буде складати 7176 гривень.

Відповідно до змін мінімальної заробітної плати буде змінюватися розмір заробітної плати прикордонника у 2021 році в Україні.

Наразі відомо, що наказ про збільшення розміру виплат усім військовим, у тому числі і прикордонникам, знаходиться на затвердженні в уряді. Усі з нетерпінням очікують обіцяного підвищення, але поки, мабуть з цим доведеться трохи почекати. На папері підвищення виплат прописано дуже добре, але фактична ситуація виглядає трохи інакше. У бюджеті не вистачає грошей на планове підвищення заробітної плати військовим.

Прикордонникі в Україні

Останні новини про підвищення зарплати працівників прикордонної служби в Україні свідчать, що особисто президент взяв під свій контроль це питання, та разом з урядом вирішує, які витрати є пріоритетними у 2021 році, та за рахунок яких є можливість збільшити виплати.

Читайте також:  Последние новости о зарплате судей в 2020 году

Кому можна очікувати на підвищення виплат

При формуванні бюджету було озвучено цифру, яку планується у 2021 році використати на армію. Ця цифра планувалась на рівні 225 млрд. гривень. Половина цієї суми повинна була піти за зарплати військовим. У цій сумі було заплановано її підвищення. Решта від бюджету армії планувалось витратити на модернізацію техніки, комп’ютерного обладнання та робочих місць військових, незалежно від зони розташування.

Керівництво Міністерства оборони запевнило, що кожен солдат може отримати гідну винагороду за свою службу. На її розмір впливає якість виконання завдань, рівень підготовки, та її постійне підвищення та самовдосконалення своїх професійних навичок. За попередніми даними вже відомий рівень заробітної плати українських військових у 2021 році, яка буде становити:

  • солдат, який проходить службу за контрактом або танкіст може розраховувати на оклад не менше ніж 11,6 тисячі гривень;
  • медичні робітники та волонтери, які працюють на передовій будуть отримувати зарплату на рівні 16,0 тисячі гривень;
  • учасники операції у зоні АТО можуть розраховувати на зарплату від 20 до 24 тисяч гривень, в залежності від виконуваних завдань;
  • пілоти та моряки знов залишаються самими високооплачуваними професіями серед воєнних. Вони будуть отримувати виплати на рівні 19-23 тисяч.
Читайте також:  Размер заработной платы работника СБУ в 2020 году в Украине

Обіцяють, що прикордонники теж будуть мати зарплату приблизно на рівні солдат у зоні АТО, особливо якщо їх місце розташування на кордоні з Донецькою або Луганською областю.

На скільки можливе підвищення зарплати прикордонникам

Поки уряд розглядає варіанти скорочення статей витрат у бюджеті військові вираховують на скільки може бути підвищена їх зарплата. Аналізуючи ситуацію у країні та у світі з коронавірусом, сподіватися на значне підвищення не приходиться. Стаття витрат на боротьбу з пандемією залишається однією з пріоритетних, тому що від вірусу вмирає багато людей. Першим завданням уряду є допомога хворим людям, та спроба сповільнити розповсюдження вірусу.

Зарплата прикордонників у 2021 році

Очікується, що грошове забезпечення працівникам прикордонної служби збільшиться у два етапи. На першому етапі заробітна плата зросте майже на 6%, на другому — підвищення буде становити майже 15 %.

Наразі заробітна плата українського прикордонника складається з двох складників:

  1. Оклад, розмір якого залежить від звання та років, проведених в армії.
  2. Надбавки, яка залежить від багатьох факторів. Для її розрахунку до уваги приймають кількість нагород, важливість виконуваних завдань, місце служби, усі можливі ризики для життя та здоров’я військового та робота у ненормований час.

Було зроблено розрахунки, які показали, що максимальний відсоток надбавок може складати 65% від окладу військового. Вводячи надбавки уряд бажає зробити професію військового більш привабливою для чоловіків. Таким чином вони хочуть залучити більшу кількість чоловіків залишатися в армії після проходження строкової військової служби.

Поки уряд розповідає про свої плани щодо підвищення виплат, фахівці вважають, що протягом 2021 року буде проведено індексацію зарплати прикордонників в Україні мінімум 2 рази.

Кадрові зміни та скорочення прикордонників у 2021 році

Що буде з кількістю прикордонників після підвищення їх заробітної плати? Це питання виникає кожного року майже у всіх військових. Це пов’язано з тим, що усі давно звикли, що будь-яке підвищення супроводжується скороченням штату. І це стосується не тільки військової сфери.

Читайте також:  Підвищення зарплати стоматолога у 2021 році в Україні

Але у 2021 році все буду по-іншому. В цьому прикордонників запевнило керівництво Міністерство оборони. Вони пообіцяли, що скорочення прикордонників в 2021 році в Україні не відбуватиметься. Зараз для уряду пріоритетним завданням є збереження цілісності та непорушності кордонів держави.

Незважаючи на те, що скорочення не буде, мало хто сподівається на ріст чисельності військових взагалі, та прикордонників зокрема. Попередні роки показали, що з причини мінімальної зарплати щороку звільняється приблизно 5 тисяч солдатів та офіцерів. Вони шукають собі роботу в інших сферах, бо їм треба годувати родину та навчати дітей.

Окрім підвищення заробітної плати планується нововведення від Міністерства оборони. Для того, щоб забезпечити військові підрозділи кваліфікованими кадрами, було розроблено програму їх підготовки. Вона містить у собі обов’язкову перепідготовку та атестацію солдатів та офіцерів. Метою цієї програми є розвиток та кар’єрний ріст усіх солдат. У разі якщо хтось відмовиться від участі у заходах, то його може очікувати зменшення заробітної плати або звання.

Незважаючи на тимчасові труднощі з підвищенням виплат та деякими нововведеннями, прикордонників у 2021 році чекають позитивні зміни. Є сподівання, що збільшення заробітної плати, привабить більшу кількість охочих захищати кордони України від вторгнення загарбників. На цей час це є пріоритетним завданням, бо від цього залежить безпека та спокій кожного громадянина України.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.