Меню

План-графік перевірок ДФС на 2019 рік

22 грудня 2019 року податкова служба на своєму сайті оприлюднила графік, по якому планується проводити перевірки в 2019 році. Він включає в себе близько 5 тисяч об’єктів господарювання.

План-графік перевірок ДФС

Структура плану-графіку

Як і в минулі роки, план-графік перевірок ДФС на 2019 рік складається з 4 частин. Податкова служба спочатку оприлюднила тільки два з них:

 1. В першому розділі вказані документальні інспекції організацій.
 2. Другий розділ містить плани перевірки фінансових організацій, а також компаній-нерезидентів.

Таким чином планується перевірити 4946 установ.

Через деякий час податківці оприлюднили ще дві частини:

 1. В третьому розділі приведений план-графік перевірок ДФСу громадян. Цьогоріч служба перевірить 1651 фізичну особу.
 2. Розділ 4 містить дані про заходи по контролю юридичних осіб, з питання вірності обчислення і своєчасної оплати різного роду податків, а саме: військового збору, на доходи фізосіб, єдиного внеску. По цьому розділу ДФС буде здійснено 347 візитів.

До графіка вписані ті установи, котрі володіють певними чинниками ризику. До них відносять:

 • зв’язки з контрагентами, які визнані збанкрутілими або припинили свою діяльність;
 • присутність завищення податкової позики;
 • помічена різниця між операціями покупок і розміром податку на додану вартість;
 • на протязі двох звітних періодів спостерігалося декларування мінусового значення податку на дохід.

Такий комплексний захід може бути проведений тільки один раз на рік. Контролюючі служби можуть провести його тільки на протязі того періоду, який вказаний в плані.

Основними платниками податків, в відношенні котрих буде здійснюватися інспекція, є підприємства з чотирьох галузей господарювання: фармацевтичної, металургійної, сфера торгівлі пальним і побутовими приладами. Також до списку потрапили їх контрагенти.

Документ було сформовано на основі статті 77 ПК України. Також до уваги були прийняті вимоги, вказані в наказі Міністерства фінансів №524.

Структура плану-графіку

Чи може організація відмовитися від інспекції

Організація має можливість не погодитися на проведення комплексної перевірки. Для цього керівництву установи необхідно до утвердження плану заходів по контролю написати відповідну заяву в ДФС. Після цього перевірка буде проводитись в стандартному порядку – на основі плану органів нагляду.

Читайте також:  Отличие ударной дрели от перфоратора и что лучше выбрать

Суб’єкт господарювання може відмовитись від перевірки тільки в тому разі, якщо план контрою ще не був затверджений – діючим законодавством не передбачене внесення змін до плану-графіку.

Які дані внесені в план річного контролю

План перевірок ДФС на 2019 рік містить найменування підприємств, котрі будуть піддані контролю. Крім того документи містять і інші дані:

 • список адрес, за якими податківці будуть проводити перевірку;
 • ЄДРПОУ і рівень ризику підприємств;
 • предмет контролю;
 • дата візиту співробітників служби;
 • тривалість візиту.

Особливу увагу необхідно приділити предмету перевірки. Це певний список питань, на які буде звертати увагу інспектор. Вказаний у річному плані предмет буде впливати на те, що саме буде перевірено в ході інспекції. Для кожної сфери контролю формується чек-лист, який укладається відповідно зі стандартною формою.

Підприємствам важливо слідкувати за періодом інспекції. До уваги береться кількість робочих, а не календарних днів. Співробітники податкової служби не мають права подовжити тривалість перевірки.

Якщо інспекція по різним причинам не була проведена своєчасно, інспектор не може перенести її на інший період. Наприклад, якщо інспекція мала початися 11 березня, а її тривалість в планах комплексних перевірок зазначена, як 5 днів, інспектор повинен покинути підприємство до 15 березня. Він може завершити перевірку швидше, але не має права продовжити її ні на день.

Якщо суб’єкт господарювання належить до великого або середнього бізнесу, тривалість інспекції не може перевищувати 10 робочих днів. Для малих підприємств цей термін складає 5 днів. Однак перевірка може тривати і менший період часу.

Не менш важливо знати, який ступінь ризику є в того, чи іншого підприємства:

 • організації з високим рівнем ризику перевіряються 1 раз на 2 роки, або рідше;
 • з середнім – раз на три роки;
 • низьким – раз на п’ять років.

Варто зауважити, що одна і та ж установа в списках різних інспекцій може належати до відмінних ступенів ризику.

План перевірок ДФС на 2019 рік

Що робити, якщо в плані знайдено помилку

Якщо підприємство в річному плані знайшло помилки в назві організації або ЕДРПОУ, то про це обов’язково треба повідомити в контролюючий орган. Законодавство дозволяє вносити в план-графік зміни, котрі стосуються найменування суб’єкта.

Читайте також:  Підвищення зарплати держслужбовців у 2021 році в Україні

Повна назва підприємства має бути зазначена в направленні на перевірку, яке обов’язково повинен показати інспектор під час візиту. Організація має повне право не допустити співробітника контролюючого органу, якщо цей документ складений з помилками і не відповідає законодавчим нормам. До подібних помилок відносять і неправильно написану назву установи.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.