Меню

Податкові соціальні пільги на 2019 рік

В Україні, як і в багатьох інших державах, кожен громадянин повинен в обов’язковому порядку сплачувати податки. Загалом податки є чи не найважливішою прибутковою статтею держави. Ці кошти потім йдуть на потреби країни, різних державних служб, на оплату праці бюджетників, формування соціальних виплат й допомог, тощо. Однак далеко не кожен громадянин має змогу справно сплачувати податки, оскільки в нинішніх умовах вони забирають левову частку заробітної плати й люди залишаються без коштів на проживання. Для таких громадян державна влада встановлює спеціальні пільги, що покликані зменшити податковий тиск. Ситуація склалася так, що для багатьох родин податкова соціальна пільга в 2019 році стала справжньою необхідністю через складні економічні умови та різке зростання цін.

Податкові соціальні пільги на 2019 рік

Що являє собою пільга та хто має на неї право?

Можна знайти декілька визначень того, чим саме є податкові пільги в Україні. Якщо не вдаватися й зайві подробиці, то вона являє собою якусь певну грошову суму, на які щомісяця зменшується загальна сума податку на прибуток. Цю пільгу може отримати будь-який громадян без якихось виключень, однак треба відповідати певним критеріям. Згідно з положеннями чинного законодавства, розраховувати на зменшення податкового тиску можуть лише ті особи, чий загальний дохід за календарний місяць не перебільшує величину, що являє собою прожитковий мінімум помножений на 1,4. Поріг для отримання пільги постійно зростає завдяки росту прожиткового мінімуму, що відбувається двічі на рік.

Варто знати, що податкова соціальна пільга в Україні також надається й на спеціальних умовах для певних категорій громадян. Наприклад, якщо в родині виховується дитина з обмеженими можливостями або людина самотужки виховує дітей, то тоді гранична сума враховує ще й кількість дітлахів й відповідно до цього збільшується. Є категорії громадян, які можуть отримувати підвищену пільгу у розмірі 150%. До цих громадян відносяться:

Читайте також:  Тарифы на газ для населения в Украине в 2021 году
  1. Особи, які займаються самостійним вихованням дитини або є її опікуном.
  2. Родини, в яких є діти з обмеженими можливостями.
  3. Особи, які вважаються постраждалими внаслідок катастрофи на ЧАЕС, мають відповідне документальне підтвердження.
  4. Громадяни, які мають першу або другу групу інвалідності.
Що являє собою пільга

Також законодавством визначаються громадяни, які мають право на оформлення пільги у розмірі 200%. До них відносять:

  1. Громадян, які мають певні заслуги перед вітчизною. Зазвичай це люди, які здійснили подвиг, якесь відкриття, мають подяки від президента, тощо.
  2. Особи, які постраждали внаслідок війн, були примусово депортовані, репресовані, перебували у вигнанні.
  3. Люди, які брали участь у веденні бойових дій.

Детальніше про розмір пільги

Тепер варто визначити розмір податкової пільги в 2019 році. У законодавстві зазначається, що мінімальна пільга становить половину від суми прожиткового мінімуму для працездатної особи. При цьому при розрахунках береться сума, яка була встановлена саме станом на 1 січня. На початку 2019 року ця сума становитиме 1921 гривню. Виходить так, що стандартна пільга становитиме 960 гривень. Що стосується пільги у розмірі 150%, то вона складатиме 1440 гривень. Пільга у розмірі 200% буде встановлена на рівні 1921 гривні.

Варто знати, що на 2019 рік бюджетною резолюцією було встановлено зростання мінімальної заробітної плати до 4173 гривень. Це призведе до того, що переважна більшість громадян, які нині отримують пільгу, більше не зможуть розраховувати на неї. Загалом її отримуватимуть ті громадяни, які не відпрацьовують місячну норму робочого часу в повному обсязі. Також зменшення податкового тиску залишиться доступним для тих громадян, які отримують й пільги на дітей, оскільки гранична на двох дітей становить цілих 5380 гривень, а на трьох – вже 8070 гривень.

Детальніше про розмір пільги

Як відбувається оформлення пільги?

Податкові соціальні пільги на 2019 рік оформлюються досить просто та не вимагають від громадян якихось особливих зусиль. Особа повинна лише звернутися з відповідним проханням до роботодавця або органів соціального захисту. Також для успішного оформлення потрібно надати пакет документів, що визначається постановою Кабміну. До цього пакету документів входить стандартна заявка, яка має встановлену форму. Цю форму можна легко відшукати в Інтернеті на офіційних сайтах органів соціального захисту. В залежності від особливостей пільги, потрібно надавати власні ксерокопії паспорта, ксерокопії свідоцтва про народження дитини, виписку з органів опіки, свідоцтво про шлюб, тощо. При цьому усі документи мають бути нотаріально завіреними. Також цей перелік може регулюватися та доповнюватися в залежності від ситуації. В деяких випадках надається свідоцтво про інвалідність, тощо.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *