Меню

Податкові зміни на 2018 рік в Україні

Як дають зрозуміти останні новини України, 2018-й може стати роком великих та особливо позитивних змін для усіх підприємців, та й взагалі громадян країни. Ліберальний Податковий кодекс, що відносно недавно був продемонстрований на сайті Асоціації платників податків, вже отримав тисячі схвальних відгуків як від власників українського малого та середнього бізнесу, так і від чиновників.Податкові зміни

Основні положення законопроекту

Головні податкові зміни на 2018 рік стосуються зменшення загальної кількості податків. Замість 14 (що діяли впродовж усього 2017-го), в новому році пропонується залишити всього лише 9. Серед них повинно бути:

  • 5 загальнодержавних: ПДВ, акцизний податок, податок на виведений капітал, ПДФО, а також податок за використання природних ресурсів (в тому числі й водних);
  • 4 місцевих — податки з ФОПів, на землю, нерухомість та сільське господарство.

Як запевняє президент Асоціації платників податків (він же і один із найбільш активних прихильників лібералізації податкової системи), обов’язково потрібно з’єднати відрахування державі на доходи від фізичних осіб та єдиний соціальний внесок. Таким чином вдасться значно спростити тиск на підприємців. Сьогодні в загальній сумі ці дві оплати становлять 40%. Розроблений Гріголом Катамадзе та його прихильниками податковий кодекс зі змінами на 2018 рік пропонує ж встановити ставку на один збірний податок — 32%. Але протягом наступних 2-х років вона повинна поступово зменшитись та встановитись взагалі на рівні 20%.Основні положення законопроекту

Спрощена система

Значної критики зі сторони авторів “ліберального оподаткування” зазнала і спрощена система. Так президент АПП запевняє, що “спрощенка” була вкрай важливою в перехідний період, але зараз вже свою віджила. Майбутнє країни — велика кількість дрібних підприємств мікробізнесу. Лише ті компанії та ФОПи, котрі заробляють до 2-х мільйонів гривень на рік, за переконанням Катамадзе, мають право платити податок за ставкою у 500 гривень в місяць.

Читайте також:  Антикорупційна програма національної поліції України на 2020 рік

Варто зазначити, що хоча ліберальний кодекс і розглядається владними структурами, піти на різкі зміни поки що наміру немає. Уряд пропонує свої зміни до податкового законодавства.

Урядові зміни

Зміни Податкового кодексу України на 2018 рік стосуються кількох основних положень.

  1. Усі компанії, котрі зайняті виготовленням та продажем алкогольних напоїв, тютюнових виробів, віднині не повинні надавати особливого варіанту звітності, як це було багато років підряд. Окремим пунктом стає відсутність необхідності у спеціальній сертифікації для алкоголю.
  2. Для того, щоб в Україні отримати право на виготовлення пива в 2018-му році, підприємство повинно здійснити разову річну оплату у розмірі 300 тисяч гривень. Для усіх же тих вітчизняних виробників, котрі вирішили зайнятись продукуванням вина чи коньяку, ця сума буде дещо вищою і становить 500 тисяч гривень.
  3. Змінилась цифра ставки для податку на нерухомість. Хорошою стала новина про відміну цих виплат для усіх власників нерухомих об’єктів, що зараз знаходяться в зоні АТО.
  4. Передбачається введення в дію особливої системи, котра не дасть змогу реєструвати податкові накладні, що не відповідають дійсності.
  5. Чимало змін стосується і податку на додану вартість. На його відшкодування державою зможуть розраховувати ті, хто потрапить у реєстр заявок. Останній буде складатись в хронологічному порядку.
  6. Зайняті в сільськогосподарській галузі виробники не повинні більше реєструватись в особливому порядку. Для них ця процедура буде здійснюватись на загальних підставах.
  7. Податкові накладні матимуть чіткий строк дії. Як вказують податкові зміни на 2018 рік в Україні, ним буде рівно 1 рік.
  8. Менше уваги будуть приділяти податківці й незначним похибкам в документації, що не мають особливого відношення до самої суті фінансової операції.Урядові зміни

Якими будуть ставки для платників єдиного податку?

Усі підприємці, у зв’язку із величиною їхньої компанії, отриманих за рік прибутків, поділяються на 4 категорії-групи. У 2018-му, як планує уряд, представники першої категорії зобов’язані будуть сплачувати 10% від прожиткового мінімуму щомісячно. Для другої категорії ця сума буде вже більшою, і становить 20% від мінімальної заробітної плати. Варто зазначити, що якщо на початку 2018-го мінімальна зарплата становить 3723 гривні, то підприємці другої категорії змушені будуть віддавати в казну по 744,60 гривень кожного місяця. Звичайно, це ще не максимальна ставка. За обіцянками Гройсмана, до кінця 2018-го, мінімальний оклад становитиме понад 4 тисячі гривень, а, отже, і підприємці змушені будуть віддавати більше.

Для інших категорій бізнесменів, ставка також збільшується.

Подаючи документацію про кількість найманих працівників, підприємцям вже не потрібно буде вказувати у звітах в податкову про тих, хто був мобілізований чи відправився в АТО у складі добровольчих батальйонах.

Збільшення ставок

Хоча поки що Міністерство фінансів і відмовилось ініціювати збільшення будь-яких ставок, проте самі урядовці та депутати часто зазначають у розмовах з представниками преси, що без цього не обійдеться.

На 2018-й рік вже заплановане поступове зростання акцизного податку. Він зростатиме щорічно, аж поки не досягне, передбаченої в директиві ЄС, цифри. До 2025-го року акциз повинен зрости майже у 5 разів.

На розгляд Кабміном внесений законопроект, котрий передбачає індексацію акцизного податку вже за 2018-й рік — на 111,2%. Рентна плата, за пропозицією уряду, повинна збільшитись на 116,8%, а екологічного податку також на 111,2%.

Як вплинуть зміни на бізнес в країні?

Аналітики та представники бізнесу запевняють, що якщо влада не прислухається до запропонованих АПП змін та не візьме курс на лібералізацію умов для бізнесменів, чимало підприємств буде ліквідованого.

Навпаки ж, зменшення податкових ставок спричинила б тільки короткотривалий дефіцит в державному бюджеті — до 10 місяців максимум. “Потепління” може забезпечити народження кількох тисяч нових, ефективних та вигідних для країни підприємств.Як вплинуть зміни на бізнес в країні?

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.