Меню

Нарахування пенсії в 2018 році

Наразі у державі відбувається процес активного реформування усіх галузей та збільшення соціальних стандартів. Окрему увагу треба приділити пенсійній реформі, яка покликана змінити ситуація, яка нині склалася з пенсійними виплатами. В результаті усіх змін буде відбуватися збільшення пенсій, що залежатиме в першу чергу від їх перерахування. Однак поки досі не відомо, яким буде перерахунок пенсії в 2018 році в Україні, бо влада залишається осторонь цього питання. Проте те, що ця процедура все ж відбуватиметься відомо уже давно.перерахунок пенсії в 2018 році в Україні

Осучаснення соціальної допомоги

Перерахунок ще отримав інше найменування – осучаснення. Річ у тім, що нововведення стосуватимуться нової формули, згідно з якою й буде відбуватися нарахування. Відтепер на процес нарахування виплат буде впливати актуальна величина середньої зарплати. Однак треба знати, що нововведення будуть стосуватися далеко не всіх осіб пенсійного віку. Таким чином особи, які вже вийшли на пенсію будуть жити так само, а от ті, кому до поважного віку ще далеко в результаті будуть отримувати трохи більші виплати. Деякі спеціалісти кажуть, що після того, як зміниться механізм нарахування пенсії в 2018 році, соціальні виплати стануть більшими щонайменше на тисячу гривень. Однак в деяких випадках цього й досі буде недостатньо, адже ціни не зупиняються на одних й тих же позначках.

Інші положення реформи

Більш того, збільшення пенсій буде відбуватися за рахунок впровадження нової накопичувальної системи, що широко використовується іншими країнами на даний момент. Згідно з положенням, українці повинні будуть щомісяця робити відрахування не тальки до пенсійного фонду, а ще й до низки інших фондів. Саме з цих відрахувань в результаті й буде складатися заробітна плата людини.

Читайте також:  Останні новини про пенсійну реформу в Україні в 2021 році

Треба також згадати про те, що тепер не можна виходити на пенсію за вислугою. Це було скасовано. Однак такі зміни не стосуються військовослужбовців. Для них й надалі діятиме особлива система. Що стосується самого пенсійного віку,  то його, можливо, можуть збільшити згідно з умовами, що були висунуті МВФ.

Натомість деякі експерти зазначають, що такі умови МВФ є лише звичайними рекомендаціями та їх не обов’язково дотримуватися. Але треба розуміти, що навіть якщо Україна цього не хоче, то рекомендації все одно треба виконувати. Згідно з попередніми підрахунками, підняття планки пенсійного віку навіть на один рік зможе суттєво скоротити дефіцит коштів у Пенсійному фонді таз часом привести його до ладу. На даний момент дефіцит коштів у фонді чималий. Якщо ситуація найближчим часом не зміниться, то влада не зможе гарантувати людям пенсійні виплати.Осучаснення соціальної допомоги

Додаткові рекомендації від МВФ

Окрім вищеназваного, МВФ порадив українській владі утриматися від підвищення пенсійних виплат та взагалі заморозити усі соціальні стандарти. Треба розуміти, що українська влада не може залишати без уваги такі рекомендації, бо в результаті вони впливатимуть на те, чи отримає держава черговий транш. А тому можна очікувати, що в решті решт підвищення пенсії в Україні в 2018 році все ж не відбудеться та все залишиться на тому самому рівні.

Однак річ у тому, що нинішній владі не до вподоби те, що радить зробити МВФ. В Україні наразі існує проблема того, що при піднятті планки пенсійного віку люди просто не будуть доживати до неї. Згідно з статистикою, громадяни нині помирають дуже рано, а тому такі зміни навряд будуть доцільними. А заморозки соціальних стандартів взагалі виглядають абсурдно, бо особи пенсійного віку найчастіше живуть, знаходячись за межею бідності.Додаткові рекомендації від МВФ

Експертна думка

На цьому ґрунті в Україні виник неабиякий конфлікт інтересів. Важко сказати, чи вдасться вирішити це найбільш доцільним шляхом. Проте деякі спеціалісти повідомляють, що позитивні зрушення все ж можливі але за однієї умови. Для цього в державі повинні проводитися більш глибокі реформи. Ті зміни, що робляться на даний момент стосуватимуться скоріше покращення умов життя майбутніх поколінь пенсіонерів. Аби зробити покращення життя осіб пенсійного віку зараз, влада повинна мати неабиякий бюджет. Однак його просто немає, а тому це неможливо. Натомість щоб хоч якось змінити ситуацію, політики вирішили впровадити систему поетапного збільшення виплат пенсіонерам. Якщо економічна ситуація в державі стане значно кращою, то можливі навіть позачергові зростання.

Проблеми зі строками

Основна проблема полягає в тому, що зміни потрібні вже зараз. Проте треба розуміти, що реформування – це досить довгий процес, який потребує декількох років. Спеціалісти кажуть, що на якісне впровадження пенсійної реформи доведеться витратити щонайменше чотири роки. Тільки таким чином політики зможуть прослідкувати за виконанням усіх можливих змін. Вже зараз проект пенсійної реформи отримав чималу увагу та велику кількість прихильників. Деякі люди кажуть, що нова накопичувальна система – це буде головне досягнення року.

Читайте також:  Изменения в пенсионном законодательстве Украины в 2020 году

Накопичувальна система повинна буде з часом зрівняти розміри пенсійних виплат. В результаті цього зникнуть ситуації, коли одна особа могла отримувати більше 10 тисяч гривень щомісяця, а інша повинна була виживати усього лише на мінімальну соціальну виплату.Чи будуть зміни для осіб

Чи будуть зміни для осіб, що продовжують працювати

Насправді перерахунок пенсії в 2018 році працюючим пенсіонерам – це ще одне важливе питання. На жаль влада поки не дає якихось офіційних коментарів, а тому не можна сказати, чи буде відбуватися перерахунок виплат працюючим особам. Треба почекати того моменту, коли буде оприлюднений офіційний проект реформи. Можливо там й буде мітитися інформація з цього приводу. Якщо цього не буде, то працюючі пенсіонери не отримають якихось змін.

Підводячи висновки, можна сказати, що в результаті усіх змін на пенсіонерів точно чекатиме чергове підвищення вже дуже скоро. Але зміни стосуватимуться далеко не всіх громадян України. Наразі МВФ намагається диктувати свої умови, але влада стоїть на стороні народу, а тому все повинно бути добре.

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.