Меню

Податок на нерухомість в 2020 році в Україні

Зміни, що стосуються системи оподаткування цікавлять кожного українця. Що зміниться в теперішньому періоді, яким буде податок на нерухомість в 2020 році в Україні і чого очікувати в подальшому, пропонуємо ознайомитися з нашої статті.

Податок на нерухомість Україна 2020

Терміни сплати податку на нерухомість у 2020 році

Згідно українського законодавства особи, які живуть в розкоші зобов’язані сплачувати податок. Процедура проводиться за місцем реєстрації жителя. Необхідна грошова сума вноситься через банківську установу.

Згідно з податковими повідомленнями ставки податку на нерухоме майно в Україні фізичними особами повинні бути сплачені протягом шістидесяти днів з моменту отримання листа (документ повинен бути отриманий до 01.07.2020 року). Затримка платежу, ігнорування вимог законодавства тягне за собою адміністративні штрафи.

Важливо! У новому році платіжки з податкової будуть приходити всім, у кого квадратура квартири більше 60 м.

Повідомлення не отримано – що робити

Питання, що робити якщо повідомлення не отримано до певного терміну, є самими популярними на форумах. Відповідь регламентована чинним законодавствам. У таких ситуаціях штрафи і пеня нараховуватися не будуть, проте податок буде рости і його доведеться сплатити в обов’язковому порядку.

Якщо платник отримає повідомлення через рік, йому доведеться внести всю плату за прострочений період. З цих причин податкові органи рекомендують сплачувати податок за нерухоме майно 2020 для фізичних осіб в Україні щомісяця.

Повідомлення не отримано? Платник податків зобов’язаний самостійно відвідати податкові органи і взяти його у фахівця. Великим плюсом відвідування контролюючих органів є проведення звірки за попередній період.

Що оподатковується податком на нерухомість?

Відповідно до вимог законодавства податком на нерухомість обкладаються:

 • всі види квартир, в тому числі і комунальні;
 • приватні будівлі (дачі, котеджі, будинки);
 • гаражні споруди, фазенди, літні кухні.
Читайте також:  Інструкція з підготовки бюджетних запитів на 2022 рік

Перед тим як платити податок на нерухоме майно нежитлового призначення слід отримати консультацію фахівця. У 2020 році деяка група будівель має нульову ставку, що дає можливість економії сімейного бюджету.

Податок сплачується не за повну квадратуру, а за площу, що перевищує законодавчо допустимі ліміти. До пільгової відноситься квадратура:

 • для житлових квартир-60 м2;
 • для приватних будівель – 120м2;
 • для квартир з приватними будівлями разом-180м2.

Якщо квадратура останнього будови становить 200 м, значить платити податок потрібно 20. Ставка податку на нерухомість залежить від регіону.

Якщо наявна у власності нерухомість призначені для здачі в оренду і використовується для здійснення підприємницької діяльності пільгова ставка не діє. Власнику доведеться розщедритися і заплатити податок за повну квадратуру.

Платники податку на нерухомість – хто вони такі?

Згідно з ПК платником податку на нерухомість є власник. При цьому не важлива яка частина житла або нежитлового приміщення належить йому є він резидентом чи ні сплатити відповідну грошову суму доведеться в обов’язковому порядку.

Податок на нерухомість-ким він визначається

Останні новини про податок на нерухоме майновідмінне від земельної ділянки визначається рішенням органів місцевого самоврядування. Тому не варто орієнтуватися на певну грошову одиницю, в кожному місті вона різна.

Скількі сплачувати податок

Хронологія попередніх років показує, що ставка податку на нерухомість в Україні визначалася наступним чином:

 • 2016 рік – від 0 до 3%;
 • 2017-2018 рік – ставка зменшена до 1,5%;
 • 2019 рік-ставка обмежилася показником 1,5%;
 • 2020 рік-середній рівень ставки обмежений, становить не більше 1,5%.

Зі слів експертів ставка податку на нерухомість змінювалася разом з мінімалкою. При зростанні мінімальної зарплати податок збільшувався аналогічно. Незважаючи на зменшення податку в цьому році, в грошовому вираженні сума збільшилася з 16 до 48 грн.

Приклад розрахунку податку на нерухоме майно

Зрозуміти наскільки змінилася ставка в теперішньому періоді допоможе приклад розрахунку податку на нерухоме майно.

Власник має квартиру квадратурою 120 м. згідно з пільговими ставками, зайва площа становить 80 кв. м. податок, обов’язковий до сплати становить:

 • при ставці 1,5% – 80*1,5=120 грн.;
 • при ставці 0,5% – 80 * 0,5=40 грн.

Річна сума податку вираховується за допомогою множення щомісячної на 12 місяців. Оплату за цей рік потрібно проводити в 2021 році. Також сплачувати податок можна щомісяця.

Читайте також:  Єдиний податок на 2022 рік в Україні

Скільки становить податок на нерухомість у Вашому місті конкретно

Дізнатися яка сума податку на нерухомість для юридичних або фізичних осіб можна за допомогою телефонного дзвінка в органи місцевого самоврядування або сільську адміністрацію.

У 2020 році здійснюється сплата податку за 2019 рік, тому ставки ні для кого не залишаються секретом. Податок при продажі квартири на 2020 рік і повалення інших угод з нерухомістю визначається на сесії міської ради.

Як правило, прийняті рішення публікуються в інформаційних джерелах і на офіційному сайті органів місцевого самоврядування. При відсутності вільного часу, отримати необхідну інформацію можна в податкових органах при наданні інших видів звітності.

Приклади розрахунку податків на нерухомість по містах України

Зібрані відомості отримані з достовірних джерел, показують відмінності ставок податку на нерухомість в залежності від регіону України.

Одеса

У 2016 році жителі Одеси на міській сесії прийняли рішення, що пільгова ставка для квартир становить 120 кв.м, для приватних домоволодінь – 250 кв. м. при мінімалці 1218 грн. Ставка податку на нерухомість склала 2%, тому вартість квадратного метра склала 24,36 грн.

У 2017 році ситуація змінилася. Пільгова ставка для квартир становить 60 кв.м, для приватних домоволодінь – 120 кв. м. при мінімалці 1378 грн. Ставка податку на нерухомість склала 0,1 %, тому вартість квадратного метра склала 1,38 грн.

У 2018 році пільгові ставки залишилися на рівні 2017 року. Мінімалка збільшилася до 3500 грн., прийнята рішення сесії ставка склала 0,05%, тому в звітному періоді одесити за перевищує ліміт квадратуру заплатять 1,60 грн.

2019 рік-при мінімалці 3723 грн. і незміненій пільговій площі одесити з податком 1% на нерухомість заплатили 37,23 грн. з кв. м.

2020 рік – період, коли потрібно заплатити податки за 2020 рік. При мінімалці 4173 грн. жителі Одеси зі ставкою 1% заплатили 47.73 грн.

2021 рік – крім мінімалки нічого не змінилося. При ставці 1% і мінімалці 4723 грн. жителі міста заплатять 47,23 грн. за кв. м.

Читайте також:  Размер выплаты при рождении ребенка в 2022 году

Києв

2019 рік-при мінімалці 3723 грн. і пільговій площі 60 і 120 кв.м. кияни з податком 1,25% на нерухомість заплатили 46,54 грн. з кв. м.

2020 рік – період, коли потрібно заплатити податки за 2020 рік. При мінімалці 4173 грн. жителі Одеси зі ставкою 1,5% заплатили 62,60 грн.

2021 рік-крім мінімальної зарплати нічого не змінилося. При ставці 1,5% і мінімалці 4723 грн. жителі міста заплатять 70,85 грн. за кв. м.

Не важко зіставити дані і зрозуміти, що рівень ставки на нерухомість в Києві вище в порівнянні з Одесою. При внесенні податків на нерухомість не варто забувати про строки сплати податку на нерухоме майно для юридичних осіб. Ознайомитися законодавчими змінами можна з інтернет-джерел та офіційних урядових сайтів.

Хто з платників звільнений від сплати податку

Законодавством передбачені категорії громадян звільнених від сплати податків на нерухомість. До них відносяться:

 • сім’ї з кількістю дітей 5 і більше;
 • діти, які залишилися без батьківського піклування;
 • інваліди, які виховуються одинокими матерями;
 • Власники нерухомості, яка офіційно визнана непридатною для проживання;
 • особи, які проживають у гуртожитках;
 • Дитячі будинки сімейного типу;
 • дитячий садок;
 • власники житла, що знаходиться в зоні відчуження;
 • шкільні заклади;
 • організації інвалідів;
 • учасники АТО, їхні сім’ї та родичі.

Для полисіння пільги на нерухомість знадобиться підтверджуючий документ. Його пред’явлення є приводом для внесення в виключення при оплаті податку на нерухомість в Україні.

Резюме

Податок на нерухоме майно 2020 для фізичних осіб в Україні залежить від прийнятого рішення на місцевому рівні. Цього року жителі України сплачують податки за 2019 рік.

Платниками є юр- та фізособи, власники житла та комерційного майна, резиденти та нерезиденти. Відстежити законодавчі зміни можна з інтернет-джерел і за допомогою отримання консультації в податкових органах.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.