Меню

Посівний календар огородника на липень 2021 року

Вже багато років тому наші пращури знали, що Місяць має незвичний вплив на жителів Землі, а також на процеси, які відбуваються на планеті. Цей вплив неодноразово помічався у зміні самопочуття, поведінки тварин, у рості рослин, тощо. Місяць має суттєвий вплив на фізичний та психологічний стан людей. Природа Місяця досліджується й досі, а люди намагаються дізнатися більше про його вплив та використати ці знання у своїх цілях. На основі спостережень та дослідів люди створили посівний календар. Цей календар уже давно використовується представниками аграрної промисловості, а також звичайними садівниками чи огородниками. Липень – це справжня середина літа, коли можна не просто висаджувати рослинки, а й навіть збирати перший врожай. А тому посівний календар на червень 2021 року стане в нагоді кожному любителю поборсатися в землі.Місяць має незвичний вплив на жителів Землі

Нащо взагалі посівний календар?

Цей календар створювався, щоб допомогти людям вирощувати найкращі та найбільші врожаї. А календарі містяться усі дати, які є сприятливими чи несприятливими для висадки тієї чи іншої рослинки, збору врожаю, тощо. З плином часу цей календар став настільки популярним, що зараз ним користуються майже усі, навіть ті, хто тільки розпочинає свою роботу в городі. Але треба розуміти, що посівний календар – це не обов’язкова річ та лише з його допомогою не вдасться виростити найкращий врожай. Треба розуміти, що місячний посівний календар на липень для України – це усього лише невеличкий помічник, який ніколи не замінить важку працю та постійний догляд за майбутнім врожаєм.

Що покладено в основу цього календаря?

В основу цього календаря були покладені відомості про усі існуючі фази Місяця. Щоб дізнатися, яка саме нині фаза, достатньо просто поглянути на нічне небо. Там можна побачити, наприклад, лише половинку Місяця і це одразу підкаже вам, яка зараз фаза та яка буде наступною. Дослідники та науковці заявляли, що Місяць впливає на стан рослин,  швидкість їх росту, стан кореневої системи, родючість, тощо. Всі ці показники змінюються відповідно до актуальної фази, а тому рекомендується використовувати у своїй діяльності посівний календар огородника на липень 2021 року, щоб з легкістю виростити гарний врожай. Науковці виділяють аж дев’ять різних фаз Місяця. Але щоб гарно орієнтуватися у календарі, достатньо знати про наступні фази:

 1. Новий та старий Місяць – це дві фази, коли на нічному небі не видно супутника Землі.
 2. Перша та остання чверть – дві фази, коли на небі можна побачити одну відповідну частинку Місяця.
 3. Повний місяць – дуже важлива фаза, яка має найсильніший вплив. В цей час на небі можна побачити велике та ясне коло – Місяць.

Варто знати, що існують також інші назви цих фаз. Деякі з них є народними. А тому не варто лякатися, бо з плином часу люди просто по-різному називали ці природні явища. Знаючи, як саме влаштований посівний календар та як користуватися інформацією, що міститься в ньому, можна застосовувати календар у власних цілях.

Читайте також:  Периодические издания 2022

Гарний помічник для новачків

Тим, хто тільки розпочинає роботу з землею, рекомендується потроху вчитися користуватися календарем. Він допоможе виробити корисні звички та отримати усі необхідні знання, навчитися невеличким хитрощам. Оскільки новачки нічого не знають про сприятливий для посадки рослин час, календар стане у нагоді та допоможе визначити найсприятливіший час. А тому кожному варто обов’язково знайти чи купити собі біодинамічний посівний календар на липень для України.

Поради на липень

 • 1-3 липня. На початку липня Місяць перебуватиме у спадаючій фазі. Це несприятливий для посіву чи висадки багатьох культур, а тому варто приділити увагу чомусь іншому. Можна висаджувати лише селеру, редис, цибулю. Дозволяється збирати врожай зернових, збирати коренеплоди. Варто трохи прибрати ділянку, покосити траву та вирвати бур’ян. Можна прополоти грядки. Також варто попіклуватися про дерева та кущі, необхідно обрізати їх та зробили щеплення.
 • 4-6 липня. Продовження несприятливого періоду, але в цей час висаджувати чи сіяти взагалі нічого не дозволяється. Рекомендується зайнятися культивацією, а також поливом рослин, можна внести добрива. Гарний час для збору врожаю, а також збору ефіроолійних культур. Сприятливий час для сушки овочів та фруктів.
 • 7-9 число. Все ще період спадаючого Місяця, але в цей період дозволяється висадити коренеплоди, бульбові культури, а також цибулю. Варто додатково захистити дерева від хвороб та паразитів.
 • 10-12 число. Сприятливий час для заготовки різної зелені, лікарських трав. Варто збирати усі рослинки, які зберігатимуться недовго. В цей період не треба висаджувати чи сіяти трав’янисті культури, бо вони можуть швидко загинути. Можна також приділити трохи уваги догляду за ділянкою, прополці й покосу.Сприятливий час для заготовки різної зелені, лікарських трав
 • 13-15 липня. Таблиця місячного посівного календаря підказує що в цей період дозволяється висаджувати будь-які культури, окрім садово-городніх культур. Вони не приживуться та дуже швидко загинуть. Також не варто пересаджувати рослини, бо в цей час їх коренева система буде дуже слабкою та вони можуть швидко загинути. І знову варто виділити час на боротьбу зі шкідниками, бо їх дійсно буде забагато. Це дозволить зберегти свій врожай, дерева та кущі.
 • 16-18 липня. Пересаджувати рослинки можна лише в крайньому випадку, але в багатьох ситуаціях цього побити не варто. Не рекомендується висаджувати фруктові дерева та овочеві культури, бо ці дії не матимуть гарного результату. Дуже сприятливий час для витких рослин. Вони обов’язково приживуться та швидко ростимуть.
 • 19-21 число. В цей період обов’язково приживуться та швидко ростимуть кісточкові фруктові дерева. Вони обов’язково даватимуть гарний врожай. Можна пересаджувати рослини, а також розмножувати їх корінням. Гарний час для збору та засушування різних трав. Рекомендується посадити капусту, помідори, огірки, а також перець, гарбуз. Треба не забувати про догляд за ділянкою та рослинами.
 • 22-24 липня. Дуже гарний час для висадки зелені, а також цибулі, часнику, перцю. Рекомендується збирати та засушувати лікарські трави. Ідеальний час для висадки та пересадки квітів. Бережне відношення до них дозволить квітам швидше вирости та розквітнути. Варто також приділити час збиранню врожаю овочів, ягоди, фруктів та насіння.
 • 25-27 липня. В даний період краще зайнятися пересадкою грушевих та сливових дерев, адже їх коренева система буде знаходитися в найкращому стані. Також можна зайнятися розпушуванням, внести трохи добрив, зробити щеплення деревам, а також покосити траву. Але в цей час буде повний Місяць, а тому варто утриматися від посадки якихось рослин, бо вони можуть швидко загинути.
 • 28-30 число. Остання в цьому місяці можливість зібрати врожай зернових культур, а також коренеплодів. Також в цей час можна зайнятися висадкою селери, цибулинних культур, редиски. Вже варто приступати до заготівлі на осінь чи зими сольні, варення.

Ось що сіяти за календарем на липень на 2021 рік. Більш детальну інформацію можна відшукати у повній версії цього календаря, що містить в мережі Інтернет або у друкованих виданнях.зібрати врожай зернових культур

Читайте також:  Вихідні та святкові дні у травні 2022 року в Україні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.