Меню

Посівний календар на 2022 рік для огородника

В міру відступання холодної пори року, городники починають перейматися з приводу того, коли саме слід починати висів насіння. Чітко визначити необхідну дату для будь-якої культури допоможе посівний місячний календар на 2022 рік для України. В ньому зазначені терміни висівання, висадки розсади та збору плодів. Дати визначаються в залежності від того, як розташований Місяць на небосхилі.

На протязі тривалого часу вчені досліджували поведінку рослин під час різних циклів супутника Землі.

Фази місяця

 • ​ Молодик – гострий кінець спрямований в лівий бік
 • ​ Перша чверть – наявна права частина світила
 • ​ Зростаючий – якщо дивитися с правого боку на лівий видно 2/3 місячного диску
 • ​ Повний – повністю видно весь Місяць
 •  Поступово спадає- якщо дивитися з лівого боку на правий видно 2/3 місячного диску
 •  Третя чверть – наявна ліва частина Місяця
 • ​ Спадаючий – кінці світила спрямовані в праву сторону

Досвідчені аграрії, які слідкують за циклами супутника Землі, розрізняють його фази таким чином: якщо форма місячного диску нагадує літеру “р” вважають, що Місяць росте, а коли вона схожа на літеру “с” – спадає.

Віповідно з посівним календарем на 2022 рік для огородника вдалі дні для посіву насіння і висадки розсади припадають на фазу молодика і зростаючого Місяця. Саме в цей час рослини активно ростуть – цьому сприяє швидкий рух соку всередині стебел. Коли ж настає час спадаючої фази, енергетичний заряд скеровується на кореневу систему: садять картоплю та інші бульбові рослини.

Під час першої і третьої чверті календар рекомендує зайнятися прополюванням грядок від бур’янів, обрізанням дерев, оприскуванням рослин. Зібраний в цю пору урожай, буде чудово зберігатися тривалий час.Фази місяця

Молодик триває 3 дні. Під час молодого Місяця не варто садити і пересаджувати роcлини. А також прополювати бур’яни, щоб не пошкодити кореневу систему рослин. Перед молодиком і після нього на городі видаляють бур’яни, прищипують рослини, знищують шкідників, в саду – з дерев обрізають засохлі і хворі гілки, косять зарості.

Читайте також:  Місячний посівний календар на березень 2023 року

Повний Місяць тримається на протязі трьох діб. Саме в цю пору фахівці рекомендують прополювати бур’яни, проріджувати посіви, мульчувати землю і підгортати сільськогосподарські культури. Слідкуючи порадам посадочного календаря на 2022 рік, городники збирають насіння, заготовляють на зиму різносоли, виробляють вино. Процесами щеплення та обрізання займатися не варто.висадка з горщиків

Вплив знаків зодіаку

Фахівці стверджують, що зодіакальні знаки також впливають на активність розвитку рослин.

 • ​ Овен сприяє висіванню редису, зелені та томатів. Цієї пори ведуть боротьбу із шкідниками та здійснюють культивування ділянки.
 • Телець знак добре впливає на всхожість насіння а також на кореневу систему рослин. Культури стійкі до різких коливань температури.
 • ​ Близнюки. Ця пора вважається несприятливою для здійснення посадки або пересаджувння. Зате зодіакальний знак сприяє в обрізанні дерев, прополюванні і косінні бур’янів.
 • Рак має позитивний вплив на ожину, малину та низькорослий виноград. Не бажано заготовляти посівний матеріал.
 •  Леву варто зайнятися видаленням із грунту коренів та різного зілля.
 • ​ Діва, Терези і Скорпіон группа знаків сприяє посадці однорічних культур, квітів і кущових рослин.
 •  Стрілець, Козеріг, Водолій позитивно впливають на посадку перцю, часнику і редису. Слід збирати картоплю.
 • ​ Риби добре садити і пересаджувати культури, оскільки знак впливає на родючість.

Місячний посівний календар огородника

Згідно з данними, які занесені астрологами в посівний календар огородника на 2022 рік (Україна), можна заздалегідь визначитися зі сприятливими та несприятливими днями проведення тих чи інших робіт на городі та в саду. Астрологи стверджують, що рослини посаджені в несприятливі дні будуть хворобливими і кволими.

 • ​ Лютий. В останній місяць зими починають проводити активну підготовку до майбутнього сезону. Городники висівають насіння овочевих культур на розсаду – помідорів, гіркого і солодкого перцю та кореню селери. Через деякий час, коли рослини трохи підростуть, їх пересаджують в теплицю.
 •  Березень. Як тільки прийде справжня тепла весна, з погрібів виносять картоплю, для того щоб вона прогрілася і повипускала паростки перед посадкою, сіють цибулю на перо. Розсаду пересаджують у більші ємкості. Під кінець місяця садівники оприскують плодові дерева, обрізають крони і вносять під їхній корінь добрива.перші роботи
 • ​ Квітень. Обробляють землю перед початком активного висівання. В грунт висівають насіння зелені(салат, кріп, петрушку), гороху, редису, моркви, цибулі. Висівати петрушку на корінь, цибулю на ріпку потрібно під час фази спадаючого Місяця, який сприяє розвитку коренів. Для того щоб тривалий час мати на столі свіжу зелень, її висівають в декілька етапів – через 7-10 діб. В останні дні місяця на ділянку висаджують розсаду всіх видів капусти. Якщо в регіоні передбачаються заморозки, її слід накрити плівкою.
 • ​ Травень. Грунт повторно розпушують. Аналогічно з попереднім місяцем висівають моркву, горох, редис, цибулю, починають висів суниці. В теплицю пересаджують розсаду огірків і томатів. Після того як мине небезпека травневих заморозків молоді рослини висаджують на відкриту ділянку. В цей же час висаджують кабачки, квасолю, баклажани. В перших числах травня висаджують ранні сорти картоплі, а невдовзі розпочинають посадку пізніх сортів.
 • ​ Червень. На початку літа посадочні роботи закінчуються. Із теплиць у відкритий грунт пересаджують розсаду огірків, томатів, перцю, баклажанів. Рослини своєчасно поливають, проріджують, захищають від хвороб та шкідників, видаляють з ділянки бур’яни. Плоди, які уразила плодожерка, негайно збирають і знищують.урожай редиски
 • ​ Липень. Поради посадочного календаря на 2022 рік полягають у внесенні мінеральних і органічних добрив, оскільки плоди починають дозрівати, а для того щоб культури дали щедрий врожай їм потрібно багато корисних речовин. В першій декаді липня заготовляють посадковий матеріал суниці(вусики). Під гілки з великою кількістю плодів підставляють підпірки, щоб уникнути їх перелому. Ближче до кінця місяця висівають насіння багаторічних рослин – ревеню, щавлю, цибулі. При необхідності знищують шкідників.
 •  Серпень. Помідори пасинкують і прищеплюють. По мірі дозрівання збирають овочі, фрукти і корнеплоди. Роблять заготовки на зиму.
 • ​ Вересень. Продовжують збір врожаю та готують його до зимівлі. Незадовго до копання картоплі, зрізають бадилля. В другій половині місяця починають посадку озимого часнику.урожай помідорів
 • ​ Жовтень. Починають підготовку вільного від насаджень грунту до наступного сезону – вносять добрива з великою кількістю фосфору, гній, вапно. Після чого ділянку перекопують або горають, якщо її площа велика. Збирають врожай пізньостиглих яблунь. В третій декаді жовтня висаджують молоді дерева, висівають стійкі до морозу рослини – щавель, петрушку, моркву.
 • ​ Листопад. Виконують остаточні роботи на городі: на ділянку вносять гербіциди, а грядки, які відведені для морозостійких і багаторічних культур, укривають мульчою – соломою, листям. В садку низ стовбура молодих дерев обмотують захисним матеріалом, щоб їх не пошкодили гризуни і зайці.
Читайте також:  Повний місяць у листопаді 2022 року

Сприятливі і несприятливі дати проведення садово-огородніх робіт сформовані в таблицю Посівний календар на 2022 рік

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.