Меню

Правила дорожнього руху України 2021 року

Автомобілів на трасах України з кожним  роком стає все більше. І це не дивно, адже важко собі уявити таке мобільне життя сучасної людини без власного транспорту. Та разом із збільшенням кількості водіїв збільшується і кількість аварій та жертв на дорозі.

Правила Дорожнього руху в новому році

Уникнути небезпеки можна, якщо відповідально вчити правила дорожнього руху України 2021 та дотримуватися їх під час їзди.

Автошкола не обов’язкова

Помилковим є твердження, що усі, хто хочуть отримати водійські права, повинні відвідувати автошколу. Держава таких вимог перед українцями не ставить. Головне, щоб людина вміла справно керувати транспортним засобом та добре знала усі правила водіння. Від так, вчитися можна і самотужки.

Як варіант, можна придбати книжку з правилами, або ж переглянути відео уроки правил дорожнього руху України 2021.

В мережі є чимало сайтів, звідки можна почерпнути актуальну інформацію. Незрозумілі питання можна обговорити на різноманітних тематичних форумах.

Іспит ПДР України

Як відомо, щоб отримати права на водіння потрібно пройти спеціальне випробування – іспит. Такий складається з двох частин – практичної та теоретичної. Якщо раніше здавати «водіння» можна було незалежно від правил, то з нового року не будуть допускатися до водіння ті, хто добре не знає теорію.

Офіційно скласти екзамен онлайн з правил дорожнього руху України можна на сайті СЦ МВС України. Для того, щоб розпочати тестування, попередньо потрібно зареєструватися – вказати своє повне ім’я, дату народження, місце реєстрації.

Дальше розпочинається екзамен онлайн з ПДР України 2021. Майбутньому водію потрібно відповісти на 20 запитань. Варіанти відповідей даються. Запитання можуть доповнюватися зображенням ситуації на дорозі.

Варто врахувати, що не на усі питання можна дати одну однозначну відповідь. Є завдання «із зірочкою». Також трапляються ситуації, коли саме питання сформульовано неправильно та нелогічно. Тому корисно буде поспілкуватися із тими, хто вже здавав такі іспити.

Ознайомитися із повним переліком можливих запитань та їхніх відповідей можна на офіційному сервісі МВС. Умови проведення іспитування там вказуються по окремих розділах.

Щоб відповісти на тести онлайн українською з ПДР України дається 20 хвилин. Тобто на одне питання – одна хвилина. Цього часу достатньо, щоб подумати і відповісти, але недостатньо, щоб скористатися підказками книг чи пошукових систем.

Приклади текстів

Як було сказано раніше, з усіма темами та іспитами можна ознайомитися заздалегідь. Це можна зробити як на спеціальних державних ресурсах МВС, так і на недержавних інформаційних сайтах. Для кращого розуміння суті екзаменування, нижче наведемо приклади того, як виглядають тести ПДР України.

 1. В яких місцях транспортні засоби не можуть зупинятися?
 2. Що називають гальмівним шляхом?
 3. В яких випадках адміністративні органи можуть здійснювати затримання водія?
 4. Що повинен зробити водій, зупинившись на дорозі, перед виходом з автомобілю?
 5. Що прийнято вважати прилеглою територією?
 6. Яке значення має той чи інший знак?
 7. Що передбачає певна розмітка на дорозі?
 8. Що повинен водій увімкнути під час вимушеної зупинки?
 9. Як повинен поводитися на дорозі водій, якщо вага його транспорту не дає змоги здійснити поворот ліворуч?
 10. В похмуру погоду якою видається швидкість автомобілів зустрічних?
Нововведення в ПДР України в 2021 році

Також є цілий ряд запитань, які прямо не стосуються поведінки людини на дорозі, але можуть знадобитися в екстрених ситуаціях. До таких, наприклад, відносяться такі:

 • Що потрібно зробити у разі наявності в рані стороннього тіла?
 • Ким складається європротокол?
 • Як здійснюється зупинка венозної крові?
Читайте також:  Украинские песни 2020 года

Поради, як підготуватися до тестування

Найкращою порадою для успішної здачі іспитів є відвідування автошколи. Хоча, як було сказано в першому розділі статті, це не є вимогою органів МВД, між тим, це найбільш швидкий та ефективний спосіб засвоїти необхідний матеріал.

На курсах обговорюються різноманітні ситуації, спірні моменти, а також розглядається кожне питання кожного білету. Завдяки своєму багаторічному водійському досвіду інструктори вміють пояснити ситуації за допомогою методу моделювання.

Що ж стосується безпосереднього тестування, то тут можна назвати кілька корисних моментів.

 1. В жодному разі не потрібно хвилюватися. В поспіху, що не вистарчить часу, «студенти» часто натискають кнопки занадто швидко. Не варто забувати, що у разі невдачі можна перездати тести. Кількість спроб не обмежується.
 2. Не варто зациклюватися на найскладніших запитаннях. На пошук відповіді може піти надто багато часу. Доцільніше пропустити ті, що забирають найбільше часу та приступити до простіших. Після вирішення основної частини можна переходити до запитань «із зірочкою».
 3. Не варто нехтувати запитаннями про медичну допомогу. За статистикою, хоча б одне із таких обов’язково потрапиться в білеті.

Онлайн-гра як тренажер

Для того, щоб допомогти майбутнім водіям в підготовці до іспиту, а також для осучаснення процесу навчання, громадська спілка «Освіторія» розробила спеціальну онлайн-гру.

Суть її полягає в тому, що «студент» повинен відповідати на запитання, заробляючи віртуальну валюту «вчибакси»  за кожну правильну відповідь. З початку гри користувач отримує стандартного персонажа із стандартним набором аксесуарів. Можна обрати особу жіночої або чоловічої статі. Маючи на рахунку достатню суму вчибаксів, гравець може обрати собі іншого персонажа, зокрема відьму, Франкенштейна чи графа Дракулу, НЛО. Додаткові віртуальні гроші користувач зможе отримувати за перегляд вебінарів. Такі транслюються лише в режимі онлайн в певні дати та час (про це повідомляється гравцю заздалегідь) та мають на меті просвітну місію.

В цій же ж грі є посилання на курси водіїв. Переглянути їх кожен користувач може в будь-який зручний для нього час. Складається такий із 10 модулів.

Читайте також:  Где можно купить ноутбук Apple MacBook Pro в интернет магазине

Як отримати водійські права?

Тести онлайн з правил дорожнього руху України 2021 не впливають на процес отримання водійських прав. Все відбувається так само, як і в минулому – 2020-му році. Звісно, все починається із здачі теоретичної частини. Якщо людина відповіла на питання правильно, вона допускається до практичної частини.

Важливо розуміти, що успішним вважається такий екзамен з ПДР України (білети ДАІ такі ж, які в онлайн версії),  якщо «абітурієнт» відповів вірно хоча б на 18 з 20 запитань. Якщо ж помилок було більше, то за кілька днів можна повторити спробу.

Практична частина передбачає керування транспортним засобом. Потрібно прибути у визначені державою пункти здачі таких іспитів. Автомобіль надається екзаменатором. Останній буде перебувати в салоні разом із водієм та слідкуватиме за його діями на дорозі.

Зазвичай, не доводиться водієві здійснювати якихось особливих дій. Передбачається стандартний набір маневрів, котрими повинен володіти кожен водій. Це можуть бути: коло на площадці (автодромі), поворот, різке гальмування чи імітація різноманітних сценаріїв на дорозі. Якщо водій справляється із усіма завданнями без помилок, екзаменатором ставиться відмітка про успішну здачу екзамену.

Останнє, що потрібно водієві, це – сплатити  збір, а також подати усі необхідні документи для вироблення водійських прав.

Не варто сподіватися, що документи (право на водіння автотранспортом) будуть видані в сам день екзаменації. Як правило, в Україні процес виготовлення «посвідчення водія» триває від 5 днів до кількох тижнів.

На кожну категорію транспортних засобів, водій повинен здавати практичну частину повторно.

Модернізація процесу

Порівнюючи процес екзаменування та видачі водійських прав в Україні та в європейських країнах, стає зрозуміло, що різниця ще досить помітна. В розвинених країнах не потрібно вчитися так довго і самі документи видаються водію куди швидше.

Читайте також:  Нові мультфільми 2021 року

Серед основних проблемних питань, над якими вже зараз розпочали роботу в МВС, варто назвати й наступні.

 1. Спірні питання.  Досить часто користувачі скаржаться, що в онлайн тестах є багато помилкових та спірних питань. З ними погоджуються й інструктори. Це потрібно вирішувати терміново.
 2. Питання з медицини. Спірним поки що вважається питання доцільності тестів з медицини. Як вважає багато водіїв, цього повинні навчати в школах та вузах, але не на курсах водіння. Відтак, з великою ймовірністю, питання про надання першої медичної допомоги з іспитів будуть виключені. Майбутній водій в більшій мірі буде зосереджуватися на правилах та техніках водіння.
 3. Автоматизація перевірки. До сьогодні перевірку правильності відповідей на запитання фахівці з МВС здійснюють в ручну. Важко уявити, що таке є в Німеччині чи, скажімо, Австрії. Така ситуація – пережиток минулого. Це зайва витрата людських ресурсів, а також надмірні навантаження на працівників та велика ймовірність «людської помилки». Вже в цьому році, обіцяють чиновники, ця проблема буде вирішена. Автоматизація перевірки буде вдосконаленою та швидкою.
 4. Відстеження практичної частини. Для попередження «нечесної здачі» та підкупів інструкторів передбачається посилення контролю. Окрім камер відео нагляду та пристроїв відео реєстраторів, автомобілі для екзаменування будуть доповнюватися спеціальними трекерами. Такі будуть більш вдало фіксувати маневреність автомобіля, точність траєкторії з великою точністю.
 5. Атестація автошкіл. Якщо зараз автошколи фактично ніхто не перевіряє, то вже в найближчий рік буде введено обов’язкове атестування працівників таких закладів.

Сподіваємося ця інформація була корисною для Вас. Бажаємо бути мобільними та успішно скласти усі екзамени.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.