Меню

Правила отримання польської візи в 2022 році

Перетин Польщі громадянами України за загальними правилами став доступним після підписання Шенгенської угоди. З тих пір пройшло досить багато часу. Правила в’їзду українців до сусідньої держави змінилися. Тому питання оформлення візи до Польщі 2022 гостро стоїть перед усіма українцями.

Правила отримання польської візи в 2022 році

Про скасування візового режиму

Ситуація з в’їздом українців до Євросоюзу змінилася в 2017 році. Цей період став найкращим для жителів країни. Громадянам України дозволили без отримання візи і тривалого оформлення документа перетинати кордон з Польщею. Для цього необхідно було виконати наступні умови:

 • нові правила видачі польської візи передбачали наявність діючого біометричного паспорта;
 • наявність 18 євро на кожен день перебування в країні;
 • вміння надати компетентним органам мету поїздки до Польщі;
 • надання доказу, що перебування на території сусідньої країни закінчиться раніше 90 днів.

Умови практично здійсненні. Згідно з ними кожен житель України міг претендувати на короткострокове перебування в Польщі. Якщо поїздка передбачає бути тривалою, українці повинні завчасно подбати про оформлення візи. В іншій ситуації проблем не вийде уникнути.

Діючі польські візи

Громадянам України можна виїхати на територію Польщі за кількома візами. Кожна з них передбачає досягнення певної мети:

 • туристична – передбачає відпочинок на території сусідньої країни з метою вивчення культурних пам’яток, туризму, відпочинку або лікування;
 • транзитна – необхідна в ситуаціях, коли кінцевою точкою подорожі українців є зона за межами Шенгену;
 • шопінг – віза на закупи до Польщі 2022 видається на термін не більше 14 днів;
 • бізнес – віза, мета якої пов’язана з відвідуванням конференції, налагодження ділових зв’язків, проведення переговорів;
 • національна – передбачає тривале проживання в країні, вона може бути студентською (при зарахуванні українця до вузу сусідньої країни), Гостьова (при наявності близьких родичів на території Польщі), інвестора (видається при відкритті власної справи на території іншої країни).

Поїздки в Польщу можуть бути одноразовими і багаторазовими, тривалими і навпаки. У сукупності критерії визначають вид візи, за якою можливо виїхати на територію іншої країни.

Особливості оформлення візи

Оформити візу можна самостійно і за допомогою допомоги спеціальних компаній. У першій ситуації необхідно створити заяву на візовий дозвіл і відправити його по системі e-konsulat. Не пройшли реєстрацію анкети розглядатися не будуть. При відсутності вільних місць в системі фахівці рекомендують зробити наступні кроки:

 • самостійно обґрунтувати мету перебування в Польщі, підготувати пакет необхідних документів;
 • провести оплату візового збору, для проведення процедури знадобиться закордонний паспорт і документи на членів сім’ї, які також відбувають на територію іншої країни (при оформленні документів не забувайте про правильність внесення даних, в тому числі і номера телефону).

Після виконання зазначених кроків протягом доби відбудеться активація банківського коду на підставі якого буде надана дата і час відвідування консульства. Якщо зазначені фахівцем колл-центру дата і час не підходить слід повідомити про це оператору. Наступні дзвінок від нього отримаєте через 7 днів. Час і дата знову будуть обрані в автоматичному режимі.

Отримання польської візи в Україні

При відсутності результату протягом 3-х діб необхідно зайти на сайт VFS Global для перевірки статусу. Якщо він активний – слід почекати ще трохи. У протилежній ситуації слід повторно перевірити внесену в анкету інформацію і направити її повторно.

Читайте також:  Світові ювілейні дати в 2021 році

Підготовка документів для поїздки до Польщі

Для вдалого проходження перевірки підготовкою документів слід займатися уважно. Робити це потрібно попередньо. Для цього вам знадобляться:

 • закордонний паспорт в оригіналі і копія 1 сторінки розвороту і інших сторінок, на яких є які-небудь позначки (також необхідно підготувати документи на всіх членів сім’ї, які припускають спільну поїздку в Польщу);
 • документ, що підтверджує оплату візового збору;
 • нові правила отримання польської візи передбачають наявність страховки, що діє на всій території Шенгену (її вартість складає близько 30 тис. Євро);
 • внутрішній документ та його копія (що підтверджують особу українця);
 • 3 фотографії.

При подорожі одного з батьків з неповнолітньою дитиною знадобиться згода другої сторони. Підготовлені українцем документи повинні бути перекладені на англійську мову і завірені нотаріусом. Не дивуйтеся, якщо раптово надійти дзвінок для прибуття на співбесіду. Значить у консулів виникли питання, і вони бажають, щоб ви надали пояснення.

Інші нюанси оформлення візи – важливо знати!

При зборі документів на подорож до Польщі за певних обставин консульство може зажадати інші документи та обґрунтування:

 • підтвердження виду діяльності – для роботи на території іншої країни знадобиться польська робоча віза 2022, підтвердження працевлаштування повинна надати друга сторона;
 • підтвердження фінансової забезпеченості-консульство може зажадати інформацію про готівку на рахунку, наявність кредитних карток;
 • підтвердження місця проживання – таким документів є бронь готелю або запрошення з польської сторони;
 • підтвердження мети перебування в Польщі – як правило такий документ потрібно, якщо передбачається робота по польській візі в Чехію в 2022 році, в таких ситуаціях роботодавець повинен надати відповідний документ.

Якщо українець їде в цілях туризму-підтверджуючим документом стануть квитки і бронь готелю, з метою навчання – студентський квиток і документ підтверджує вступ до навчального закладу, з метою лікування – запрошення з відповідної установи.

Читайте також:  Строки призову до армії в 2022 році

Ціна польської візи 2022

Документи на право в’їзд до Польщі подаються завчасно, не раніше ніж за 3 місяці до передбачуваної поїздки. Рішення консульством приймається протягом 6 днів з моменту оплати візового збору. При детальному розгляді документації захід може розтягнутися на 30 днів. У виняткових випадках-ще на 3 дні.

До відома! Якщо у вас є в закордонному паспорті візові штамп, це не означає, що вам дозволений в’їзд до Польщі. Останнє рішення залишається за прикордонним контролем.

Відкриття воєводської візи

У попередньому 2021 році велика частина українців виїжджала за воєводською візою. Переваги візи переважали над іншими.

Польська віза в 2022 році

Воєводська польська віза – це місцевий документ типу D. видається на підставі воєводського запрошення з метою найму українця на роботу. Згідно з виданим документом українці можуть перебувати на польській території не більше року. При тривалому перебуванні пролонгувати дію документа можна без виїзду на територію України. Отримання воєводської візи відкриває шикарні можливості. Українець може розраховувати на офіційне працевлаштування та перебування на території Польщі.

Також наявність візи дає можливість відвідування інших країн Шенгенської угоди. Термін перебування не повинен перевищувати 3 місяці протягом півроку. Українці можуть заощадити власні витрати. Наявність воєводської візи звільняє від консульського збору.

Наявність документа дозволяє перебувати на території Польщі не тільки основної особи, а й членів його сім’ї разом з дітьми. Сьогодні воєводська віза 2022 відкривається протягом 9 місяців. Процес оформлення відрізняється від звичайного.

Важливо! При перебуванні на польській території за воєводською візою та раптовій зміні роботи необхідно провести заміну воєводського запрошення. Інакше документ буде анульований.

Оформлення дозвільної документації

Нові правила роботи в Польщі передбачають отримання запрошення з польської сторони. Роботодавець може це зробити з боку воєводства. Отримати запрошення можна через посередників, які працюють на території України. Для отримання документа знадобиться страховий поліс, правильно заповнену заяву, фотографії, закордонний і внутрішній паспорт.

Читайте також:  Параметри супутникових телеканалів в 2021 році

Оплата візового збору

Оплата візового збору через банки Kredo Bank, Ідея Банк або Приват допоможе прискорити зустріч з консулом і отримання довгоочікуваної воєводської візи.

Отримання воєводської візи

Про готовність документа буде відомо після відповідного дзвінка. Щоб він вчинив необхідно правильно і повною комплектацією подати документи в консульство і чекати.

Відмова у візі до Польщі

У деяких ситуаціях українці можуть отримати відмову в’їзду до Польщі навіть за умови повного комплекту документів. Такими ситуаціями є:

 • заява заповнена не за формою, внесені не всі відомості від від’їжджають на територію Польщі;
 • у документах є помилки;
 • українцем надана завідомо недостовірна інформація, в більшості ситуаціях це пов’язано з фінансовою стороною питання;
  • термін дії запрошення до Польщі не відповідає запитуваної категорії;
 • у співробітників консульства виникли питання або підозри щодо мети візиту;
 • закордонний паспорт не відповідає вимогам законодавства;
 • українцем раніше були порушені правила міграції.

Щоб у консулів не виникало підозр і зайвих питань необхідно бути законослухняним громадянином своєї країни.

Резюме

У новому році виїзд до Польщі з боку України не зазнав кардинальних змін. Для нетривалої подорожі на польську територію знадобиться мінімум документів. Головним з них є біометричний паспорт.

Для тривалого перебування в Польщу необхідно відстежувати законодавчі норми і вимоги і діяти в рамках правового поля. Папери треба готувати заздалегідь, строки оформлення залежать від категорії візи. Термін розгляду документі може бути 6 днів та 30 днів, що залежить від особливих обставин.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.