Меню

Прогноз цін на нафту на 2022 рік

Не встигла розпочатися військова операція Росії 24 лютого 2022 року проти України, про яку кілька місяців писали всі світові ЗМІ, а біржі відчували побоювання про її наслідки, як ціна на нафту на 2022 рік (сиру) перевищили позначку 100 доларів за барель, побивши максимальне значення котирувань з 2014 року. .

У цьому огляді ми розглянемо вплив збройного конфлікту на світові ціни на нафту та супутні фактори, що її вартість формують, у тому числі розглянемо прогнози біржових брокерів на 2022 рік.

Ймовірність запровадження санкцій на експорт нафтопродуктів

На сьогоднішній день споживачі не маю перебоїв з постачанням нафти з Росії, але у разі запровадження санкційних обмежень, які можуть вплинути на експорт нафтопродуктів, ціни продовжать зростати.

Багато аналітиків сходяться на думці, що подібні обмеження виглядають малоймовірними та вказують на значну нішу Росії у світовому енергетичному ринку. За інформацією Reuters, уряд США на сьогоднішній момент не розглядає санкції на експорт нафти з Росії та інших енергоресурсів.

Аналітики ANZ Reserch сходяться на думці, що такий оптимістичний погляд ховається в тому, що ОПЕК довгі роки скорочували інвестиції, і не здатні в короткі терміни збільшити видобуток на 400 тисяч барелів на добу, як було затверджено в липні 2021 року. При введенні санкцій проти нафтового сектора Росії подолати дефіцит буде досить складно.

За підрахунками експертів, що за минулий період із червня 2021 року ОПЕК+ не змогла забезпечити постачання понад 3 млн. барелів на день. Крім вище перерахованих факторів, центральні банки та уряди у світі намагаються стримати інфляцію, спричинену зростанням ціни на паливо, спричинену подорожчанням нафти.

У листопаді 2021 року США та деякі великі споживачі уклали договір, згідно з яким звільнятимуться стратегічні запаси для зниження зростання цін на нафтопродукти. Введення санкцій проти Росії, внаслідок яких утворюється дефіцит над ринком пропозиції, може підштовхнути ринок до зростання котирувань, що зрозуміло зросте і вартість нафти в 2022 році.

Аналітичний відділ ANZ вважає можливість санкцій проти російської нафти низькою.

Дані, надані IEA за 2021 рік, показують, що обсяг експорту з Росії нафтопродуктів становить 7.7 млн ​​барелів на день, на сиру нафту і конденсат газу припадає 63%. До цього списку також входять гайзоль, мазут, паливо для двигунів на реактивній тязі, тобто ще 37%.

Wood Mackenzi спостерігає зниження попиту на сиру нафту з Росії, але прогнозує, що така тенденція довго не триватиме. За даними трейдерів приблизно 50% експорту Росії надходить до країн Заходу.

Аналітики компанії заявляють, у перспективі вони очікують, що країни споживачі відмовлятимуться від нафти з Росії та її експорт переміститься на відкриті ринки, які не працюють за принципом тісних зв’язків.

Але все ж таки побоювання з приводу санкцій на російську нафту залишаються, їх підігріває те, що США та ЄС відключили ключові банки РФ від системи SWIFT. А ризики потрапити під вторинні санкційні обмеження охолодили бажання працювати з нафтопродуктами з Росії.

Прогноз цін на нафту у 2022 році. Думки аналітиків.

Через продовження війни між Росією та Україною, аналітики вкрай обережно прогнозують ціни на нафту.

Скільки буде коштувати Brent у новому році? Трейдери Primary Vision Network вважають, що на сьогоднішній день найнепередбачуванішим фактором є психологічна компенсація та відгук громадськості на агресію Росії, і вона безпосередньо впливає на ринки збуту. У найближчому майбутньому цей фактор залишиться основним для раптових стрибків та обвалів.

Важливу роль у формуванні вартості нафти у 2022 році відіграє розв’язка воєнного конфлікту між Росією та Україною, а також переговори щодо ядерної програми в Ірані.

Читайте також:  Шпаргалка ФОП-єдинника на 2019 рік

У разі спаду напруженості навколо США та Ірану, зняття з нього санкцій, що, у свою чергу, дозволить йому розширити ринки збуту на країни Заходу, вартість бареля може впасти до 75-80 доларів. З іншого боку, якщо сторони не домовляться і продовжиться санкційний тиск, передумов для зниження ціни немає.

На думку UBS, є два сценарії розвитку подій, за позитивного перебігу подій ціна бареля нафти в 2022 році марки Brent коливатиметься в межах 110-140 доларів. Пов’язано це буде насамперед із політичними подіями у нафтовидобувних регіонах, що у свою чергу призведе до дефіциту пропозиції на тривалий період із малим зростанням середньодобового видобутку.

При розвитку негативного сценарію до кінця року ми можемо побачити марку нафти Brent за ціною в межах 55-80 доларів за барель. Передумов для цього кілька: зростання захворюваності на Covid-19 у Китаї, як наслідок зниження виробництва та споживання нафтопродуктів, нарощування видобутку з боку країн ОПЕК+.

ANZ Research, посилаючись на своїх аналітиків, прогноз цін на нафту на 2022 рік марки Brent в межах 87 доларів за барель у 2022 році.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.