Меню

Розмір військового збору у 2021 році в Україні

Парламент може скасувати чи збільшити тимчасовий військовий збір при завершенні реформи Збройних сил України. Якою мірою військовий збір у 2021 році в Україні йде на фінансування оборони або ж ці кошти йдуть на інші витрати, яким він повинен бути і чи потрібно його скасовувати, з’ясуємо у експертів. Інформація, отримана з перших уст допоможе зробити висновки про важливість податку, або навпаки.

Військовий збір в Україні

Міра тимчасова, але платити потрібно обов’язково і завжди

Військовий збір являє собою додатковий податок, що сплачується українцями з 2014 року (для цього навіть зміни до Податкового кодексу ввели) нібито для потреб ЗСУ, які зіткнулися з «російською агресією» на сході країни.

З того часу минуло більш 6 років, а податок досі не відмінено. Куди витрачаються гроші, на які цілі, питання, на яке хоче отримати відповідь більша частина українського населення.Розмір військового збору у 2021 році в Україні може залишитися на рівні 2020 року чи бути відміненим. Іншими словами, Київ змушує населення скидатися «на ведення війни зі своїми ж громадянами, зрозуміло, прикриваючись «діямипідступного Кремля».

Військовий збір з 2014 року вважався тимчасовим заходом. Однак він донині залишається в переліку податків України. Більш того, в нинішньому році виплати населення стали ще більше.

«Тимчасовий» податок зростає в обсязі: українці віддають все більше грошей на військовий збір. Наприклад, в одній тільки Харківській області з початку року надійшло 347 млн.грн.. військового збору, а це на 69,6 млн.грн.. більше надходжень, ніж у попередньому році. Очевидно, що якщо взяти всі 22 області, додавши до них частину Луганської та Донецької, які контролюють ЗСУ, а потім всі ці зібрані кошти помножити на п’ять років, то сума буде дуже серйозною.

Ніж чим узнати якою буде сплата військового збору в 2021 році, народ вимагає відповісти, куди саме йдуть ці гроші, чому українська армія, незважаючи на такі фінансові вливання, постійно радує ЗМІ черговим іржавим катером, БТР з легко прострілюваною бронею або вибухаючими мінометами?

З часу введення цього збору в українських ЗМІ з’явилося вже достатньо інформації, яка свідчить про те, що гроші, зібрані під виглядом військового збору, розчиняються в Державному бюджеті України, а не йдуть безпосередньо на рахунки Міноборони.

У країні досить умільців, які знають, як «розпиляти» бюджет, в тому числі і ту його частину, яка формується за рахунок військового податку. Населення вважає, що майбутнє зростання військового збору пов’язане зі зростанням апетитів української влади, що наживається на цій афері.

Читайте також:  КЗПП України чинний з коментарями 2022

До речі, деяка частина українців досі пам’ятає, що податок спочатку вводився як тимчасовий захід, але немає нічого більш постійного, ніж «тимчасове» – вважають експерти.

Новий розмір військового збору у 2021 році в Україні

Розмір військового збору в Україні може змінитися для окремих категорій громадян України, щомісячний дохід яких перевищує розмір мінімальної заробітної плати, і, навпаки, зменшитися для тих українців, які мають нижчі доходи, передають інформаційні джерела. В КМУ зареєстровано новий законопроект, завдяки якому очікується збільшення обов’язкового війського збору.

Скільки військовий збір

Новий законопроект покликаний встановити розмір військового збору в залежності від розміру середньомісячного доходу громадянина. Відповідна шкала ставок військового збору виглядатиме наступним чином:

  • 0,5% – відсоток для прибутків, сума яких менш ніж за розмір законодавчо встановленої на новий рік мінімалки;
  • 1,0% – для українського населення яке заробляє мінімалку, або має зарплату до 15 тис. грн;
  • 1,5% – при прибутку в розмірі 15-40 тис. грн.;
  • 2,5% – для українців, прибуток котрих становить40-100 тис.грн..;
  • 3,5% – вказаний відсоток планується знімати з зарплатв розмірі 100-500 тис. грн.;
  • 4,5% – для українців, прибуток котрих становитиме500 тис. грн. – 1 млн. грн.;
  • 5,5% – відсоток буде сплачуватимуся, коли прибуток становитиме від 1 млн. грн. до 5 млн. грн.;
  • 6,5% – відсоток військового розміру для українців з прибутком від 5 млн. грн. до 25 млн. грн.;
  • 8,5% – обов’язковий податок буде сплачувати населення, яке має дохід від 25 млн. грн. до 100 млн. грн;
  • 10,0% – самий великий відсоток сплачуватимуть українці з прибутком від 100 млн. грн. і більше.

Рахунки для сплати військового збору за новими тарифами стануть відомі наприкінці цього року.

Примітно, що до категорії платників військового збору належать і резиденти, і нерезиденти, які офіційно отримують доходи в Україні.

Читайте також:  Как продать серебряные и золотые монеты дорого

Також у КМУ було запропоновано розглянути законопроект щодо скасування військового збору. Якщо буде відмінено збір, не виключено, що відбудуться нові зміни до Податкового кодексу, які можуть бути направлені на введення нового для всіх українців податку.

Що думають експерти про військовий збір в Україні?

У розвинених країнах кількість податків набагато менше, ніж в Україні. Так, високі податки сприяють тінізації економіки і не сприяють її плідному розвитку. Наша економіка ж знаходиться не в кращому стані. Експерти сходяться на тому, що військовий збір необхідно скасовувати. Вже сьогодні існують пільговики і ряд категорій хто не платить військовий збір. Чи зробить це уряд, для усіх залишається загадкою.

В недавньому інтерв’юексперт з військових питань Інституту євроатлантичного співтовариства Ігор Козій зазначив:

«Ми не можемо сказати, якою мірою ці кошти йдуть на фінансування оборони, оскільки у нас немає серйозного демократичного контролю, тому сказати в якій пропорції, що і куди пішло, ми з вами не зможемо».

Експерт Борис Кушнірук вважає, що військовий збір не є поганим, бо з точки зору грошей, він не так багато дає, але він є прямим податком на доходи і це провокує велику тінізацію. Він зазначив, що податок йде саме на військові цілі, які важливі на сьогоднішній час для усієї країни:

«Я б з цих міркувань з інших джерел компенсував цю суму, але не шляхом військового збору, тому що в цьому плані він є негативним, як для мене. Є активи, є ПДВ, є й інші непрямі податки, на яких можна знайти ту саму суму, але вона не буде штовхати економіку в тінь».

При цьому більшість експертів вважають, що одним податком армію не забезпечити. Це всього лише додатковий ресурс, який потрібен. Зміни в реформуванні повинні відбутися, вони необхідні для формування джерела грошей, які необхідні для фінансування військових сил.

Потенційне скасування податку на прикладі інших країн

Ніж чим вводити нові реквізити для сплати військового збору, треба подумати, чи важливий він на сьогоднішній час. Деякі депутати впевнені, що військовий збір необхідно взагалі скасувати, для цього є інші статті доходів. В державі необхідно навчитися податки збирати з тих, хто їх собі мінімізував через закони.

Читайте також:  Реформа ДСНС України в 2021 році

Коли військовий збір затверджувався, була жахлива ситуація, з точки зору України, і тому шукали будь-яку можливість, щоб фінансувати армію і військові сили.

Зараз ситуація більш передбачувана і стабільна, тому, з цієї точки зору, правильніше, безсумнівно, відмовитися від прямого податку, яким є військовий збір і переходити на інші джерела знаходження коштів, які необхідні для фінансування військових сил.

Він вводився спочатку на рік, потім продовжували. Видно сподобалося уряду, щоб збір залишався. Але, по суті, можна було б і не вводити військовий збір, а збільшити прибутковий податок.

У Грузії свого часу, коли робили податкову реформу, там залишили 5 податків, а в Україні на сьогоднішній час їх 25, чого немає не в жодної державі.

Тому депутати вважають, чим менше податків, тим краще. Після того, як минуло 6 років ситуація стабілізувалося, що автоматично притягло за собою рішення про відміну військового збору. Коли це станеться, залежить від рішення влади.Новий уряд має розробити іншу модель оподаткування. Хоча високі податки ніхто не підтримає, треба зробити крок вперед. Треба думати про майбутнє економіки, а не про фінансування війни між українцями.

Резюме

В новому 2021 році можуть відбутися зміни кардинального характеру. Якими вони будуть, залежить від рішення президенту та депутатів. На сьогоднішній час в КМУ на розгляді знаходяться деяка законопроектів, які пропонують збільшити  в процентному відношенні розмір військового збору, зовсім скасувати його та переглянути норми Податкового кодексу.

Який документ буде підписано, стане відомим пізніше. А зараз держава робить все можливе, щоб припинити спалах корона вірусної інфекції на території України.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.