Меню

Прогноз погоди на травень 2022 року

Яка буде погода в травні 2022 року в Україні хвилює не лише сільських мешканців та фермерів, а й городян. Попри прогнози кліматологів та народних синоптиків, що обіцяли апокаліптичну зиму, нестерпні морози та сильні вітри обминали й західні, й східні області. Грудень й січень радували теплом та зеленою травою, у лютому здавалося, що весна вже на порозі, а у березні засипало снігом не лише північ, а й південь.Яка буде погода в травні 2021 року в Україні

Яким синоптикам вірити

Прогноз погоди складають не лише спеціалісти, що працюють у державному Гідрометцентру. Його представляють на багатьох сайтах, в мобільних додатках. На одному Інтернет ресурсі обіцяють чудову погоду, на іншому дощ. Якщо пишуть про спеку, напевно, варто брати з собою парасольку. Від невірних прогнозів особливо страждають фермери, адже вони мусять орієнтуватися на погодні умови, потерпають комунальні служби, бо не встигають підготуватися до снігопадів, через що люди не можуть вчасно добратися на роботу.

Гідрометцентру починають не довіряти, багато хто орієнтується на популярні сайти. Комп’ютерні програми добре працюють, коли стоїть антициклон, адже тоді тиждень або два світить сонце, влітку температура переходить за позначку в 30 градусів. Якщо прогноз погоди на травень чи на квітень складає спеціаліст, що поєднує свій досвід та новітні технології, йому можна вірити.

Не зважаючи на застаріле устаткування синоптики Гідрометцентру з великою точністю розраховують погоду, за три доби на 90%, за 4–5 на 80%. Спеціалісти використовують інформацію, що надходить з супутника та метеостанцій, яких в Україні понад 180, але в них немає новітніх радарів. Сучасні аеролокатори, завдяки котрим можна спостерігати за хмарами та попереджати про наближення злив та смерчів, працюють лише в Борисполі й Запоріжжі. Але навіть у європейських державах, де давно встановлене дороге обладнання, не завжди зможуть передбачити кількість опадів, силу вітру.Яким синоптикам вірити

Погода від професійних синоптиків

Дощі до України приносять повітряні маси. Вони формуються в Атлантиці, тому більшість опадів виливається в горах й часто не доходить до східних та південних областей. Мешканці Прикарпаття страждають від повені, коли Тиса та Прут виходять з берегів, вода мчить на великій швидкості та руйнує мости, дороги, зносить будинки.

Читайте також:  Прогноз погоди на березень 2023 року

Якою буде погода в травні найбільше хвилює фермерів та селян, що оброблять поля, садять овочі, картоплю, сіють пшеницю та жито в західних областях. Адже в горах багато снігу, і якщо він швидко почне танути, може статися лихо.

Представники Гідрометцентру не прогнозують у травні великої кількості опадів, проте на свята радять брати з собою парасольку, відпочинок на природі краще відкласти на другу декаду. Після 15 числа значно потепліє вночі, а стовпчик термометра вдень залишить позначку в 20 градусів. Сонце нарешті вийде з-за з хмар та світитиме до кінця травня. Добре прогріється вода у ставках та річках, тож діти залюбки відкриють пляжний сезон.

Синоптики не бачать причин очікувати повені. Дощі докучатимуть на початку місяця селянам Волині та Закарпаття, але стихійного лиха не повинно статися.

Фермерів, що саджають городину у центральних та південних областях трохи засмутить посуха, що розпочнеться з другої половини місяця. В північних районах кількість опадів не перевищить норму.Прогноз від астролога

Прогноз від астролога

Якою буде погода в травні намагаються визначити не лише професійні синоптики та кліматологи, що користуються інформацією, отриманої під час спостережень на протязі десятків років. Астрологи складають погодні прогнози, орієнтуючись на розташування планет. Один з них Віктор Давидов, на відміну від народних синоптиків, не передбачав морозів за 30, але розповідав, що школи у лютому закриватимуться на карантин, бо діти дуже хворітимуть.

Читайте також:  Прогноз погоди на лютий 2023 року

Астролог говорить, що ранній Великдень буде холодним, температура не перевищуватиме 12 градусів тепла, а з середини травня розпочнеться справжнє літо, проте закінчиться воно вже в серпні. За прогнозом Давидова західним областям у другий місяць весни варто очікувати повінь, гірські річки можуть принести великі збитки.

Поведінка бабаків

Чотирилапий синоптик, що мешкає на біостанції під Харковом, 2 лютого пручався, бо не хотів вилазити з затишної норки. Тимко подивився на свою тінь та знову повернувся у помешкання, адже не відчув, що весна швидко завітає. Професор, який керує біостанцією, підтвердив що тепло прийде не раніше ніж через 6 тижнів. Причиною його затримки харківські синоптики назвали, запізнення зими, її нестійкий характер.

Бабак із Львівського екологічного центру також не хотів прокидатися та швидко побіг грітися до своєї норки.

Квітень за прогнозами спеціалістів не порадує високими температурами, проте погода на травень за всіма підрахунками більше нагадуватиме літо ніж весну.

За народними прикметами пташки, що повертаються з південних країв, несуть з собою теплі дні. Наприкінці березня з’явилися качки, на Львівщину прилетіли лелеки, тож зима має відступити.

Що цікавого на погодних сайтах

Не зважаючи на те, що представники Гідрометцентру говорять, що довгострокові прогнози не відрізняються точністю, деякі Інтернет ресурси викладають навіть температурні графіки на кожен день. Ці показники розраховуються комп’ютерними програмами. Інколи цікаво на них подивитися, а ще краще перевірити, коли прийде час.

У відповідності до таких прогнозів у столиці з 2 по 5 травня варто очікувати дощ чи навіть зливи. Температура коливатиметься в межах 18– 19 градусів. З 9 по 11 числа буде сонячно й так само тепло. Опади передбачаються 12, 15 та 26, 13 гримітиме. Повітря прогріється до 23. До кінця місяця лише один день  температура знизиться до 18, решту триматиметься в межах 23–24.

Читайте також:  Якою буде погода взимку 2022 року в Україні?

В Одесі на початок травня програма розрахувала сонячну та теплу погоду, вже з 8 термометр показуватиме 25 у тіні, можливо дощитиме 13,15 та 17. В останні дні місяця ртутний стовпчик сягне 28 градусів

Температура у травні 2022 року в Україні буде в межах норми. Холодніше завжди у Карпатах, вершини Говерли та Петроса в цей час ще вкриті снігом, але він вже починає танути під яскравим сонцем.Що цікавого...

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.