Меню

Рівень інфляції за червень 2022 року

Не дивлячись на позитивні прогнози української влади, темпи розвитку економіки держави повільні, а одна з найголовніших проблем – інфляція, нікуди не поділася. Експерти в сфері економіки прогнозують, що нарешті в червні інфляційні процеси стануть меншими, а позитивні тенденції будуть спостерігатися до кінця цього року. Але дехто вважає, що буде усього лише тимчасове зниження інфляції, бо через впроваджувані реформи та навантаження на економіку вона може різко зрости. Тож варто розуміти, якою саме буде інфляція за червень 2022 року в Україні та як зміниться життя держави.одна з найголовніших проблем – інфляція

Що призведе до зниження рівня інфляції?

Перш за все, представники Кабміну тішать громадськість позитивними прогнозами про те, що в червні рівень інфляції буде становити десь 9%. Не дивлячись не те, що такі заяви є дуже оптимістичними, українська інфляція все ще залишатиметься найбільшою в Європі. Але якщо порівняти обіцяне з показниками минулих років, то різниця стає очевидною. Деякі експерти дотримуються думки, що владі не здасться досягти таких гарних показників, а індекс знову повернеться до 10-12%. Неодноразово було так, що прогнози Кабміну не справджувалися, а тому до них варто ставитися з обережністю.

Кабінет міністрів прогнозує, що інфляція повернеться до таргету в 5% вже у 2023 році, а у 2022 складе 6,2%. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі.

«Цього тижня уряд затвердив два вкрай важливі документи: Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки та Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки. У цих документах люди зможуть побачити в перспективі трьох років, на що саме підуть їхні податки», – написав Шмигаль.

За словами Шмигаля, у цих документах закріплено, що завдяки проведеним реформам вже у 2023 році Україна зможе вийти на стійкий тренд зростання економіки фактично у 5% щороку.

Читайте також:  Прогноз погоди на квітень 2022 року

При цьому дефіцит бюджету скоротиться майже удвічі й повернеться до планових 3% вже з 2023 року, а державний борг планується зменшити до рівня менш як 50% ВВП. Це означає, що Україна менше витрачатиме на обслуговування боргів і більше витрачатиме на медицину, оборону та освіту.

Зростання реальної зарплати у наступні 3 роки становитиме приблизно 8-10% на рік, стверджує глава уряду.

Інфляція повернеться до таргету в 5% вже у 2023 році, а у 2022 році становитиме 6,2% у річному вимірі. Буде забезпечено макроекономічну стабільність, а курс долара очікується у коридорі 28-29 грн.

 рівень інфляції за червень 2021 року

Завантажити зведену таблицю  індексів споживчих цін за останні роки можна тут.

Робота Нацбанку

Представники Національного банку України вже давно визнали, що їх прогнози щодо рівня інфляції не стали бажаною реальністю. Через це треба було приймати якість міри. Було вирішено збільшувати облікову ставку з метою зниження рівня інфляції. Але варто згадати, що останнім часом вже декілька разів відбувалося підвищення облікової ставки.

Основою причиною зміни ставки можна вважати послаблення економічного росту, який очікувався набагато більшим. Експерти в області економіки заявляють, що через певні ризики було б краще дозволити цінам зростати при інфляції у 9-10%, а не просто змінювати облікову ставку. Національний банк повинен частіше брати до уваги не інфляційний показник, а показник номінального ВВП. Якщо не буде спостерігатися економічне зростання, то навіть якщо індекс інфляції за червень суттєво зменшиться, українці зовсім не відчують якихось покращень.

Основні проблеми

При плануванні бюджету держави закладався показник економічного росту, який становив щонайменше 3%. Можна точно стверджувати, що найближчим часом економіка держави навряд зможе досягнути таких показників. Ситуація може значно погіршитися через низку факторів, до яких відносяться президентські вибори, за яких інфляція стане справжнім об’єктом спекуляції.

Читайте також:  Якою буде погода у листопаді 2021 року?

Також треба згадати про купу реформ, що будуть тиснути на економіку України. Наприклад. Бюджетна резолюція, що була прийнята у 2022 році, передбачає ріст мінімальної заробітної плати. Але вона породжує багато ризиків. Буде зростати купівельна спроможність, через ще почне рости й інфляція. Свою роль відіграють проблеми з аграрною галуззю та експортом товарів за кордон. Наразі українські підприємства не можуть конкурувати на міжнародній арені й це дуже велика проблема. Також розвиток економіки країни гальмується через наявність тіньового бізнесу та значних проявів корупції.

Ще варто сказати про питання комунальних послуг. Нинішні тенденції призводять до того, що в Україні обов’язково підвищуватимуться ціни на газ, електроенергію та навіть на воду. Треба знати, що такі подорожчання є результатом стану сировинного ринку. Процеси, які відбуваються на цьому ринку також мають вплив на рівень інфляції.

Найбільша інфляція в усій Європі

Не дивлячись на те, що інфляція в Україні в червні 2022 року очікується десь на рівні 10%, цей показник й надалі залишатиметься найбільшим в усій Європі. Навіть якщо українській владі вдасться зменшити цей показник, основні проблеми нікуди не подінуться, а сам народ навряд почне жити набагато краще. Скоріше за все, ціни на товари та послуги продовжать зростати, а впливати на це будуть купи різних неприємних факторів та проблем. Ось чому на думку експертів влада повинна впроваджувати більш глибокі та доцільні зміни, щоб змінити все на краще.Найбільша інфляція в усій Європі

One Response
  1. Володимир 11 июля, 2019 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.